Palun seinavärvi abi

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Anders6
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Nov 2019, 14:35
On tänatud: 1 kord

Palun seinavärvi abi

Lugemata postitus Postitas Anders6 »

Tervist!
Kuna värvide osas suht võhik olen, palun hüva nõu. Viimaste aastate jooksul olen siin-seal mõned väiksemad sisetööd teinud, sh seinte värvimine. Vahel on vaja ka parandusi teha ja probleemiks on seniste värvivalikutega üks – kõik on seinal nagu vakstu. Ehk lihvimine on päris keeruline. Kas on olemas või mille järgi otsida seinavärvi, mis kunagi hiljem veel töödeldav oleks?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Palun seinavärvi abi

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Lihvida tuleb enne värvimist, miks peaks värvitud seina veel lihvima?
Anders6
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Nov 2019, 14:35
On tänatud: 1 kord

Re: Palun seinavärvi abi

Lugemata postitus Postitas Anders6 »

No, lapsed majas, siis täkkeid ja jamasi ikka tekib.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palun seinavärvi abi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Anders6 kirjutas: 17 Nov 2019, 15:07 No, lapsed majas, siis täkkeid ja jamasi ikka tekib.
Ilma naljata, kui sind häirib laste tehtud täkked või mõned muud jamad, siis tänapäeval on psühhiaatriline ravi muutunud väga efektiivseks. Kui sa ei oska/suuda lastele selgeks teha, mida tohib teha või mida mitte või kui sind häirib LASTE fantaasia, siis loe eelmist lauset uuesti. Arsti juurde tuleks sel juhul minna koos lastega. Ise olen lihtsalt oodanud mõned aastad kui lapsed on kasvanud suuremaks ja natuke rohkem mõistust pähe tulnud, alles siis teinud värskendusremondi. Hakata iga täkke või joonistuse pärast kohe värviparandasi tegema on suhteliselt mõtetu tegevus. Kokkuvõtteks- peaksid korrigeerima oma pedantsust ja olema laste tehtu suhtes tolerantsem. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Anders6
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Nov 2019, 14:35
On tänatud: 1 kord

Re: Palun seinavärvi abi

Lugemata postitus Postitas Anders6 »

Aitäh, psühhiaatrilist abi tean, kust saab. Küsimus oli tegelikult värvide kohta :)
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Palun seinavärvi abi

Lugemata postitus Postitas aero »

Sadolin Bindo 7 ja Bindo 20. Mõne paranduse olen teinud, täkked pahtlit täis, liivakaga matiks ja värv jääb peale küll. Kas krunt ka alla läks, enam ei mäleta.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1195
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Palun seinavärvi abi

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Vahet pole mis värviga parandusi teed - kui oled pedant ja soovid perfektset tulemust tuleb terve sein värvida. Ja kui lapsed majas siis saad seda päris tihti teha. Jõudu tööle! Ei ole mujal selliseid nõudeid maalritööle kui meil - mingi eriline peegliks lihvimine, no milleks?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palun seinavärvi abi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Anders6 kirjutas: 17 Nov 2019, 16:57 Aitäh, psühhiaatrilist abi tean, kust saab. Küsimus oli tegelikult värvide kohta :)
Tore, et oled ka muudest variantidest teadlik. ;) Kui nüüd rääkida värvidest, siis paranduste tegemine juba lõppviimistulusele on ikkagi suhteliselt mõtetu töö kui defektne koht ei just ei hakka häirima sinu elukvaliteeti ja tekitama stressi, unehäireid, hakkad naise/laste peale karjuma või solvama neid või mis kõige hullem, muutud vägivaldseks lähikondlaste suhtes. Paranduste tegemine ei ole mingi raske töö- tuleb võtta väikse mahukahanemisega pahtel, määrida pahtlit ainult parandamist vajavale kohale, KERGELT üle lihvida, 1x värvida põhivärviga seinaga, anda sarnane struktuur ja veelkord üle värvida. Pahtel paranduste tegemiseks võiks olla pahtel peenema teraga ja pehmem nagu sinine Sheetrck või Sakret LH. Olen 100% kindel, et kui tulen sinu koju, siis esimese asjana küsin, et kes neid seinal olevate täkete parandusi tegi. Lihtsalt profesionaalne kretinism, mida ma oma kodus ei harrasta ega soovita ka teistele. ;) Selleks, et parandatud kohti hiljem näha ei oleks tuleb kogu sein üle värvida. Muide, sa pead arvestama ka seda, et esialgse värviga värvitud seina jaoks ei pruugi sa saada täpselt sama tooni värvi, sest tehasest tulevad alusvärvi partiid on erinevad, poodides olevad värviaparaadid lähevad mingi aja jooksul tahes tahtmata õigest balansist välja ja neile tehakse kalibreerimisi ning kui sa oled ostnud värvi enne kalibreerimist ja teed parandusi pärast kalibreerimist segatud värviga, siis võib erinevus näha olla ka asjatundmatule silmale.

