Tapeetimine & kruntimine

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Likike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 07 Juul 2016, 11:15

Tapeetimine & kruntimine

Lugemata postitus Postitas Likike »

Tere!

Otsustasime elutoas vahetada tapeeti. Kiskusin esimese kihi tapeeti maha, selle all vanast ajast punane pabertapeet kipsplaadi peal. See punane pabertapeet ei taha kuidagi seinast maha tulla. Uus tapeet on hele, seega seda sinna peale panna ei saa. Siit ka minu küsimused, kas ma tõesti peaksin selle tapeedi kuidagi maha saama kistud ja siis kipsplaadi kruntima nt lateksvärviga või ma võiksin selle tapeedi seina jätta ja saan selle kruntida? Millist värvi soovitaksite kruntimiseks? Või siis kuidas ma käituma peaksin?

Tänud juba ette ära vastuste eest!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tapeetimine & kruntimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Likike kirjutas: Siit ka minu küsimused, kas ma tõesti peaksin selle tapeedi kuidagi maha saama kistud ja siis kipsplaadi kruntima nt lateksvärviga või ma võiksin selle tapeedi seina jätta ja saan selle kruntida? Millist värvi soovitaksite kruntimiseks? Või siis kuidas ma käituma peaksin?
Üldiselt on tungivalt soovitatav aluspind puhtaks saada. Kas tapeedieemalduse plögaga oled proovinud? Näiteks sellega http://www.decora.ee/keemiakaubad/11722 ... di-5l.html . Selle spets tapeedieemaldi asemel võid kasutada ka mõnda suvalist tapeediliimi, millest teed paraja kisselli ja kannad rulliga peale. See samuti ei aurustu nii kiiresti nagu vesi ja leotab vana tapeedi lahti. Kui see ei aita, siis võta rendist tapeediauruti ja punase tapeedi seinast kättesaamine muutub tunduvalt lustlikumaks.
Peale punasest tapeedist lahtisaamist vaata aluspind kriitilise pilguga üle ja kui vajab(kahtlustan, et vajab) pahteldamist, siis pahtelda ja krundi. Enne pahteldamast ei tohi jääda vanast tapeedist tükikestki, sest kui jääb, siis selle koha pealt lööb pahtli ja krundi niiskuse mõjul lahti.
On veel võimalus, et krundid korralikult mõne alküüdkrundiga punase tapeedi üle, lased kuivada, siis pahteldad siledaks ja krundid. Kui aluspind enne ei olnud krunditud, siis kindlasti krundi. Õhemad tapeedid on väga altid välja näitama aluspinna defekte, eriti külgvalgusega.
Kruntimiseks vaata poest kas spetskruntvärvi või laevärvi.
Likike kirjutas:Või siis kuidas ma käituma peaksin?
Või palka spetsialist ja las tema teeb selle töö ära. :)
Vasta