Soovitage siseviimistluseks krohvi siledale kiviseinale

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Soovitage siseviimistluseks krohvi siledale kiviseinale

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Tegemist kivimajaga, tellistest seinad ja seest siledaks krohvitud. Osaliselt tapeeditud ja osaliselt värvitud. Plaanis oleks tapeet eemaldada ja värvitud osad kuidagi karestada. Asemele tahaks mingisugust dekoratiivkorhvi. Kuna lisasoojustust ja roomatte ei tahaks lisama hakata tekkis küsimus, millist krohvi võiks eelistada? Krohvi tekstuur võiks olla matt ja krobeline, midagi sellist nagu savikrohvil või natuke siledam.
Krohv peak siis kinnituma tugevalt suhteliselt siledale aluspinnale ning võiks jääda püsima suhteliselt õhukese kihina, max 3-4mm. Kuna tänapäeval on erinevaid krohve nii palju, siis usun, et kindlasti leiaks midagi. Olen ise varem tuttav savikrohvimisega roomati peale. Samas ma ei kujuta ette, kas samasugune savikrohv sileda kiviseina peal püsiks?
Tegelikult oleks kokku neli küsimust.
1) kuidas aluspinda ette valmistada
2) millist naket kasutada
3) mis tüüpi korhvi
4) kuidas krohvi pärast viimistleda/värvida.

Tänud ette!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Soovitage siseviimistluseks krohvi siledale kiviseinale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui värv kinni, siis kraabi liivapaberiga kergelt karedaks või laisk inimene kasutab pesuvahendit nagu näiteks seda http://www.vivacolor.ee/tooted/special-clean
Tapeet kratsi põhjalikult maha ja kui tapeedi alt on värvitud, siis kasuta eelmainitud vahendit.
Kui tahad krohvida, siis eelnevalt oleks tungivalt soovitatav kasutada kvartsliiva sisaldavat krunti.
http://www.sakret.ee/product/qg-kvartsnakkekrunt/
http://www.eskaro.ee/products/catalog1/ ... _grunt_ee/
http://www.knauf.ee/et/tooted/betokontakt.html
http://www.caparol.ee/tooted/krundid-ja ... d-610.html

Nende kruntide peale nakkuvad kõik krohvid.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Soovitage siseviimistluseks krohvi siledale kiviseinale

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Tänud asjaliku vastuse eest. Täpselt nii plaaningi toimetada ja nakke osas ei näe ka põhjust koonerdada. Kas augud jms võib ka pahtliga ära täita ja siledaks lihvida, või peab selleks tingimata mingisugune täitekorhv olema? Töenäoliselt tekib neid ikka omajagu, kuna vana kaabeldus on vaja seina seest välja lõhkuda ning uus asemele freesida.
Silma jäi selline asi nagu savivõõp. Lubatakse pintsli või rulliga peale kanda ning tulemus pidi jääma ilus matt ja struktuurne. Kui aluspinna saaks piisavalt siledaks, siis tundub see mulle päris ahavtleva lahendusena.
Kas kellelgi on sellega rohkem kogemusi? Voi teab keegi selle idee hoopis maha laita?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Soovitage siseviimistluseks krohvi siledale kiviseinale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

klaverimeister kirjutas:Kas augud jms võib ka pahtliga ära täita ja siledaks lihvida, või peab selleks tingimata mingisugune täitekorhv olema? Töenäoliselt tekib neid ikka omajagu, kuna vana kaabeldus on vaja seina seest välja lõhkuda ning uus asemele freesida.
Freesitud kanalid ja suuremad augud võid täita kipskrohviga(MP75 või MP Classic).
Kui soovid mingit dekoratiivset savikrohvikihti(1-2mm paksusega), siis soovitaks enne teha kerge tasanduskrohvimine kipskrohviga.
klaverimeister kirjutas:Silma jäi selline asi nagu savivõõp. Lubatakse pintsli või rulliga peale kanda ning tulemus pidi jääma ilus matt ja struktuurne. Kui aluspinna saaks piisavalt siledaks, siis tundub see mulle päris ahavtleva lahendusena.
Kas kellelgi on sellega rohkem kogemusi? Voi teab keegi selle idee hoopis maha laita?
Kui sa mõtled savivõõba alla savivärvi, siis sellega hulgim m2-d värvitud. Ilus, matt, dekoratiivne, kergelt struktuurne ja väikesed vilgukivikesed teatud valguse nurga all sädelevad. Ainuke miinus on see, et savivärv ei ole eriti hooldatav. Toonide valik on piisav, et endale sobiv leida.
Aluspinna saad savivärvi jaoks piisavalt siledaks eelpool mainitud tasanduskrohvi tehes. Savivärvi jaoks ei pea sein olema ideaalselt loodis/lati all.
Olenevalt sellest kui rohelise mõtteviisiga oled, sõltub krundi valik savivärvi alla. Tumerohelistele soovitan kaseiinkrunti, kergelt rohelise varjundi omad võivad kasutada ka alternatiive. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Soovitage siseviimistluseks krohvi siledale kiviseinale

