Millist terrassiõli soovitate?

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
andre733
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 02 Aug 2009, 19:24
On tänanud: 5 korda

Millist terrassiõli soovitate?

Lugemata postitus Postitas andre733 »

Tere.
Millist terrassiõli olete kasutanud?
Kas on mõni selline üli saadaval mis näeb ka aasta pärast terrassilaual hea välja ning kaitseb puitu?
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Millist terrassiõli soovitate?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Ise kasutanud seda: http://amello.ee/tooted/terrassi-torvaoli/

Vahet pole, mis õli kasutad, lahtise taeva all oleva terrassi peaks ikka iga aasta üle tegema. Aga see ei moodusta mingit kihti pinnale (nagu osad "õlid"), mis hakkab maha kooruma. Lasen terrassi puhtaks (tavalise aiakastmisvoolikuga), järgmine päev õlitan üle. Valin soojema ja päikesepaistelise ilma, siis imbub väga hästi puidu sisse ja kuivab mõne tunniga ära. Ja jälle saab terve suve nautida "nagu uus" terassi.

Korra lisasin ka pigmenti (pruun umbra), see andis pruunikama värvuse. Viimasel paaril aastal pole lisanud. Iga aastaga läheb õli vähem ja puit on tugevam.
artist
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 09 Sept 2015, 08:22
On tänatud: 3 korda

Re: Millist terrassiõli soovitate?

Lugemata postitus Postitas artist »

Eelmine aasta tehtud terrassil mis sai siis sellega tehtud, tegin ka see aasta samaga üle. Pole paha. Saada on veebaasil ja lahusti baasil.
https://www.tikkurila.ee/ehitus-_ja_rem ... gKZxvD_BwE
Lisaks kasutasin töövahendiks https://www.anza.co.uk/products/Rollers ... pad~p13896
Pika värvirulli varrega.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Millist terrassiõli soovitate?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Ma sel põhjusel pole selliseid "õlisid" kasutanud: Ohtlik veeorganismidele, pikaajaline toime. Sisaldab 5-kloor-2-metüül-4-isotiasool-3-ooni (EÜ nr 247-500-7) ja 2-metüül-4-isotiasool-3-ooni (EÜ nr 220-239-6) segu, koobalt-bis(2-etüülheksanoaat) ja 3-jodo-2-propünüülbutüülkarbamaati. Võib esile kutsuda allergilise reaktsiooni. Kanda kaitsekindaid. Vältida sattumist keskkonda. Vajadusel võite tutvuda toote ohutuskaardiga.

Maitseasi ja ma oma valikut ei sunni peale :)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Millist terrassiõli soovitate?

Lugemata postitus Postitas ping »

keemik kirjutas: 13 Mai 2019, 21:16 Ma sel põhjusel pole selliseid "õlisid" kasutanud: Ohtlik veeorganismidele, pikaajaline toime. Sisaldab 5-kloor-2-metüül-4-isotiasool-3-ooni (EÜ nr 247-500-7) ja 2-metüül-4-isotiasool-3-ooni (EÜ nr 220-239-6) segu, koobalt-bis(2-etüülheksanoaat) ja 3-jodo-2-propünüülbutüülkarbamaati. Võib esile kutsuda allergilise reaktsiooni. Kanda kaitsekindaid. Vältida sattumist keskkonda. Vajadusel võite tutvuda toote ohutuskaardiga.

Maitseasi ja ma oma valikut ei sunni peale :)
Ega siis seda suhu ei pane?
See peakski olema terassiõli eesmärk, et igasugused organismid seal kasvama ei hakkaks ja nende elu võimalikult kibedamaks teha.

Need "pärisrohelised" naturaalsed tooted, mida võib kasvõi suhu pista, need pidid ka igasugustele vetikatele ja seentele päris maitsvad olema. Et alul paistab pealt ilus, aga et neljandat võõpamist polevat mõtet teha, kuna altpoolt on ärasöödud.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
remo22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 190
Liitunud: 04 Okt 2011, 20:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Millist terrassiõli soovitate?

Lugemata postitus Postitas remo22 »

Mis täna, 3a hiljem hea soovitus tootele oleks? Ma eelnevad aastad teinud 34m2 teknos woodex läbipaistvaga kevadel ja sügisel. Nüüd aga vaatan, et see osa mis lageda all on ikka nats juba pleekinud ja läbipaistav seda tooni esile ei too ja mõtlen mingi toonitud asja peale. Kas see hirmsalt kallis osmo on oma hinda väärt? (kas osmo on pigem pakesem nagu alpina õlid? ) Teknos ise päris hea vedel ja selle peale kandmine selle harja komplektiga küll lihtne.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Millist terrassiõli soovitate?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ma ei tea miks ma staabis olles telefoni vaatasin, kuid sattusin teemale ja vaatasin riiulis olevatele ühe tootja kahele erinevale tootele ja tegin ka pildi. Ülemise tootega olen teinud nii veranda, sauna otsa tehtud varjualuse karkassi, aida äärde 5m pikkuse pingi ja veel ühtkomateist nipet-näpet. Alumise tootega(oli teine väga soodsa hinnaga) tegin prooviks ämma elu kergemaks tegemiseks mõeldud väliköögi kompleksi puitosad. Ülemise toote osas mul pretensioone ei ole, kuid alumist toodet kohe kindlasti ei soovita. Ülemise tootega üle võõbatud asjad on peale 3 aastast kasutamist OK, siis köögikompleks hakkas juba teisel aastal kooruma. Eelmine aasta veel kannatasin ära, kuid see aasta on mul lihtsam kergelt lihviga üle käia ja võõbata teise tootega.
Õlid.jpg
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Maaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 224
Liitunud: 04 Nov 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Millist terrassiõli soovitate?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

See Pinotex'i pildilt ÜLEMINE toode eelmises postis on täitsa OK asi. Ma enda terrassi olen sama asjaga nüüd 2x üle teinud (iga teine aasta). Kui iga aasta teha, siis oleks ilmselt supper, aga ma laisk :-)
remo22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 190
Liitunud: 04 Okt 2011, 20:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Millist terrassiõli soovitate?

Lugemata postitus Postitas remo22 »

Làksin tikkurila veebaasil
Valtrri plusi peale, tooniks pruun. Ausaltöelda ei jàànud rahule, liiga tume see pruun, lisaks oli ikka korralikult paks.
Vasta