tapeedi mustri sobitus - kas viga minus?

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
nawra
külaline

tapeedi mustri sobitus - kas viga minus?

Lugemata postitus Postitas nawra »

Tere,
Valminud tapeetimistööd üle vaadates minu hinnangul on muster valesti kokku aetud, töö tegija ei näe endal süüd ja ütleb, et olen tähenärija ja üritan maksmisest viilida.

Paani laius on kolm motiivi. Ideaalis peaks need olema malemustris ehk üksteise suhtes nihkes (või no kui tõesti teisiti kokku pressida, siis iga kolme "tulba" järel peaks olema kõrvuti motiivid) - hetkel on pool seina ühtmoodi, teine aga teistmoodi. See et nurgas ja akna all muster kokku ei lähe, sellega ma oleks leppinud...

Kas oleksin pidanud töö vastu võtma?

https://www.dropbox.com/s/wyoj32dsybb7w ... 1.jpg?dl=0


https://www.dropbox.com/s/8nliuqu2t73ws ... 2.jpg?dl=0
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: tapeedi mustri sobitus - kas viga minus?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Midagi oleks nagu nihu, aga pildi kvaliteet ei võimalda täpselt aru saada. Loe tapeedirulliga kaasas olnud juhendit, seal peaks ka olema kirjeldatud mustri samm jms.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
timburi
külaline

Re: tapeedi mustri sobitus - kas viga minus?

Lugemata postitus Postitas timburi »

No oleme ausad, et tegelikult on valesti kokku pandud. Ääremuster ja keskmine muster on erinevad, tuleb laiemalt vaadata. See keskmine virrvarr peaks ka nihkes olema niipalju, et diagonaalis jookseks augud või horisontaalis. Võibolla samas jätabki abstraktsema mulje nii, päris rõhuvad oleks need aknad.

Muidugi kui ise tapeeti ostsite, kudias ette kujutasite mustrit? Seda annab kahte moodi panna, nii et see hele osa on horisontaalselt või siis diagonaalselt. Praegu on suvaliselt. Ja seda paigutusviisi oleks pidanud-võinud tapeetija näha ja üle küsima.

Te ise oleks ka muidugi pidanud näitama, et NII.

Kui muidu kvaliteet on hea, siis las olla, nagunii tüdinete millalgi ja panete uue:)
Euromaaler jn
külaline

Re: tapeedi mustri sobitus - kas viga minus?

Lugemata postitus Postitas Euromaaler jn »

Kunde peaks kommunitseerima õigesti. Kui töömeest detailidest ei informeeritud, siis meister otsustab ise. Hilisemad ümbertegemised kulukad..🌞 Huvi maalritöödest Stockholmis? Fotod. Fb: Eesti Mees Rootsis ✨
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: tapeedi mustri sobitus - kas viga minus?

Lugemata postitus Postitas aero »

Eestis öeldakse - kunde peaks lähteülesande õigesti püstitama. Mul on karvane tunne, et rootsis räägitakse "kommunikeerama" :D. Muidugi sõltub meistrist ka. Minu kogemus - võetakse koos rull lahti ja lepitakse kokku, kuidas muster klappima peab.
Vasta