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Mõtlesin tõepoolest savivärvi. Mittepestavusega saab vast hakkama. Kui tõepoolest kuskilt sein ära määrdub, siis tuleb lihtsalt üle värvida. Ainuke mure on selle värvi püsivusega. Kui sealt näiteks käega üle tõmmata, kas pudeneb ka liiva või on ta siiski piisavalt kõva ja tugev? Endal saviseinad kõik selle nö loodusliku kaseiiniga üle võõbatud, kuna muidu pudises liiva ikka omajagu.
Kipskorhv tundub ka hea mõte, kuna saab ühtlasi augud täidetud ning ka ilusa pinna värvi alla. Kuna ma selle krohviga kokku puutunud pole, siis siit ka küsimus. kui palju seda võiks ämbrisse valmis segada, et ta mul ära ei kivistuks enne kui seina saan.
Paneksin siia oma nägemuse sellega krohvimisest. Kui siin on mõni karjuv vastuolu, siis oleksin iga näpunäite eest tänulik.

1) segan õpetuse järgi krohvi valmis
2) kontrollin et ta oleks nii paks, et püsib hõõruti küljes
3) hakkan sileda hõõrutiga krohvi seinale kandma, alustades põrandast üles poole.
4) kui olen ämbritäie ära krohvinud, siis võtan pikema lati nt 70cm ja silun korhvitud pinna üle.
5) segan uue ämbritäie ja jätkan sama toimingut
6) kui krohv on kuivanud lihvin liivapaberiga allesjäänud konarused, liitekohad jms maha.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Soovitage siseviimistluseks krohvi siledale kiviseinale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

klaverimeister kirjutas:Ainuke mure on selle värvi püsivusega. Kui sealt näiteks käega üle tõmmata, kas pudeneb ka liiva või on ta siiski piisavalt kõva ja tugev?
Nii ja naa, oleneb, kas on kare töömehe käsi, kelle peopesa nahk nagu nr.60 liivapaber või kogu aeg kreemitatud õrna naisterahva käega. Nii hullusti kohe mitte nagu märja käsnaga töödeldud savikrohv.
klaverimeister kirjutas:Kuna ma selle krohviga kokku puutunud pole, siis siit ka küsimus. kui palju seda võiks ämbrisse valmis segada, et ta mul ära ei kivistuks enne kui seina saan.
Sügavamad augud võiksid enne krohviga täita ja lasta natuke taheneda kui asud kogu seina kallale, sest kipskrohvil on ikka mingisugune mahukahanemine kuivamisel.
Ise teen 25l ämbrisse ja sinna saab korraga teha umbes pool kotti(15kg kuivsegu) ning sellega on aega ca 30 minutit mässata.
klaverimeister kirjutas: 1) segan õpetuse järgi krohvi valmis
2) kontrollin et ta oleks nii paks, et püsib hõõruti küljes
3) hakkan sileda hõõrutiga krohvi seinale kandma, alustades põrandast üles poole.
4) kui olen ämbritäie ära krohvinud, siis võtan pikema lati nt 70cm ja silun korhvitud pinna üle.
5) segan uue ämbritäie ja jätkan sama toimingut
6) kui krohv on kuivanud lihvin liivapaberiga allesjäänud konarused, liitekohad jms maha.
1) Ma ei ole juba üle 15 aasta vaadanud, mis on koti peale õpetuses veevajaduseks kirjutatud, sest mul käib veevajadus tunde järgi ehk selline hästi rammus hapukoor.
2) sega korralikult ja seda saad teha suure segutrelli ja vispliga ja kontrollida pole seal midagi, vajadusel lisa vett või kuivsegu.
3) pealekandmiseks unusta ära hõõruti, vaid kasuta Šveitsi kellut(68cm). Vaata siit http://www.fere.ee/pinna-ettevalmistus- ... ml#/page/2 Neid on ka suts lühemaid ja algajal on esialgu lühemaga kergem harjutada. Saadaval on neid igas suuremas hästivarustatud ehituspoes. Ja kui sellega hakkama ei saa, aga pahtlilabidas püsib peos ja pahteldamise liigutused selged, siis võid kogu protseduuri teha ka 35-45cm pikkuse pahtlilabidaga. Aega läheb suts kauem, aga sul ei ole see "objekt" tükitöö, vaid ajatöö ehk teha siis kui aega ja viitsimist.
4)70cm pole ei pikk ega pikem latt. :) Ise kasutan h-profiil latte alates 1,5m ja seda siis kui on vaja lati/loodi alust head pinda. Sinul pole sellist kvaliteeti vaja ja usun, et saad hakkama ka selle siluriga. Servasid on hea teha ca 35-45cm pahtlilabidaga.
5) jep!
6) Kui teed ühe seina korraga, siis reeglina liitekohtasid ei jää.
Kui seinad on väga sinka-vonka, siis tee kahes õhemas kihis, näiteks esimese kihi tõmbad siluriga horisontaalselt, alustades lae servast ja teise kihi vertikaalselt, teed seinast seina nii kõrgele kui ulatud ja puka või redeli pealt ülejäänu, kuhu ei ulatunud. Enne teist kihti peab esimene olema tahenenud, mitte lõplikult kuivanud.

