Knauf kipsplaatide nurgaliited

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
coeng3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 206
Liitunud: 29 Mai 2006, 14:22
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 14 korda

Knauf kipsplaatide nurgaliited

Lugemata postitus Postitas coeng3 »

Knaufi kipsplaadid on servadest "õhendatud". Kui panna kaks serva 90kraadi nurga alla, kas peab plaadi otsafaasi laiendama ? Jooniste peal nagu faasimist ei ole, aga tahaks ka praktikute arvamust , kas kergete tehasefaasidega nurka pahteldada ikka saab?
Sama küsimus kui plaadi õhem serv lasta vastu suvalist sirget seina, T kujuline ühendus, kas otsafaasi laiendamist oleks vaja?
Knaufi õpetustes vaid lõigatud plaatide servad vajavad faasimist aga kas tegelikult ka ?
Viimati muutis coeng3, 28 Mai 2019, 14:41, muudetud 2 korda kokku.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Knauf kipsplaatide nurgaliited

Lugemata postitus Postitas aero »

Ma ei ole "kipsi praktik", äkki saan su küsimusest valesti aru. Aga see õhendatud serv on minu meelest juba tehasest faasitud:
http://www.orderandbuild.com/1072-home_ ... x125mm.jpg
coeng3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 206
Liitunud: 29 Mai 2006, 14:22
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 14 korda

Re: Knauf kipsplaatide nurgaliited

Lugemata postitus Postitas coeng3 »

Muutsin küsimust, mingi faas plaadi otsaservas ikka on, aga küsingi kas see plaadi faas on piisav, eriti T kujulisele liitele, kas suuremaks pole vaja teha? Leidsin vene foorumites, et peaks laiemaks lõikama, tehase omast ei piisa kvaliteetseks nurga pahteldamiseks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Knauf kipsplaatide nurgaliited

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Vaatamata sellele, et muutsid küsimust, siis tegelikult ei saanud ikkagi asjale pihta. Ise olen siiani kõik kipsplaatide sisenurgad saanud ära linditada ja pole vahet, kas saavad nurgas kokku tehasevuugiga või ilma. Pole veel juhtunud kuulma ega nägema, et keegi oleks nurgas kokku saavaid servasid faasinud.
Olen Saksa ja Šveitsi ehituspoodides käinuna näinud seal müüdavaid kipsplaate ja nendel oli kõigil nn tehaseots kergelt faasitud 4-6mm sügavuselt ja kui otsad kokku panna, siis moodustus ilus kolmnurk. Lisaks müüakse sealsetes poodides neljast küljest õhendatud servaga kipsplaate. Olen ka siin kohanud sellised plaate müügis, kuid meie tellijate mentaliteeti arvestades oli hind suhteliselt kirves. Faasimata otsaga kipsplaate sealmail ei müüdagi. Mitte nagu paljude meie ehitajate vabakäe lõiked, kes kipsplaadi faasihöövlist pole nad elu sees midagi kuulnudki, nägemisest rääkimata.
Kui viitsid, pane see venelaste video viide.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
coeng3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 206
Liitunud: 29 Mai 2006, 14:22
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 14 korda

Re: Knauf kipsplaatide nurgaliited

Lugemata postitus Postitas coeng3 »

Üks kogenud ehitaja ütles, et nurkades peab need õhemad servad üldse ära lõikama, palju kergem nurka teha, muidu läheb palju pahtlit ja muidu ka keerulisem pahteldada. Ja Knaufi joonistel ei ole ka näha, et nurkades oleks mingid faasid või õhendatud servad, ilusad lõigatud plaadid.
https://www.knaufplasterboard.com.au/cad--internal
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Knauf kipsplaatide nurgaliited

Lugemata postitus Postitas Urmas »

coeng3 kirjutas: 29 Mai 2019, 10:28 Üks kogenud ehitaja ütles, et nurkades peab need õhemad servad üldse ära lõikama, palju kergem nurka teha, muidu läheb palju pahtlit ja muidu ka keerulisem pahteldada.
Mul hetkel objekt, kus vaja viimistleda ca 700m2 ainult kipspindasid. Osades nurkades on mõlemad tehasevuugid, osades nurkades üks tehase oma ja teine lõigatud ning osades mõlemad lõigatud servad. Ei mina tee vahet, et tehasevuuki oleks keerulisem paberteipi panna ja pahtlikulus ka erinevust ei ole täheldanud. Kas see üks kogenud ehitaja maksab omast taskust pahtli eest? Mina küll tellijatele tehes omast taskust ei maksa, ikka tellijad maksavad. Aga muidugi on võimalus, et ma ei ole veel nii kogenud. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
coeng3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 206
Liitunud: 29 Mai 2006, 14:22
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 14 korda

Re: Knauf kipsplaatide nurgaliited

Lugemata postitus Postitas coeng3 »

Paberteip ja klaasriidest võrkteip - kumb siis peale jääb ? Soome +Rootsi multifilmis mõlemad kasutusel :) Paberteipi keerulisem kasutada nende järgi..

https://www.youtube.com/watch?v=zjcK17DYbbw
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Knauf kipsplaatide nurgaliited

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ise teen eranditult paberteibiga va niisked ruumid. Olen sellest kirjutanud, et ükskord juhtusin nägema, kuidas niiskuse tõusul duširuumis hakkasid paberteibi kontuurid välja joonistuma. Pärast seda kasutan vannitubades võrkteipi. Küll nähtud ja maha katkutud võrkteipi, mis olid paigaldatud videos näidatud meetodil. Sirinal tuleb seina küljest lahti, laest isegi oma raskusjõuga. ;) Minu jaoks on see meetod ülim laiskus ja armeerimise põhimõtete eiramine. Miks betoonpõrandate puhul tõstetakse armatuurvõrk kandurite peale, aga mitte ei visata läraki kile peale?
Kuidas seda paberteipi on keerulisem kasutada? Saamatus või laiskus on selle nimetus. Vahepeal mingi kipsplaatide tootja ei aktsepteerinud viimistlusjuhendis klaaskiudvõrku. Kuidas on nüüd, ei tea, pole uurinud kaua aega ega pole vajadust kah olnud, sest ise teen nagunii paberteibiga. Vaatasin praegusel objektil, et pärast ca 300jm paberteibi paigaldust oli ainult üks õhumullike sisenurka jäänud. Lõikasin lahti, pahtlit peale ja pole hullu, jälle korras. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Knauf kipsplaatide nurgaliited

Lugemata postitus Postitas clondike »

Urmas, mäletan seda sinu varasemat arutelu võrkteibi kasutamise osas. Varem tegin ka nii nagu antud videos võrkteipi paigaldati. Peale sinu kirjutatut hakkasin nii nagu õpetasid- pahtel alla, võrk sinna sisse. Tundub igati õigem ja loogilisem. Nii et ühe asjaarmastaja oled õigele teele juhatanud :good:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Knauf kipsplaatide nurgaliited

Lugemata postitus Postitas Urmas »

clondike kirjutas: 20 Veebr 2020, 08:55 Nii et ühe asjaarmastaja oled õigele teele juhatanud :good:
Oeh, lõpuks ometi on minu missioon siinilmas vilja kandnud ja võin nüüd pensile minna. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta