Mure silikooniga vannitoas

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Valdor
külaline

Mure silikooniga vannitoas

Lugemata postitus Postitas Valdor »

Tere

Mure järgmine: kuna duširuumi põhja ja seina ühendav silikoon oli üsna väsinud ning kippus kohati vett läbi laskma, siis otsustasin vana eemaldada ning asendada uuega. Kuna olen seda enne korduvalt teinud, siis läks kõik ladusalt. Nüüd aga, 36 tundi hiljem märkasin, et midagi on mäda. Nimelt silikoon on umbes sama tahke/vedel, kui ta oli umbes tund aega pärast töö lõpetamist. Arvatavasti leidsin murekoha üles - nimelt antud silikooni kehtivusaeg lõppes 3,5 aastat tagasi.
Olgu siinkohal selgituseks öeldud, et minu puhul on tegu vanakooli mehega, kelle arust võib igasugu sodi veel kunagi vaja minna, mistõttu mul ka nii vana silikooni ka leidus.
Mis te, pädevamad asjatundjad, arvate, kas mul on üldse lootust, et see ära kuivab ning taheneb? Kui ei, siis äkki oskab keegi soovitada mingisugust vahendit või viisi, kuidas oma rumal viga likvideerida, et uue ja kehtiva säilivusajaga silikooniga see asendada?

Ette tänades

Valdor
Külaline
külaline

Re: Mure silikooniga vannitoas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Miner hästivarustatud ehituspoodi ja osta silikoonieemaldajat. Kui enamuse saad kätte kratsides, siis põhjalikumaks puhastuseks pintselda eemaldajaga üle, võib vajada ka mitut pintselduskorda ja pühi aluspind puhtaks, et eemaldaja jälgi ei jääks, muidu on asi jälle sealsamuses. Kui juba silikoonieemaldajat läksid ostma, siis osta kohe ka värske silikoon.

Urmas
fgh
külaline

Re: Mure silikooniga vannitoas

Lugemata postitus Postitas fgh »

Kas silikoon on pealt ka vedel? Silikoon kuivab kuni 2mm 24 tunni jooksul. Seega kui tavaliselt alusel läheb sinna nurka 15mm silikooni, siis see taheneb seitse päeva.
Silikoonieemaldi värskele mandile ei mõju, seega plödista see vuuk tummise seebiveega üle eemalda see plödi kipsinoa vms. Lase kuivada ja kasua silikooni eemaldit.
Valdor
külaline

Re: Mure silikooniga vannitoas

Lugemata postitus Postitas Valdor »

Jah, on küll pealt ka vedel. Tegelikult mitte päris vedel, vaid pigem selline kleepuv. Näpuotsaga katsudes ei määri, aga kleebib.
Vasta