Toimetan hetkel Tabasalu kandis, aga kahjuks eelmine nädal lõpetasin krohvitööd ja hakkan juba pahteldama, muidu oleks puust ja punaseks saanud ette näidata.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Soovitage siseviimistluseks krohvi siledale kiviseinale

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Tänud Urmasele. Väga asjalik ja konkreetne jutt. Ma veel lähipäevil krohvima ei hakka, aga korraliku pildi sain asjast ette küll ja kui tekib veel küsimusi, eks siis tulen uuesti siia :)
Samas kui sul peaks Tallinnas/Harjumaal veel mõni objekt ette sattuma, kus krohvitööd käsil ja ei pea paljuks kui keegi veerand tunnikest asja kõrvalt vaatab, siis võtan pakkumise hea meelega vastu.
kolekoll
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Okt 2009, 23:27
Asukoht: Tartu
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Soovitage siseviimistluseks krohvi siledale kiviseinale

Lugemata postitus Postitas kolekoll »

Savivärviga on veel see vigur, et kui aasta pärast kavatsed kulunud kohta üle värvida, siis võib tulla toonierinevus ( päike pleegitab näiteks ja kuna on natuke karedam pind, siis võib aja jooksul igast ollust külge jääda ) samuti pead täpselt mäletama, palju esimese värvimise ajal vett sisse segasid, sest törts rohkem vett ( 0,5 L ) väikest kulunud pinda värvides on tuntav toonivahe. Muidugi, kui terve seinaüle värvid, siis ei ole probleemi. Samas võid Sa värvida seina üle näiteks toonitud marmorlubivärviga, mis ka struktuurne ja siis veel lasuurida oliivseebilahusega, mis muudab pinna vetthülgavaks. Samas, ega Sa seda pinda , tänu oma karedusele, eriti pesta ei saa. Ja kui tahad ikka sellist päris ökovärki seina, siis on olemas Auro pestav seinavärv, mis siis valmistatud taimse vaigu baasil ja mis saavutab oma pestavuse kuskil 1 kuu möödudes. Siledale pinnale võid ka dekosavi ( kuni 3 mm ) peale venitada või siis lubipahtli .. valikuid palju . Savivärvil saad seina sätendavaks tuunida ( pisikesed vilgukivitükid, nagu Urmas kirjutas ) nii, et peale värvimist, lased ära kuivada värvil ( peale viimast kihti ) ja siis pehme, niiske pintsliga, kergelt käid seina üle, kui külje pealt vaatad, siis on näha, et sätendab ja kui päike nurgaalt peale paistab, siis ka sädeleb.
Müün pimedate linnas peegleid. http://public.fotki.com/siseviimistlus/
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Soovitage siseviimistluseks krohvi siledale kiviseinale

