Vannitoa lagi/niiskuskindel värv

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Külaline
külaline

Vannitoa lagi/niiskuskindel värv

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere,

Väike mure vannitoa laega, nimelt on vaja see lagi värvida niiskuskindla värviga, antud juhul Vivacolor acrylate matt. Lagi on kipsist, lauspahteldatud, krunditud ja nüüd ka siis selle niiskuskindla värviga värvitud, kuid tulemus enda jaoks mingit kriitikat ei kannata, lagi on triibuline, põhimõtteliselt iga liigutus rulliga on laes näha. Potil on kirjas, et tegu täismatt värviga, kuid teadupärast niiskuskindlad värvid siiski on natuke läikivad, ja see tõstab triibud esile.

Lae mõõdud on 2.2mx7m, ruumis on üks aken kitsamas seinas, seega valgus jookseb nö. mööda pikemat seina.

Varasemalt olen värvinud ka Vivacolor Interior Bath värviga teistel objektidel, hädad on suht sarnased olnud, kui on vähegi suurem ruum. Järsku on mingi nipp niiskuskindla värviga värvimisel, lisada kuivamis aeglustit, teha natuke vedelamaks vett juurde segades ?

Lisan veel, et samas majas on mul värvitud kolme 35m2 toa laed Vivacolor 3ga, laed on ideaalsed.
Külaline
külaline

Re: Vannitoa lagi/niiskuskindel värv

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 25 Apr 2017, 18:57 Potil on kirjas, et tegu täismatt värviga, kuid teadupärast niiskuskindlad värvid siiski on natuke läikivad, ja see tõstab triibud esile.

https://www.tikkurila.ee/ehitus-_ja_rem ... uja_7_matt
Külaline
külaline

Re: Vannitoa lagi/niiskuskindel värv

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ära koonerda värviga, sellest ka triibud. Väga hea mattvärv vannitubade lagede jaoks on Caparoli IndekoW.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Vannitoa lagi/niiskuskindel värv

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Värvikulu suurem kui pakendil kirjas, Jälg on pidevalt märg. Värviga koonerdamises asi kindlasti olla ei saa.
Ameerika hääl
külaline

Re: Vannitoa lagi/niiskuskindel värv

Lugemata postitus Postitas Ameerika hääl »

Problem võib olla rullis. Usas on rullid 3/8 1/2 3/4 karva paksus või pikkus. Peenikese karv katte rulliga värvitakse ülisiledaid pindu metall uksed näiteks. Paksema karvaga 1/2 siiski veel keskmine või lühikse karvaga. Kipsseina/lage soovitaks 3/4 karva rulliga värvida. Värvi kulub veidi rohkem samas jääb hiljem kuivades ühtlane värvi muster struktuur. Odava rulliga või pool kuivanud rulliga jälgi rulli ääri ja lõike kääridega ääred ilusamaks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vannitoa lagi/niiskuskindel värv

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Veel võib olla jama selles, et valguse langemine on nn "vale nurga" all ehk kui aknad on lae lähedal või kuidagi otse mööda lage ja vaadeldakse kaugemalt, siis võib see samasugust "praagi" efekti anda. Tegelikult vaadeldakse ja kontrollitakse lagede värvimise kvaliteeti 60 kraadise nurga all, sest värvitootjad on sellise peegeldusnurga all andunud oma värvidele läikeastmed. Kui kontrollida lage 160 kraadise nurga all, siis ei kannataks kriitikat vist ükski käsitsi värvitud pind.
Olen olnud hädas ühe osalise kaldlaega, mille kõrgemas osas(ligi 4m) aknad algasid praktiliselt lae servast ja 40cm kõrgused aknad olis piki seina(11m) täies ulatuses ja mulje jäi nagu oleks keegi valgusriba suunanud lae peale. Proovisin tookord vist kolme erinevat värvi ja "Time+" lisandit. Kutsusin isegi hulgilao müüja kohale, et selgitaks asja. Eks ta siis selgitas tellijale, et on jama küll, aga hetkel on ekstreemjuhtum, mis ei mahu mingisuguste standardsete kvaliteedi nõudmiste alla ja tuleb leppida mõningate mööndustega kvaliteedis. Lõpuks sain enam-vähem "Time+" kasutades.
Mis rullidesse puutub, siis väga head on Anza omad Platinium seeriast.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Vannitoa lagi/niiskuskindel värv

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Olen kasutanud juba aastaid Color experti valget musta triibuga rulle.

Kuna tööd hetkel väga palju, siis lagi endiselt triibuline nagu ta minust jäi. Järgmine nädal aga tuleks see objekt lõpetada, eks võin teada anda mis lõpuks aitas.

Peamine probleem ongi seal valgus, ehk aken on üpris lae ääres ja valgus jookseb mööda pikka seina, antud juhul 7m. Ning uks ruumi sisenemiseks on akna vastasseinas. Oleks aken nö. teises seinas, puuduks ka probleem ma eeldan.

Lage otse alt ülesse vaadates on lagi ilus, kuid nurga alt kole kui öö ja enda jaoks kriitikat ei kannata.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vannitoa lagi/niiskuskindel värv

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 05 Mai 2017, 23:37 Järgmine nädal aga tuleks see objekt lõpetada, eks võin teada anda mis lõpuks aitas.
Minu soovitus oleks proovida järgnevalt kirjeldatud varianti. Minu poodi ja osta väga kvaliteetne, niiskete ruumide lagede värvimiseks mõeldud värv ja kvaliteetne värvirull.
Väga kvaliteetne niisketesse ruumidesse mõeldud laevärv http://www.caparol.ee/tooted/varvid/sis ... eko-w.html
Kvaliteetne värvirull http://www.vivacolor.ee/tooted1/anza-ma ... icmex-25cm Vaata sealt Platinium Micmex rulli. Pildil on küll 25cm, kuid on ka suts laiemat saada.
Mõlemaid tooted on vabamüügis kohe kindlasti Tallinna Espakis. Kuna värv on suhteliselt kallis, siis kuulujuttude järgi suuremaid anumaid kui 2,5l, nad müüki enam vist ei võta, aga sulle peaks ühest-kahest potsikust küll piisama. Kui tahad suuremat kogust, siis pead Caparoli peakontorisse minema. Asub see Tallinnast väljasõidul Tartu mnt pidi linna piiril, Läike teel.

Ja veel, kuigi üldjuhtudel soovitatakse värvida valguse suunas, siis kirjeldatud juhtumi puhul ise eiraks neid soovitusi ja värviks valgusega ristisuunas. Seda sellepärast, et kuna mõõtmetelt on lagi suhteliselt kitsas(2,2m lai), siis laiustpidi värvides on märga jälge kergem hoida.

Kui kõik need soovitused ei aita, on viga sinus! :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta