Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
ehitaja15
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 143
Liitunud: 28 Juul 2015, 12:10

Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas ehitaja15 »

Kas keegi on näinud meil müügil sarnast tööriista, millega saaks lae ja seina ülemineku ilusti ilma teipimata ära värvida? See teipimine on väga tülikas ja üldsegi ei tahaks seda 3cm valget joont seinaäärde jätta nagu nõuka ajast on kombeks.

Pilt
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Olen näinud, aga ei mäleta kus. Arvatavasti mõnes hästivarustatud ehitusmaterjalide poes või spets värvipoodides nagu Värvimaailm või Hansacolor või Teknos või ???
Olen proovinud ja sellega sab teha, aga minu jaoks on see riistapuu paras nikerdis ja ikkagi ettevaatlikult tegema, et mujalt ära ei pläkerdaks ja kogu aeg seda nikerdist värviseks tegema.
Ilma "lutikaribata" variandi korral olen kõigepealt seinad ära värvinud, seejärel teip seina külge ca 1mm allapoole laeserva, hästi õhukese akrüülikihi, et laevärv kogemata ei poeks teibi alla, lae värvinud ja järgmine päev teip maha. Väga ilus ja konkreetne serv tuleb.
ehitaja15
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 143
Liitunud: 28 Juul 2015, 12:10

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas ehitaja15 »

Kui teip alles järgneval päeval maha võtta, kas värvi rebimisega probleeme pole olnud? Mul on olnud probleeme, et värv kuivab seina ja teibi külge ja pärast lahti rebides jääb kole serv.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kasuta korralikke teipe! Sellistes probleemsemates kohtades olen kasutanud Tesa tapeediteipi. Espakis on kohe kindlasti müüa, roosat värvi. Selle teibi juures on ainuke viga tema hind, mis on ca 3x kallim, aga see-eest pole mingit muret, et värv jääks teibi külge.
Oli just eelmisel objektil, kus põrandaliiste ei tulnud, vaidlus põrandameestega. Mina tahtsin enne seinad värvida ja siis oleks nemad võinud teibi seinale ja parketile tõmmata ning oma plöga lasta parketi ja seina vahelisse vuuki, aga nemad tahtsid vastupidi, et enne plögistavad nemad ja seejärel värvin mina seinad.
No tegime katse. Jah, Eurocel`i teip võttis kohati värvi kaasa. Jäi peale nende tahtmine. Aga kuna nemad tegid need vuugid seal, kus oli parkett liimitud ja tellija palus minul teha seal, kus oli plaaditud. Värvisin enne seinad, põrandaplaadi peale läks tavaline teip(Eurocel), aga seina peale panin selle Tesa roosat värvi tapeediteibi. No ei tulnud ühtegi kohta, kus oleks maha võttes värvi kaasa haaranud.
Seda tapeediteipi olen kasutanud ka nurkades värvitoonide üleminekul. Ei mingit muret.
ehitaja15
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 143
Liitunud: 28 Juul 2015, 12:10

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas ehitaja15 »

Mul ongi kõik ainult Tesa teibid, aga valget-kollakat värvi, eks proovin seda roosat siis.

Kas siinsed kasutajad üldiselt värvivad seinad laeni või siiski jätavad selle teibilaiuse valge ääre ülemisse serva? Valge serva eelis on muidugi see, et saab tulevikus pragusid kergemini üle värvida.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ehitaja15 kirjutas:Kas siinsed kasutajad üldiselt värvivad seinad laeni või siiski jätavad selle teibilaiuse valge ääre ülemisse serva?
See oleneb tellija tahtmisest.
ehitaja15 kirjutas:Valge serva eelis on muidugi see, et saab tulevikus pragusid kergemini üle värvida.
Tuleb algusest peale teha nii, et tulevikus pragusid ei tekiks ehk lae ja seina sisenurka paigaldada paberliiteteip. Ja kui ka siis tekib pragu, hakkab kehtima ütlus, et pahtel ja värv ei ole kandva konstruktsiooni materjalid.
Mördiöps
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 29 Mär 2015, 09:23
Asukoht: Pluuto
On tänanud: 1 kord

