Kipsplaadi vuugi järelpaisumine

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
lkallas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 02 Aug 2015, 20:13

Kipsplaadi vuugi järelpaisumine

Lugemata postitus Postitas lkallas »

Selline probleem, et kipsplaatide liitekohtades toimub pidev järelpaisumine. Olen aasta jooksul pidanud vähemalt 2 korda seda paisunud osa siledaks lihvima ja värvima aga mõne aja pärast on jälle tagasi.

Kuna ise ei ole neid seinu ehitanud siis ei tea ka millega vuugid täidetud.

Kas keegi oskab pakkuda miks see paisumine toimub ja mis selle vastu saaks ette võtta?

Pilt
fgh
külaline

Re: Kipsplaadi vuugi järelpaisumine

Lugemata postitus Postitas fgh »

Midagi selles seinas liigub mitte ei paisu, vähemalt sellisel aastaajal ja niiskusega.

Pigem on karkass, plaat surve all äkki või ühendatud massiivseina, ahju vms nõnda, et see liigutab plaati.
Et midagi oletada, siis peaks nägema seinast suuremat pilti ja teadma ümbritsevat konstruktsiooni.

Pragu tundub üldse kaootiliselt diagonaalis jooksma, on see üldse vuugi koht? Lihvimine ei aita vuugi parandamisel, nihkunud vuuk tuleb avada, täita ja viimistleda.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kipsplaadi vuugi järelpaisumine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mis on kipsplaadi karkassiks? Metallkarkass, puitpruss, kertopuu või veel mingid mulle tundmatud variandid? Karkassi ehitamisel võib mõni ehitaja olla üllatavalt loominguline. :)
Selliste pragude likvideerimisel olen ise lahti lõiganud V-kujuliseks praoks, täitnud prao Uniflot pahtliga, peale klaaskiud teip(mitte segi ajada klaaskiud võrkteibiga) sama pahtli või vuugipahltiga(J), hajutamispahteldus, krunt ja põhivärv.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
lkallas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 02 Aug 2015, 20:13

Re: Kipsplaadi vuugi järelpaisumine

Lugemata postitus Postitas lkallas »

Tegu on kindlalt vuugiga, mis ei jookse diagonaalis vaid ikka otse (pilt on nurga all tehtud lihtsalt).
Karkassiks on minu teada kasutatud puitu igal pool.

See "paisumine" toimub absoluutselt igas seinas kus kips. Nii külmemates/niiskemates seintes, mis välisseinas kui ka soojades seintes, mis jäävad maja keskmesse. Kasutusel on kombineeritud maa-õhk küte ja kogu aeg on soe. Seega on minu tagasihoidlik ja mitteprofessionaalne arvamus, et viimistlemisel on midagi valesti tehtud.

Vuukides on kasutatud võrkteipi. Samas lugesin Gyproci viimistlusjuhendist, et " Isekleepuvate võrk-fiiberteipide kasutamine vuukide tugevdamiseks ei ole aktsepteeritav." Allikas:http://www.gyproc.ee/paigaldamine/paiga ... mistlemine

Nii, et mind ootab suuremat sorti lõikumine ja pahteldamine. Samas on see parem variant kui iga 4-6 kuu tagant vuuke lihvida/värvida. Neid ei ole mitte vähe...
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Kipsplaadi vuugi järelpaisumine

Lugemata postitus Postitas keemik »

Kas seal see ei pruugi olla, et pahtel lihtsalt lööb vuugist lahti? Kui selline pragu on vertikaalis ja kogu majas kõigi plaatide vuukidel, siis justkui maja ümber mõõt peaks pidevalt kitsamaks minema?
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kipsplaadi vuugi järelpaisumine

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Tõenäoliselt on probleemiks ühekihiline kips puitkarkassil. Kui juba vuukide pahteldamiseks läheb, tasub ehk mõelda teise kihi kipsi paigaldusele sinna peale ?
fgh
külaline

Re: Kipsplaadi vuugi järelpaisumine

Lugemata postitus Postitas fgh »

Millal see karkass sinna paigaldatud on?

Ka klaaskiudvõrguga saab head tulemust õigete võtete ja pahtlitega, aga tõesti peab tõdema, et paber jääb tugevam ja sinna pole midagi öelda.
Kui karkass metsakuivast materjalist, siis pigem on tegu kahanemisega ja viskab lahtise sodi vuugist välja. Lihtsalt lihvides jääb see sodi sinna alles ja võrk ei armeeri ka midagi ning iga liikumisega virutab seda sodi jälle punni.

Puit karkass ei eelda topelt kipsi kuid on lollikindel. Pool Soome riiki höövelprussi ja kipsi peal üles ehitatud ja pole igas vuugis pragusid(tõsi enamasti kasutatakse küll EK kipsi). Viga on ebakvaliteetses töös või ebasobivates materjalides.

Lükka pahtlilabidaga vuuk tühjaks ja tõmba see võrk minema ning asenda paberiga, puhasta ka plaatide liitekoht sügavamalt. J pahtel ja viimistlus ja küll peab vastu.
timburi
külaline

Re: Kipsplaadi vuugi järelpaisumine

Lugemata postitus Postitas timburi »

Siin oleks jälle õige koht üle korrata, et iseliimuvat võrkteipi pole olemas. Liim on selleks, et teip rullis püsiks.

Ja ma olen seda ennegi öelnud, et pealtnäha loll(ikindel) töö ehk kipsi paigaldus on tegelikult päris nüanssiderohke tegevus, kus tehakse ikka ja järjekindlalt teatud vigasid ja lõpuks veel lisaks ei kasutata õigeid materjale ( J või Uniflott).

Isegi profid eksivad tihti põhitõdede vastu.

Ja siis parandamisel loodetakse ka lihvimise värvimisega püsiv tulemus saavutada.
Marko.A.
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 21 Dets 2016, 21:25

Re: Kipsplaadi vuugi järelpaisumine

Lugemata postitus Postitas Marko.A. »

See paisumine ei ole viimistluse viga,pigem on selles süüdi puitkarkass,mis kipsi all mängib,või konstruktsioon,kuhu puitkarkass kinnitub,võid ju proovida klaaskiudteipi vuukidesse liimida,paberteipi puitkarkassi peal ei kasutaks.
Vasta