musta värvi aknaraamid valgeks

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
koduehitaja25
külaline

musta värvi aknaraamid valgeks

Lugemata postitus Postitas koduehitaja25 »

Soovin värvida oma akende puidust SISEraamid valgeks. Tehase poolt on need värvitud mustjas-pruuniks ja no kohe üldse ei meeldi (ostsin maja, mitte ei ehitanud ise). See kõik tundub tehtav - puitu ju ikka värvitakse, aga mõningad küsimused-murekohad on tekkinud.

Kõigepealt, millist valget värvi soovitate, mis ei kolletuks? Ning kas tuleb ka eelnevalt vana värv eemaldada või kruntida või piisab kergest liivapaberiga karestamisest, et värv paremini nakkuks?

Teiseks, millist pintslit või rulli oleks hea kasutada? Raami sees on ka sellised sügavad peenikesed sooned, kust ei tohiks hiljem ka musta värvi paista, millega küll sellist peenikest soont värvida!?

Kolmandaks, klaasi äärtesse on paigaldatud (nagu ikka) silikoon, mis aga läheb osaliselt ka aknaraami peale (1-2 mm ulatuses) ning seetõttu hakkaks vana tume värv läbi kumama ja näeks ilmselt välja nagu oleks määrdunud:S Kuidas seda lahendada? Ise mõtlesin, et värviga üle mökeradada pole vast hea mõte, äkki tõmbaks üle kitsa valge silikoonriba või valge akrüüliriba?

Üleüldse, kas saab see töö olema raske või on täiesti tehtav? Ma vast enne katsetaksin nagunii garaažiakna peal :scratch:

range
külaline

Re: musta värvi aknaraamid valgeks

Lugemata postitus Postitas range »

Sa pane akendest mõni kirjeldav pilt ka.

aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1027
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 43 korda

Re: musta värvi aknaraamid valgeks

Lugemata postitus Postitas aero »

Pilt/pildid kuluks tõesti ära. Praegu on kattev värv või tumedaks peitsitud-lakitud? Kui peits, siis mõned toonid heledamaks ehk isegi saaks. Nii, et viisakas tulemus jääb. Aga tumedast lumivalgeks, mis kunagi ei kolletu ... ei kujuta ette. Ära rohkem küll korraga ette võta kui üks garaažiaken katsetamiseks.

pisiprotsent
külaline

Re: musta värvi aknaraamid valgeks

Lugemata postitus Postitas pisiprotsent »

Kui üldse kogemus puudub, on lihtsam aknad maha müüa ja uued osta, oma maitse järgi. Ebaõnnestumisel või selle ebaõnnestumise suhteliselt kiirel ilmnemisel pole ei rahulolu ega tasuvuse mõttes enam eriti mõtet ei kahetseda ega uuesti üritada.
Oleneb muidugi akende hulgast ja vaba aja ohtrusest ka. Võib järgmisi riskijaid rõõmustava kogemuse ka saada.

Vasta