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas Mördiöps »

Selle riistanimi on rajaja. Sellist sarnast vidinat on saada kahel viisil. Parem siis juba väikestel rullidel jooksmas. Ausalt kui ütlen, siis korraliku tööd nendega ei tee. Ja nussi on nendega palju. Pildil llevale tuleb pintsliga värv peale kanda. Muidu potist võttes v vannist, siis sittab rullikud ja kogu töö läheb sinna. Eestis saab ansa maalrist neid. Soomes igast korralikumast ehituskauba poest.
SSD
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 30 Mai 2015, 10:51
On tänanud: 3 korda

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas SSD »

Kusjuures ma olen selle katteteibi alati ära võtnud siis kui värv veel "poolkõva" ehk alati samal päeval ca mõne tunni pärast. Järgmisel päeval, kui värv kivistunud, siis võib koos teibiga kilde välja rebida. Ei sõltu see teipide tootjast minu arust... Nõrga liimiga teip, see Tesa roosa... see kurjam ei haaku ja kukub ennem alla, kui värvmisega lõpule jõuab+ oht on, et äär jääb lahti ja pressid värvi teibi ääre alla...

Võid ju teipi ka lakke kinnitada, kui nakkub. Siis ei jää seda cm-paarist valget riba seinale.

Laeääre pragude vältimiseks( ja üldse nurkades) oleks ise kasutanud Kiilto Massa ( oli vist nimi) mastiksit, on selline silikooni laadne "kummine" segu tuubis aga enamus värvidega, ka vesialuseliste värvidega üle värvitav erinevalt silikoonidest. Väldib edukalt pragude teket -või siis õigemini ei näita neid välja.Tavaline akrüülmastiks lööb ikka praod sisse mõne aja pärast. Nurk/ lae äär tuleb muidugi siis õrnalt kumer, sõltub, kui vähe sa suudad seda sinna korrektselt panna ja kui väike su väike näpp on :grin:

Selle spets riista koha ei osta kahjuks midagi öelda, tundub lihtne kasutada aga reaalses ei pruugi nii roosiline olla,

ps) Ma pole mingist otsast proff- Ehituskool lõpetatud aga seda ca 18 a tagasi, ehk räägin ainult seda mida ise olen kogenud oma korteri remondil, ei pruugi kõik mida ütlen alati kõige" õigem "olla.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

SSD kirjutas:Kusjuures ma olen selle katteteibi alati ära võtnud siis kui värv veel "poolkõva" ehk alati samal päeval ca mõne tunni pärast. Järgmisel päeval, kui värv kivistunud, siis võib koos teibiga kilde välja rebida. Ei sõltu see teipide tootjast minu arust...
Kui poolkõva värviga ära võtta, siis minul on värvi kaasa haaranud ehk värv ei ole jõudnud korralikult nakkuda. Kui järgmisel päeval teip värvi kaasa kisub, siis on sitt värv, millel pole korralikku naket või aluspind korralikult kruntimata või tolmune.
Muide, võib isegi oleneda teipide tootjast, sest ükskord sugulasele tehes ei hakanud linna sõitma ja ostsin kohalikust poest teipi. Kahjuks selles poes oli/on siiani valikus kahte sorti ja mõlemad minu jaoks põhimõtteliselt kõlbmatud. Oli vaja seinale teha dekoratiivseid triipe teist värvi ja poole pealt sai normaalne teip otsa. Algus(normaalse teibiga) tuli ilusti ära, aga selle odava liruga haaras kõik servad kaasa ja seda kahelt poolt. Oi ma ei jõudnud ennast ära kiruda, et oleks võinud kasvõi Rapla Espak`i(ainult 25km) sõita ja sealt tuua normaalset teipi. Raiskasin pärast parandamisele tunduvalt rohkem aega ja ega päris selline ikka ei jäänud nii nagu oleks tahtnud, parandusjäljed jäid ikka kergelt näha.
Ise eelistan korralikke värve ja teipe järgmine päev eemaldada. Väga harva kui midagi on kaasa kiskunud.
SSD kirjutas:Nõrga liimiga teip, see Tesa roosa... see kurjam ei haaku ja kukub ennem alla, kui värvmisega lõpule jõuab+ oht on, et äär jääb lahti ja pressid värvi teibi ääre alla...
Minu jaoks arusaamatu probleem. Nipist, kuidas värvi ääre alla ei pressi, kirjutasin juba eelnevalt.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Ameerikas on need poes müügil, aga proffid teevad vaid pintsliga selle töö ära.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Eestis on kah müügis, Hansacolor on selle poe nimi. Asub teine Tallinnas Laki tänavas, majas number 16. Müüakse seal sellist asja http://www.anza.co.uk/products/rollers/ ... -pad~p8249.
Kurikas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 20 Jaan 2009, 19:57

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas Kurikas »

Mul seisab kastis tühja üks selline ja üks natuke teistsugune. Võin jagada kui soovi on.
Kvaliteetsed maalritööd Harjumaal 5 1 8 8 8 7 2
risto2690
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 11 Dets 2014, 12:41
On tänatud: 1 kord

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas risto2690 »

Neid ju isegi decoras müügil. Enamvähem toimivad.
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Teadmiseks, et teip võetakse koheselt peale teise kihi värvimist ära, isegi tunniks ei tohi jätta, sõltuvalt värvist, kisub seinavärvi kaasa. Rajajaga korralikku tööd ei tee, parim teip laejoone tegemiseks on neoon Tesa Precision.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas rokikas »

ehitaja15 kirjutas:Kas keegi on näinud meil müügil sarnast tööriista
Pilt
Laagri Bauhof
kolekoll
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Okt 2009, 23:27
Asukoht: Tartu
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas kolekoll »

Minuteada seda " laisa pintseldaja " abimeest nägin Bauhofis. Mul endal temaga kogemus ammustest aegadest ja hoopis teisel kontingendil .. Aga kui mu sheff nägi seda, siis ütles, et sellise asjaga töötavad vaid amatöörid ja paras plökerdamine oli tõepoolest, peab vaatama, et rullid ei saaks värviseks ja liiga tugevasti ei vajuta peale, kui tõmmata värvise abimehega :)
Müün pimedate linnas peegleid. http://public.fotki.com/siseviimistlus/
teadmamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 06 Jaan 2016, 22:20
On tänatud: 1 kord

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas teadmamees »

Ma pöörduks tagasi teema algusesse ja ütleks, et see valge puhast rant mulle seal üleval meeldib. Kuigi ma ei mäletagi oma nõuka-aegset elamist. Ilmselt oli see tingitud sellest, et kui laeääred olid kõverad ja veel kõveramad, siis üks sirge joon tegi asja visuaalselt ilusamaks.

Minu arust on midagi nagu puudu, kui värv/tapeet läheb kohe laevalgeks üle nurgas.

Pluss kui selle tobeda tööriistaga olekski mugav ja kiire tööd teha, siis päris kindlasti jääb RÕVE kontrast rullijälje ja abimehe jäljest. Üks liigub vasakule paremale, teine liigub üles alla, värvikogused on erinevad jne.

Ma olen rõve pedant ja just nurgad (lisaks üldmuljele) näitavad minu jaoks maalritööde kvaliteeti.

Aga kui meeldib, siis laske käia!:)
Mördiöps
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 29 Mär 2015, 09:23
Asukoht: Pluuto
On tänanud: 1 kord

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas Mördiöps »

teadmamees kirjutas:Ma pöörduks tagasi teema algusesse ja ütleks, et see valge puhast rant mulle seal üleval meeldib. Kuigi ma ei mäletagi oma nõuka-aegset elamist. Ilmselt oli see tingitud sellest, et kui laeääred olid kõverad ja veel kõveramad, siis üks sirge joon tegi asja visuaalselt ilusamaks.

Minu arust on midagi nagu puudu, kui värv/tapeet läheb kohe laevalgeks üle nurgas.