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

kolekoll- sirivisin juba ükspäev sinu galeriid ja see annab ikka päris uhke ülevaate kõigest.
Üritasin Auro kohta infot leida aga google ei anna ühtegi mõistlikku vastust. Kus seda müüakse, millised on toonid ja kui kallis ta on? Ma tahaks et lõpptulemus jääks struktuurne, matt ning oleks mingisugust looduslikku pastelset tooni. Pestavus ei ole ilmtingimata tähtis, kuida samas ei tohiks ta katsudes seinalt maha pudiseda.
Marmoslubivärvil tundus natuke läiget sees olevat, kui ma just valesti aru ei saanud.
Kuna ma olen üldiselt heledamate toonide fänn oli esialgu plaan nii nagu Urmas soovitas, kipspahtliga laed ja seinad päris siledaks ajada ning siis võõbata kogu asi heleda savivärviga üle.
Muidugi vaatan veel sinu galeriid ja pean aru.
Marmorlubivärv ja oliivseebilahus tundub ka variant.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Soovitage siseviimistluseks krohvi siledale kiviseinale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

klaverimeister kirjutas:Kuna ma olen üldiselt heledamate toonide fänn oli esialgu plaan nii nagu Urmas soovitas, kipspahtliga laed ja seinad päris siledaks ajada ning siis võõbata kogu asi heleda savivärviga üle.
Urmas soovitas kipskrohviga, mitte kipspahtliga. Need on erinevad tooted.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Soovitage siseviimistluseks krohvi siledale kiviseinale

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Kipskrohv jah, ajasin ise segamini, aga mõtlesin sama asja.
kolekoll
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Okt 2009, 23:27
Asukoht: Tartu
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Soovitage siseviimistluseks krohvi siledale kiviseinale

Lugemata postitus Postitas kolekoll »

klaverimeister kirjutas:kolekoll- sirivisin juba ükspäev sinu galeriid ja see annab ikka päris uhke ülevaate kõigest.
Üritasin Auro kohta infot leida aga google ei anna ühtegi mõistlikku vastust. Kus seda müüakse, millised on toonid ja kui kallis ta on? Ma tahaks et lõpptulemus jääks struktuurne, matt ning oleks mingisugust looduslikku pastelset tooni. Pestavus ei ole ilmtingimata tähtis, kuida samas ei tohiks ta katsudes seinalt maha pudiseda.
Marmoslubivärvil tundus natuke läiget sees olevat, kui ma just valesti aru ei saanud.
Kuna ma olen üldiselt heledamate toonide fänn oli esialgu plaan nii nagu Urmas soovitas, kipspahtliga laed ja seinad päris siledaks ajada ning siis võõbata kogu asi heleda savivärviga üle.
Muidugi vaatan veel sinu galeriid ja pean aru.
Marmorlubivärv ja oliivseebilahus tundub ka variant.
No päris kõigest ei anna, hing ihkaks teha miskit vinget, aga pole tahtjaid siin Eestis, võimalusi on väga väga palju nende ökovärkidega. Need seal on lihtsalt tavalised asjad, mida kliendid on soovinud ja mida olen natsa tuuninud ja siis soovitanud hoopis seda tuuningut tavalise pinnakatte asemel ning leidnud, et võiks näidata asjade arusaamiseks huvitundvatele inimestele.
Auro on nüüd Safrani teema, see organisatsioon asub nii Tallinnas kui ka Tartus. Pärnus oskasid nad poe kinni panna. Tegemist on siis minu teada Saksa brändiga ja on vaiguõlist. Kui jätaksid mulle miski e-maili, saadan eestikeelse tootejuhendi, kui on huvi. Toonida saab pigmentidega. Hind ... sõltub, kas on "käpp sees " või mitte, tegelikult klient peaks saama ka päris hea hinna Safranist . Et ei tekiks eksiarvamust, siis ei ole/ ei tööta Safranis, ega ei ole nende müügiagent :) . Paraku eestis keegi ei paku sellist spetsiifilist kraami parimatele klientidele.
Marmorlubivärv jätab küll, kerge läike kui aluspinda niisutada liiga palju ( mõistlik on seda teha, sest muidu kratsid pintsliga end vigaseks,sest pintsel " jookseb kinni " , eriti siis, kui esimene kiht marmor / tavalist lubivärvi on juba seinas, ) muidu ikka matt, samuti ka lubivärv.
Kui soovid ilusat matti, vaata ka jällegi Safranist liimvärvi, ta on üks odavamatest, kuid väga hästi katab ja on täismatt . Kuid ei kannata vett.
Kui savivärvi mõtled seina tõmmata, siis pead hiljem olema suht ettevaatlik, sest kui vastu lähed natsa tugevamalt, tõmbab joone sisse ja savikas ikka natsa pudiseb. Kui hiljem kergelt niiske pintsliga üle käid, saavutad natuke kvartsi osakeste väljapestud sätenduse ja ei pudise nii palju. Aga miks Sa ei tahaks teha asja näiteks lubipahtliga ja siis svammiga saad teha mis iganes struktuuri .. too ei pudise ja võid toonida mida iganes tooni ? Kunagi tegin ühele kliendile lubipahtlist seina, mis oli savi tooni, sest savisein oli kõrval, kuid trepp läks sealt, kuhu tuli see lubipahtli sein, savi tooniga. Lubipahtel on tugev ja kannatab natuke ka vastu minna :) Ühesõnaga, hiljem ei tehtud vahet, kus on savi ja kus on lubi.
Kui soovid miskit lisainfot, kirjuta julgelt : eco.finish@gmail.com. Võib olla, see mis minu jaoks on tavaline võib teistele tekitada peavalu :)
Müün pimedate linnas peegleid. http://public.fotki.com/siseviimistlus/
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Soovitage siseviimistluseks krohvi siledale kiviseinale

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Mulle meeldib foorumis küsida, kuna siis jääb ka teistele lugemiseks mingi jälg maha, aga kui midagi konkreetsemat vaja teada, siis kasutan meeleldi e-maili.

Kuna variante on mitmeid oleks võibolla lihtsam kui ma küsiks soovituse lõpptulemuse saavutamiseks.

Kõnealust seinapinda on laias laastus 100 ruutu. Lae ja aknapaled jätaks esialgu mängust välja, kuna need ma sooviks värvida lihtsalt valgeks.
Aluspind on hetkel osaliselt tapeeditud ning osaliselt värvitud.
Tegemist on 60ndatel tellistest laotud majaga, seega seinas on tõenäoliselt mingisugune tsementkrohv ja seal peal õhuke kiht mingisugust tasanduskrohvi/pahtlit (nii nagu neid asju nõuka ajal tehti).
Tapeedi üritan eemaldada nii ilusti kui võimalik ja värvi karedaks lihvida, samas tuleb ka
ära vahetada kaabeldus laes ja seina sees. Üldiselt on seinad üsnagi ilusad ja siledad, midagi karjuvalt koledat seal pole.
Siit edasi oleks teinud pinnad üle betokontaktiga ning kipskrohviga üks kiht peale, mis tundub mulle päris hea mõttena - saab ühtlasi kaablikanalid siledaks ning jääb ilus aluspind järgmiseks viimistluskihiks, samas ei ole
kipkskrohv ka ülearu kallis.

Savi ja lubivärvid pakkusid sellepoolest huvi, et neid saab pintsliga peale kanda ning see oleks mulle väga mugav lahendus, kuna krohvimine pole tegelikult just lemmik-tegevus.
Kui minna lubipahtli teed, siis kas poleks variant jätta ära eelnev kipskrohv või teha sellega ainult hädaparased parandused. Teha seinad sobiva nakkekrundiga üle ja panna otse lubipahtel seina. ?
Sellisel juhul muidugi tuleks kõnealla ka savikrohv või lubikrohv.
Ma lihtsalt ei sooviks teha kahte kihti krohvimist, kui oleks võimalik hakkama saada ühe kihiga.

Oma rolli mängib ka kindlasti hind. Iga kiht mis õnnestuks ära jätta, oleks võit nii ajas kui rahas, samas pole eesmärk omaette koonerdada. Kõige tähtsam on tulemus, mis peaks olema struktuurne, matt ja heledat tooni.
kolekoll
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Okt 2009, 23:27
Asukoht: Tartu
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Soovitage siseviimistluseks krohvi siledale kiviseinale

Lugemata postitus Postitas kolekoll »

Lubipahtel pole just kõige õigem variant ebatasasuste täitmiseks. Kannatab kuskil 3 mm paksust kihti, suurema paksuse puhul võivad praod tekkida . Marmorlubikrohviga ( MLK ) saab tiba paksemalt, kuid lõppviimistlusena on eelistatum, kui teha natuke struktuursem, muidugi, võib ju roostevaba kelluga MLK terad sisse vajutada ja siledaks triikida. Ideaalset kipsisiledat pinda ei saa, jäävad kerged lained sisse. Seda MLK -d võid puhastatavuse mõttes oliivseebi lahusega üle pintseldada ( tekib vett hülgav pind ) , võid ka oliivseebilahust toonida.
No ja kui need valikud pole vastuvõetavad, siis võid ju kipskrohvi ( mp ) libedaks triikida ja sellesama liimvärviga heledaks värvida. Või siis paned õhukese kihi savikrohvi ( teralisus 0-2mm ) , vastavalt vajadusele kas siis triigid siledaks või tõmbad svammiga struktuurseks, kuid pärast kindlasti peaksid kas savivärviga või kaseiinvärviga heledaks värvima. Enne kui värvima hakkad, on mõistlik struktuurne kuivanud savipind kergelt harjaga üle käia, siis saab lahtised kiviosakesed maha seinalt.
Dekosaviga võid ka, kuid dekosavi on kallis. Kindlasti, enne viimistluskihi ( mis iganes valid ) peale panekut, krundi korralikult alt ära.
Tapeedi ma ilmselt oleks seina jätnud, kui lahtine pole, kruntinud ära õlikrundiga ( Special Primer ) ja siis kergelt 60 paberiga üle ja viimistlus otse peale. ( va. savikrohv, tolle aluspind peab olema selline, et kipsi vesi ei satuks ) Betokontakti kohta ma ei oska öelda, kas toda kannataks tapeedile otse peale tõmmata, vahest sulatab liimi lahti tapeedi alt, kui koostises on vesi. Seda peaksid uurima ja asjatundjate ( Urmas ) käest küsima.

klaverimeister kirjutas:Mulle meeldib foorumis küsida, kuna siis jääb ka teistele lugemiseks mingi jälg maha, aga kui midagi konkreetsemat vaja teada, siis kasutan meeleldi e-maili.

Kuna variante on mitmeid oleks võibolla lihtsam kui ma küsiks soovituse lõpptulemuse saavutamiseks.

Kõnealust seinapinda on laias laastus 100 ruutu. Lae ja aknapaled jätaks esialgu mängust välja, kuna need ma sooviks värvida lihtsalt valgeks.
Aluspind on hetkel osaliselt tapeeditud ning osaliselt värvitud.
Tegemist on 60ndatel tellistest laotud majaga, seega seinas on tõenäoliselt mingisugune tsementkrohv ja seal peal õhuke kiht mingisugust tasanduskrohvi/pahtlit (nii nagu neid asju nõuka ajal tehti).
Tapeedi üritan eemaldada nii ilusti kui võimalik ja värvi karedaks lihvida, samas tuleb ka
ära vahetada kaabeldus laes ja seina sees. Üldiselt on seinad üsnagi ilusad ja siledad, midagi karjuvalt koledat seal pole.
Siit edasi oleks teinud pinnad üle betokontaktiga ning kipskrohviga üks kiht peale, mis tundub mulle päris hea mõttena - saab ühtlasi kaablikanalid siledaks ning jääb ilus aluspind järgmiseks viimistluskihiks, samas ei ole
kipkskrohv ka ülearu kallis.

Savi ja lubivärvid pakkusid sellepoolest huvi, et neid saab pintsliga peale kanda ning see oleks mulle väga mugav lahendus, kuna krohvimine pole tegelikult just lemmik-tegevus.
Kui minna lubipahtli teed, siis kas poleks variant jätta ära eelnev kipskrohv või teha sellega ainult hädaparased parandused. Teha seinad sobiva nakkekrundiga üle ja panna otse lubipahtel seina. ?
Sellisel juhul muidugi tuleks kõnealla ka savikrohv või lubikrohv.
Ma lihtsalt ei sooviks teha kahte kihti krohvimist, kui oleks võimalik hakkama saada ühe kihiga.

Oma rolli mängib ka kindlasti hind. Iga kiht mis õnnestuks ära jätta, oleks võit nii ajas kui rahas, samas pole eesmärk omaette koonerdada. Kõige tähtsam on tulemus, mis peaks olema struktuurne, matt ja heledat tooni.
Müün pimedate linnas peegleid. http://public.fotki.com/siseviimistlus/
Vasta