Mure metallnurgaga

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
RainerK
külaline

Mure metallnurgaga

Lugemata postitus Postitas RainerK »

Tere!
Sooviksin head nippi metallnurga parandamiseks.
Ühesõnaga lugu selline, et on krohvitud pinna peal nurk paigaldatud aga on nurga külje lahti löönud. Kuidas ilma lahti lõikamata probleem lahendada?
Rainer :hello:

M.A
külaline

Re: Mure metallnurgaga

Lugemata postitus Postitas M.A »

Proovi lahtise koha alt pahtlit välja kraapida,rahulikult,tundega, naket pintsliga, niipalju ,kui ulatad, seejärel pigistad hermetsi niipalju kui vajalik ja tõmbad üleliigse hermetsi pahtlilabidaga ära.Kui kuivanud, siis uuesti pahteldama. M.A

Urmas
autodidakt
Postitusi: 6353
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 227 korda

Re: Mure metallnurgaga

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kisu see lahtine nurk maha, lihvi 40-se paberiga nurka õhemaks ja paigalda J pahtliga uus nurk. Pole mul veel on praktikas seda juhtunud, et J pahtliga paigaldatud metallnurga oleks lahti löönud. Igatsugused ääre alla plöga toppimised on jama, sest ega õhuke alumiinium ei kannata väänamist ja kui hakkad midagi sinna alla punnitama, võib serva kõrgemaks väänata ja tagasi enam ei pressi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

Ameerika hääl
külaline

Re: Mure metallnurgaga

Lugemata postitus Postitas Ameerika hääl »

Kata ümbrus teibiga ja lase loctite 4x density vahtu see võtab kõik ilusti kinni. Muidugi tahaks pilti näha aga noh oletame et suudad peene lapiku kõrre otsaga seda sinna alla või vahele lasta. Liigne puhasta kohe tärpentini lapi või hiljem lõika lihvi maha

Fgh
külaline

Re: Mure metallnurgaga

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Süstlaga parketi parandamise PUR liimi vahele. Seejärel kirikusse palvetama ja andeks paluma. Kuigi see võtab kinni, siis viimistlema peab ikka ja sama töömaht on ka korrektselt teha järgides Urmase näpunäiteid. Nagunii lööb järgmise koha pealt lahti.

timburi
külaline

Re: Mure metallnurgaga

Lugemata postitus Postitas timburi »

Ma olen relakaga teinud konkreetne lõike risti valuliku koha pealt, eemaldanud paise ja määrinud õige salviga koos uue jupi nurgaga. Pääseb 15% töö ja materjalikuluga. See millegigagi kinni panemine on õnneloos. Mõlk tuleb eemaldada, kui ülejäänud nurka ei ohusta punnitamine jne. Muidu tuleks toimida jah nagu Urmas ehk mis sitasti see uuesti (ja loodetavasti korralikult.)

Urmas
autodidakt
Postitusi: 6353
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 227 korda

Re: Mure metallnurgaga

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui nüüd teemaalgataja RainerK kirjuatks konkreetsemalt, et kas tegu oli ikka täismetallist(õhuke profileeritud alumiinium) nurgaga või paber-metallnurgaga. Kuna paljud ei tee nendel kahel vahet, siis sellest ka küsimus. Seda, et oleks lahti löönud alumiiniumist nurga, ma pole veel näinud ega kuulnud. Paber-metall nurgateibi lahtilöömine või mullitamine sage probleem. Hiljuti just lõpetasin ühele tervele eramule värskendusvärvimist. Paar päeva peale lõpetamist sain kõne tellijalt, et mingi jama, läksin vaatama ja ühe vaheseina otsal oli selle metall-paberteibi mullitama löönud. Eks oli tavapahtliga paigaldatud, uue värvimisega sai niiskust ja lõigi lahti. Ei olnud seal mingeid alternatiivide otsimisi, et kuidas saaks lihtsamalt, vaid lollikindlamalt. Põrandliist ära, kattekile maha, noa ots alt teibi vahele ja sirinal see maha tuligi ning kerge lihv ja uued, korralikud nurgad peale. Kuigi otsa teine nurk oli korralik, tõmbasin maha sellegi, et ei tekiks ebasümmeetriat uue nurga paigaldamisel. Esimene päev võttis see aega max 1 tund ja teine päev(lihv, 2x värvimist ja põrandaliist tagasi) samuti 1 tund tööd kui pahtli ja värvi vahekuivamisi mitte arvestada.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

Vasta