Pluss kui selle tobeda tööriistaga olekski mugav ja kiire tööd teha, siis päris kindlasti jääb RÕVE kontrast rullijälje ja abimehe jäljest. Üks liigub vasakule paremale, teine liigub üles alla, värvikogused on erinevad jne.

Ma olen rõve pedant ja just nurgad (lisaks üldmuljele) näitavad minu jaoks maalritööde kvaliteeti.

Aga kui meeldib, siis laske käia!:)
Sa ikka tead, et rõve pedantsus on haigus. Sinusugustele tuleks vastu pead taguda millegiga. (Sry, et nii aus olen) korralik maaler peidab oma liigutustega kõik.
teadmamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 06 Jaan 2016, 22:20
On tänatud: 1 kord

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas teadmamees »

Mördiöps kirjutas: Sa ikka tead, et rõve pedantsus on haigus. Sinusugustele tuleks vastu pead taguda millegiga. (Sry, et nii aus olen) korralik maaler peidab oma liigutustega kõik.
Sry, aga ega Sa juhuslikult seal Vikinella juures ei käinud maalritöid tegemas ja plaatimas?

Ok, ma sõnastan siis natuke ümber, et mulle lihtsalt meeldib perfektne, ühtlane, ja korrektne tulemus siseviimistlustöödel. Jah, ma teen (kui ma teen) maalritöid natuke aeglasemalt, aga nii, nagu endale.

Aga ma saan selle haigusega edukalt hakkama ja mul on tööd rohkem, kui ma teha jõuan.
Mördiöps
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 29 Mär 2015, 09:23
Asukoht: Pluuto
On tänanud: 1 kord

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas Mördiöps »

teadmamees kirjutas:
Mördiöps kirjutas: Sa ikka tead, et rõve pedantsus on haigus. Sinusugustele tuleks vastu pead taguda millegiga. (Sry, et nii aus olen) korralik maaler peidab oma liigutustega kõik.
Sry, aga ega Sa juhuslikult seal Vikinella juures ei käinud maalritöid tegemas ja plaatimas?

Ok, ma sõnastan siis natuke ümber, et mulle lihtsalt meeldib perfektne, ühtlane, ja korrektne tulemus siseviimistlustöödel. Jah, ma teen (kui ma teen) maalritöid natuke aeglasemalt, aga nii, nagu endale.

Aga ma saan selle haigusega edukalt hakkama ja mul on tööd rohkem, kui ma teha jõuan.
"Ennast kiitmast ma ei väsi" kõik maalrid on netis ja purjakil olles suured perfektsionistid. Tegelikult aga peale vingumise ei saada hakkama millegagi.

Vikinella= lambikas. Ei käi lambikatele tegemas. Ja plaatimist ei puuduta üldse.
Iga sepp tehku ikka oma.
euromaaler 100
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 19 Jaan 2016, 17:33
On tänanud: 1 kord

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas euromaaler 100 »

Euromaaler soovitab maalritele varre otsa kinnituvat ”rajajat” - kui seda siis nii nimetatakse.
Foto: https://www.google.se/search?q=Sparbogg ... NJwBIhM%3A
Sellega saab pro tasemel töötada. Tootlik!
Lux kvaliteedi puhul saab näiteks ka teipida. Tooksin veel välja US alternatiivid:
-https://www.google.se/search?q=cut+in+r ... iDCTywM%3A
- https://www.google.se/search?q=cut+in+r ... FgliyLM%3A
Naljakas reklaami video:
https://www.youtube.com/watch?v=6UIvqNw1Keg
Rootsi maalri video:
https://www.youtube.com/watch?v=U7BjWFpyRxs
Lôpetuseks, laevärviga värvitakse laenurgast seinale ca 5-8mm. Pôhjamaade standard, palju plusse. . .Edu
Stockholm 2016
Tileman
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 30 Juul 2012, 12:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas Tileman »

