Risti-rästi värvimine

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 6294
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 144 korda
On tänatud: 225 korda

Risti-rästi värvimine

Lugemata postitus Postitas Urmas » 23 Jaan 2019, 06:56

Sattusin juhuslikult lugema Sadolini kodulehel Bindo7 värvi kasutusjuhendit ja leidsin sealt ühe huvitava lause uuenduslikust värvi seinale kandmise meetodist.

Seinte värvimisel kanda värv esmalt ristisuunas pinnale, seejärel tasandada pind üles-alla rullitõmmetega.

Allikas https://www.sadolin.ee/et/tooted/bindo-7

No ei visanud see esmalt ristisuunas värvi peale kandmine "filmi jooksma". :cry: Põhjuseks- fantaasia ei küündinud või ei ole veel nii rikutud. ;) No olgu, kuni rinnakõrguseni kujutan veel ette, aga kõrgemale? Ronin iga paari meetri järel puki otsa ja maha? Miks lae puhul esmalt risti-rästi värvimine ei kehti ja soovitus käib ainult seina vörvimise kohta? Kes küll annab tootjale selliseid soovitusi? Ilmselt see, kes teeb katseid ainult laboris ja pole reaalset värvitööd suurtel objektidel näinud. Isegi mitte juutuubist. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1107
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Risti-rästi värvimine

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 27 Jaan 2019, 14:13

Paar head soovitust jätsid tähelepanuta: 1. "Suured pinnad värvida ilma katkestusteta."
Seega,kui värvid saali lage, siis propeller selga ja kimama.

2. "Töötamisel kasutada rohkesti värvi"- said aru?, kasta rull kõrvuni ämbrisse ja hõõru laiali. Sellega haakub ilusti ka 1. soovitus- saad pikalt kimada. Kahjuks pole piirkiirust määratud.

3. "seejärel tasandada pind üles-alla rullitõmmetega". Tekib küsimus, kas värv on pahtli eest? Seda küsimust kinnitab ka p 2.

Kuid tarkust on seal soovitustes üksjagu, rulli kasutamine selgub ka alles juhendi lõpupoole. Vanni kasutamist pole üldse mainitud (kas tõepoolest kasta rull otse värvinõusse?), lahtine on ka värvi "nõuetekohane kuivamine".

1 huvitav soovitus on ka see: "Lage tuleks alati värvida valgusallika suunas." - see on teisest juhendist https://www.bauhof.ee/et/remondiblogi-s ... a-varskeks . Samas sinu viidatud juhendis on:" Lagede värvimisel valida töösuunaks valguse langemise suund". Seega juba 2 juhendi puhul 2 180 kraadi erinevat suunda! Lisaks tunnen kaasa maalrile, kui ruumis on vähemalt 2 akent, teineteisega ristuvates seintes või koguni kõigis seintes. Suvel pöördub Maa päikese suhtes päikese paistmise ajal vähemalt 180 kraadi (isegi rohkem), kust saab siis valgusallika suuna ehk mis kell see fikseerida? Siin võib see tunduda huumorinurgana, kuid kui selline joga kirjutada töövõtulepingusse ja on kiuslik klient, mis siis saab? Ok, aga kui määrata ajaks suveaja järgi kell 12 ja siis paistab päike ainukesest aknast 45 kraadi all, kas värvid lae ka diagonaalis? Ja lisaküsimus, kas päikesevalgus langeb lakke, et see nii oluline on?

Vasta