1. leht 1-st

Tahvelukse värvimine & maalriteip

Postitatud: 24 Okt 2019, 12:28
Postitas popkutt
Soov on värvida vana tahveluks mitmes toonis. Maalriteibiga aga läheb värv laiali. Siin videos https://www.youtube.com/watch?v=v_Ip5bD ... ture=share on mingi vahend, kas seda eestis müüakse kuskil, ja kui, siis mis nime all?

Oleksin tänulik ka nõuannete eest, kuidas maalriteipi kasutada selle töö jaoks. Uks on vana ja ei ole päris sile, pinnud on kohati välja tulnud jne.

Re: Tahvelukse värvimine & maalriteip

Postitatud: 24 Okt 2019, 13:37
Postitas Maaks
Maalriteibi servad tuleb mm haaval käsitsi üle käia/ kõvasti kinni suruda, siis värv sinna alla niiväga ei poe.
Põhimõtteliselt saaks selle videos näidatud mögina asemel kasutada näiteks mingit veekindlat liimi?

Re: Tahvelukse värvimine & maalriteip

Postitatud: 24 Okt 2019, 15:30
Postitas Urmas
Peale video vaatamist veendusin veelkord, et kui tahetakse midagi sitas valguses näidata, siis see õnnestub 100%-lt. Isegi COOP poodide ehitusosakonnas müüakse minu poolt kasutatavat maalriteipi, mille korralikul paigaldusel ilma möksita on tulemus sama, mis selle tundmatu möksiga määrides. Rahalisest poolest rääkides mind isiklikult küll ei ahvatle raha raiskamine mingile möksile+lisatöö möksi määrimisel. Veel ei tea, kuidas mõjutab teibi alla pugenud möks tulevikus alusvärvi. Muutub kollaseks, jätab jälje vms. Kui videos osati värv teibi alla suruda, siis kohe kindlasti osatakse seda möksi ka teibi alla suruda. Lisaks ei usu, et keegi vahib seda videos värvitud toodet nii lähedalt nagu oli filmitud ja püütud näidata või jätta mulje kui sitt on värvimise tulemus ilma selle möksita.
Olen värvinud dekoratiivseina, kus kõigepealt tegin põhja ühe tooniga(triibud jäid seda tooni), siis maalriteibiga(Eurocel) erinevaid sirgete servadega kujundeid(kolmnurgad, rombid, trapetsid jms vastavalt fantaasiale) ja siis need kujundid värvinud teist värvi. No ei tulnud isegi lähedalt vaadates sellist plätserdamist nagu video alguses nähtu. Või kui on vaja värvida nurkades erinevate värvide üleminekud või seina ja aknapale värvimisel ei läheks pale värv(valge) seinale, siis olen lihtsalt teibi serva tugevalt kinni surunud. Kinnisurumine tähendab sõrme tundega teibi servast üle libistamist.
Kui ma nüüd avaldan sinu jaoks järgneva nõuande, siis võid arvestada, et saladuse avalikuks tulemise vältimiseks olen sunnitud su eluküünla kustutama. ;) Kui tahad, et ei oleks neid karvaseid ääri, siis kõigepealt värvi põhivärviga ja pärast korralikku kuivamist tõmba teibid sinna kuhu tahad. Kui teip on paigaldatud, siis võtad pintsli ja käid sama põhitooni värviga teipide servad üle ning lased korralikult ära kuivada. Kui on värv korralikult kuivanud, siis on tekkinud teibi ja alusvärvi peale värvist õhuke kilekiht, mis ei lase järgmist tooni värvil teibi vahele pugeda. Loodan, et said minu kirjeldatud põhimõttest aru ehk efekt on sama, mis möksiga, aga järgmise värvi vahel ei ole minu jaoks tundmatult käituvat möksi. Nüüd, kus ma olen sulle avaldanud suure tehnoloogilise saladuse, võid notari juurde testamendi tegemiseks aja kinni panna! ;)

Re: Tahvelukse värvimine & maalriteip

Postitatud: 24 Okt 2019, 18:50
Postitas rokikas
See "tundmatu möks" on tõenäoliselt akrüül.
Proovitud, toimib.

Re: Tahvelukse värvimine & maalriteip

Postitatud: 24 Okt 2019, 19:59
Postitas Urmas
rokikas kirjutas: 24 Okt 2019, 18:50 See "tundmatu möks" on tõenäoliselt akrüül.
Proovitud, toimib.
Kui sa mõtled meie kaubandusvõrgus tuubides müüdavat akrüülhermeetikut, mille kasutamiseks tuleb appi võtta püstol, siis külgnevate seinte värvi üleminekutel olen kasutanud ja samuti seina/lae nurgas kui ei soovita nn "lutikariba". Nurka tuleb lihtsalt imeõhuke triip lasta, aga ikkagi, kui teha videos nähtud tasapinnalist triibutamist, siis tüüpiline akrüülhermeetik on oma viskoossuselt liiga paks ja jätab jälje. Eks see ole maitse asi, kas ilusam on vaadata sirget triipu kerge randiga(meil müüdavava akrüülhermeetikuga tehes) või praktiliselt ilma randita(minu soovitatu). Ma ei kujuta ette, et oleks pidanud möksima eelmises postituses kirjeldatud ca 16m2 seina, kuhu kulus umbes 50jm teipi ja siis oleks seda 50jm pidanud veel kahelt poolt teipi üle plökerdama ehk ligi 100jm. Huh, ei kujuta ettegi kuhu tellija mind saadab kui hakkaksin möksitamise+möks eest eraldi tasu küsima. Tellija võtaks järgmise maalri, kes oska ilma möksita teipi paigaldada nii, et tuleb ilma värviplörakateta triip. Videos nähtu möks oli vedel ja meenutas pigem tuubis PVA-d, mis idee järgi annaks sama efekti, kuid ma ei oska arvata, kuidas alusvärvile lohakalt paigaldatud teibi alla pugenud möks muutub ajas. Või olla hakkab kolletuma, võib olla ei hakka, ei oska ennustada. Paljud juutuubi videod on tehtud hetkeidee najal ega pole reaalseid katsetusi läbinud kasvõi UV suhtes, seepärast on minu kommentaarid lihtsalt isiklik vaatevinkel möksile.

Kui see "möks" on mõne suunamudija reklaampostitus, siis ei imesta lohakalt paigaldatud teibi ja teibi alla pugenud värviplörakate pärast. Natukenegi maalritöid tundvad oma ala spetsialistid minu arvates selliste lollustega ei tegele. ;)

Guugeldasin korra huvi pärast videos nähtud tuubile kirjutatut ja paar põgusat klikki andis sama nimetusega asja, ainult samasugustes tuubides nagu meil müüdav akrüülhermeetik. Tooteinfo oli ka sarnane akrüülhermeetikule.