NB! Mitte KUNAGI ei saavuta sa väikse koha parandamisega seina üldpinnaga sarnast struktuuri ehk paranduse koht jääb eristuma nagunii!
Viimati muutis Urmas, 17 Nov 2019, 19:54, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Anders6
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Nov 2019, 14:35
On tänatud: 1 kord

Re: Palun seinavärvi abi

Lugemata postitus Postitas Anders6 »

Okei, küsin siis sedapidi – kas on mingeid seinavärve, mis ei jää pärast kuivamist nahkja kattega?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palun seinavärvi abi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Anders6 kirjutas: 17 Nov 2019, 19:23 Okei, küsin siis sedapidi – kas on mingeid seinavärve, mis ei jää pärast kuivamist nahkja kattega?
Kus kohast on sul pärit arvamus, et värv ei jäta mingit kihti? Kõik värvid jätavad mingi kihi, vahet ei ole, kas see on kruntvärv, kergemini lihvitav, aga samas määrdumisaltim või Tikkurila/Vivacolor valikust midagi või näiteks ilusa mati pinnaga jääv põhivärv Caparol Indeko W või niisketesse ruumidesse mõeldud(nahkjam). Kuigi sa ei ole enda musklitest pilti avalikustanud, siis jutu järgi tundub, et lähened probleemile liiga jõuliselt või liiga jämeda liivapaberiga. Tundega lähenemine on selle asja võtmesõna. Millegipärast ei ole mul olnud probleeme teha parandusi peale esimest või teist põhivärviga tegemist. Midagi on mäda sul lihvimisega?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Anders6
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Nov 2019, 14:35
On tänatud: 1 kord

Re: Palun seinavärvi abi

Lugemata postitus Postitas Anders6 »

Jajah, nunnu foorum :) Tänud ka neile, kelle vastused ilmselt kustutatud on!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palun seinavärvi abi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Anders6 kirjutas: 19 Nov 2019, 22:42 Tänud ka neile, kelle vastused ilmselt kustutatud on!
ReinSa kustutas oma postituse vist ise(ju tal hakkas piinlik kirjutatu pärast ;) ), sest eile õhtul tahtsin talle vastata, aga oli jõudnud juba ära kustutada.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 416
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Palun seinavärvi abi

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Urmasele. Ei ole ma midagi ise kustutanud, imestasingi kuhu kadus. Aga see pole med. foorum, lollusi ei maksa kirjutada. Ja mitte ainult minu kommentaar pole kustutatud, ju lasid ise kustutada, mis sinu lolluse kohta käisid.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palun seinavärvi abi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Rein Sa kirjutas: 20 Nov 2019, 10:48 Urmasele. Ei ole ma midagi ise kustutanud, imestasingi kuhu kadus. Aga see pole med. foorum, lollusi ei maksa kirjutada. Ja mitte ainult minu kommentaar pole kustutatud, ju lasid ise kustutada, mis sinu lolluse kohta käisid.
Ei ole kombeks lasta midagi kustutada, seega vale adressaat.

Mis puutub sinu kustutatud postituse sisusse, siis see on mul meeles ja vastuseks ütleks, et peaarsti poole soovitasin pöörduda mitte ühekordse täkke pärast, vaid teemaalgataja kirjutas, et tal on vaja aegajalt teha parandusi põhiliselt laste pärast jm jamade pärast.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta