Krohvi valik

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
TaaviS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 18 Sept 2016, 21:49

Krohvi valik

Lugemata postitus Postitas TaaviS »

Tere,
Lisan siia paar pilti, et enda postitust selgemaks teha.
PiltPilt

Sai mitmeid päevi tapeeti kitkutud ja nüüd asjadega seal maal, et vaja kuskile edasi liikuda. Kindel soov on krohvida. Tean, et saan selle krohvimisega hakkama. Vajalikud latid ja asjad ka olemas.

Poes ka valik nii suur, et ei teagi, mis mille jaoks ja mida mugavam kasutada.
Uninaks tootevalik väga suur. Igasugu krohvid: Krohvisegu, hele krohvisegu, kiudkrohv, lubikrohv, savikrohv jne
Knaufil mp75, rotband
Weberil KL krohv.
Ja veel igasugu teisi firmasid, mis pakuvad analooge.

Ja tähtis küsimus veel. Sellise seina puhul võõpan ta mingisuguse ainega enne ikka üle? Mis ainega?
Külaline
külaline

Re: Krohvi valik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Piltidest sain aru, milline näeb välja praegune aluspind, sellest sain ka aru, et sul on krohvimiseks vajalikud tööriistad ja soovid ise krohvida, aga sellest küll aru ei saanud, milline on lõppviimistlus sinu nägemuses. Nägemusest olenevad edasised soovitused.

Urmas
TaaviS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 18 Sept 2016, 21:49

Re: Krohvi valik

Lugemata postitus Postitas TaaviS »

Tere,
Esimene pilt on aknapoolsest seinast ja teine pilt ülejäänud seinad. Tegemist vist tuhaplokiga?

Tegemist lapse toaga. Seega plaanis värvida(võimalusel nii hästi ja lihtsalt, et ka tulevikus oleks kerge remonti teha). Krohvin, pahteldan, lihvin, krundin ja värvin. Sellised tegevused nagu läbi mõeldud.
Kõigega saan hakkama, lihtsalt tahaks õigeid vahendeid kasutada.

Hetkel plaanis kõrgemad kohad maha toksida või 40 liivapaberiga üle lasta. Kõrgemad kohad tundub, et kergem maha võtta, sest osalised oleks mõned kohad nagu "punnis" ja nende eemaldamine teeb asja paremaks. 2 meetrise latiga kontrollides väga hull ei olegi. Jääb suht alla 1 cm, kui latti ja loodi uskuda. Maja 1958 aastast, siis enamus juhtmestik tundub, et algusaegadest. Kui mul tuttaval elektrikul aega, siis paneme paika, et kuhu pistikud ja asjad ka. Need mõistlik hetkel kohe ära teha.

Isetegemiserõõm on suurim. Ei ole väga kiiret ka, aga tahaks lapsele kooli alguseks oma toa tagasi anda. Seega nii 1 kuu aega. Selle ajaga peaks valmis saama. Vähemalt siht on olemas.

Aga ikkagi, millegagi tuleb seina töödelda, kui krohvimist alustada? MP75 on kuidagi kõige rohkem kõrva jäänud. See tundub, et oleks nagu see õige.
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Krohvi valik

Lugemata postitus Postitas renxx »

Nakkekrunt, mp75 latiga tasandus, kui sein enda jaoks rahuldavalt sirge, kanda seina 6mm kammiga uuesti mp75, labidaga siledaks, oodata ca 10-15min tahenemist, käsnaga sein märjaks ja uuesti labidaga siledaks.

Kui pole kogemusi siis ilmselt jääd üksi tehes hätta.

Sinna peale siis ntx LR fine lauspahteldus ja saad ideaalse pinna.
TaaviS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 18 Sept 2016, 21:49

Re: Krohvi valik

Lugemata postitus Postitas TaaviS »

Tere,
Googeldasin sõna "nakkekrunt". See annab üsna kalleid tooteid.
NAKKEKRUNT CONTACT GRUNT 8,5L , NAKKEKRUNT BETOKONTAKT 5 KG
Koristasin oma asjades ja avastasin sellise PENOSIL Premium BetPrimer 1L.
Kirjelduse järgi võiks nagu sobida.
[*]Põrandate, seinte ja lagede kruntimiseks siseruumides.
[*]Sobivad aluspinnad: betoon, mört...

Kas see toode sobib või peab poodi kappama ja mingisuguse teise toote ära ostma?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Krohvi valik

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ise kasutaks neid sinu viidetel olevaid nakkekrunte, sest need on kvartsliiva sisaldavad ja annavad krohvile parema nakkepinna. Sakretil on ka sarnane toode- Sakret QG. Head tulemuse nimel pole miski kallis.
Tasanduskrohvimiseks on kõige soodsam MP75 või MP Classic. Peale seda 2x lauspahtel, kruntvärv ja põhivärv 2x.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
TaaviS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 18 Sept 2016, 21:49

Re: Krohvi valik

Lugemata postitus Postitas TaaviS »

Tere,
Käisin ehituspoes oma murega tol ajal. Rääkisin loo ära, näitasin neid samu pilte ja öeldi, et see betprime sobib ideaalselt.
See nakkekrunt sobivat rohkem, kui pind on sile ja mitteimav. Sellisel juhul oleks seda vaja.
See plokk, millest mul seinad, siis see imab nii mis kole. See aknapoolne sein, ehk oleks nakkekrunti võinud ju osta, aga tundub, et sai ka ilma hakkama.
Krohvimisest rääkides, siis see töö on iseenesest suht huvitav. Tuttav jagas soovitussõnu, et hoia töövahendid puhtad, siis läheb töö ja kõik muud etapid lihtsamalt.
Igatahes tõmbasin betprimega seinad üle, krohvisin Weberi KL ära. Ilmselt kuna ma algaja, siis kohe ei saanud tulemust, mida ootasin. Järgmisel päeval võtsin selle sama rulli, millega betprime peale kandsin, et tegin lihtsalt veega seina märjaks ja peale seda krohvisin uuesti. Uurisin huvi pärast ka youtube vahendusel, et mis nippe leidub, et enda töö oleks lihtsam. Võtsin veepritsi tunni pärast, peale krohvimist ja tõmbasin pahtlilabidaga kõik ilusasti siledaks.

Tegelikult hakkasin ma natukene katsetama ka. Võtsin 2 kotti uninaksi krohvisegu ka ja sain sellega ühe väiksema seina tehtud. Kas tsement või miskit, aga suhteliselt kiirelt kuivas asi ära. Raskem oli seina kanda, kui kipskrohvi, aga teatud mõttes oli isegi omamoodi sellega sein suht kiirelt sirgeks aetud.

Mõned päevad olid tööl kiired ajad ja jäi see kõik ilusasti seisma ja kuivama. Võtsin vetonit JS ja panin nurkadesse selle paberteibi. Lasin kuivada ühe päeva, tegin LR+ suurema pahtlilabidaga laienduse ja jätsin ta uuesti üheks päevaks seisma. Nüüd tegin LR+ lauspahtelduse peale.

Tundub igatahes, et see töö selline, et saab iga koduehitaja hakkama. Materjalid ja asjad on juba nii mugavaks läinud, et piisab algteadmisest ja saab kõik tehtud. Peaasi, et ei kipu kiirustama. Mina üritasin nii hästi teha, et kellelegi silma ei riivaks ja ise oleks asjaga rahul. Vähemalt vesilood on rahul. :)

Igatahes tööl kogenenud inimestega ütlesid mulle, et krohvida tuleb ühes kihis, et ma tegin seal vea.
Ehk tõesti, aga ise olen hetkel tulemusega rahul.

Lasen kuivada, siis lihvin ja vajadusel teen vast mõned parandused, kui vajadus. Peale seda tõmban laevärvi krundiks peale. Ja siis vaatan edasi... Ilmselt kasutan vivacolor 7 lõppvärviks.
Üritasin võimalikult palju sama tootja tooteid kasutada, ehk weberit. JS, KL ja LR+.

Peale tavatööd 1-3 tundi nikerdamist ja läheb ikka törtsu kauem, kui ise arvasin. Aga ma ei panegi rõhku kiirusele. Lihtsalt tulevikule mõeldes, et oleks hiljem kergem remonti teha, siis teen asja rahulikult ja unustan need ajalised piirangud, mis ma endale seadsin.
Vasta