Tõsi ta on, et siin Stockholmis oskavad nad kuidagi jube hästi maalerdada. Ei mingit tohutut lauspahteldust kipsile, teibid ainult ja vuugi/kruvikohad üle, üllatavalt hea tulemus jääb :good: Pole viitsinud väga süveneda, kus need trikid on, mul teine rida.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

teadmamees kirjutas:Jah, ma teen (kui ma teen) maalritöid natuke aeglasemalt, aga nii, nagu endale.
Ma küsin ka vahest oma tellijatelt, et millist kvaliteediklassi nad soovivad- "nagu endale" või "nagu võõrale". Tavaliselt vastatakse, et tee "nagu endale" kvaliteediga, aga reeglina laidan selle maha ja soovitan valida "nagu võõrale" kvaliteet. Miks? Aga sellepärast, et kui ma teen endale, siis ma tean kuhu midagi tuleb ja võib juhtuda, et varjatud kohtades ei viitsi väga punnitada, kuid võõrale tehes ma kõiki nüansse ei tea ja seepärast peab kõikjal tegema korralikult. :)
euromaaler 100 kirjutas:... Sellega saab pro tasemel töötada. Tootlik!...
Mul oli kunagi signatuuriks ""Töö kiirus" ja "kvaliteet" on pöördvõrdelised mõisted!"
Ole mureta, ma tean, mida tähendab sõna "tootlikus" ja sellepärast mulle hakkaski vastu firmas töötamine, sest suurehitustel muud mõistet eriti ei tunnistatud. Firma oli tip-top, mitte ühtegi paha sõna, aga mulle hakkas see kiirustamine, teistega mittearvestamine, pohhuism teiste(ah küll maaler ära parandab või küll maaler sirgeks krohvib, küll maaler need kipsikruvid ise sisse keerab jne.) tehtu suhtes jnejne, närvidele käima. Aga raha küsisid kõik kvaliteetse töö eest, kuid kellele ei tahetud enne raha maksta, see oli maaler, sest küll leiti 20cm kauguselt seina vaadates, et nagu oleks lihvimiskraapse näha või käiakse öösiti(muul ajal ei näe :) ) taskulambiga seinu valgustamas. Huvitav, mida tellijad öösiti teevad? Magavad või vahivad seinasid? Kas nad käivad töö juures magamas kui öö otsa seinu vahivad või milline on nende päevane tootlikus peale öö otsa seina vahtimist? :scratch:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tileman kirjutas:Tõsi ta on, et siin Stockholmis oskavad nad kuidagi jube hästi maalerdada. Ei mingit tohutut lauspahteldust kipsile, teibid ainult ja vuugi/kruvikohad üle, üllatavalt hea tulemus jääb :good: Pole viitsinud väga süveneda, kus need trikid on, mul teine rida.
See on puhas psühholoogia! Inimene, kes ostab endale korteri, ei vaata viimistluse osas nii palju pisiasju, sest ta on nii-nii õnnelik, et sai endale omaette pesa ja saaks aga kiiremini sisse kolida.
Omale maja ehitavad tellijad on tunduvalt nõudlikumad kvaliteedi suhtes ja millegipärast just lõppviimistluse osas, aga üldehituse vigu nad ei näe enne kui maaler näpuga näitab ja lisaraha kordategemise eest küsib. :)
teadmamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 06 Jaan 2016, 22:20
On tänatud: 1 kord

Re: Lae ja seinavahelise nurga värvimistööriist

Lugemata postitus Postitas teadmamees »

Tileman kirjutas:Tõsi ta on, et siin Stockholmis oskavad nad kuidagi jube hästi maalerdada. Ei mingit tohutut lauspahteldust kipsile, teibid ainult ja vuugi/kruvikohad üle, üllatavalt hea tulemus jääb :good: Pole viitsinud väga süveneda, kus need trikid on, mul teine rida.
Mingi aeg oli põhjamaades jube hea maalerdamise ja üllatavalt hea tulemuse põhiline trikk selles, et seina uhati ebanormaalselt paksud värvikihid. Umbes sama paks, nagu margareeta.

Norrast on pärit ka üks kuradima hea katvusega kruntvärv, võibolla on see ka seal levinud, ei tea.
Vasta