Kipsplaadi korhvimine

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
krohv
külaline

Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas krohv »

Mida peab tegema enne krohvimist?
Kas vuugid pahtlit täis ja lint peale. Ilma tulevad vist praod läbi krohvi?
Kui kasutada näiteks valmis fassaadi krohvi kas see nakub kipsplaadi peale või koorub mingi aja pärast lahti?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

krohv kirjutas:Mida peab tegema enne krohvimist?
Mina teen tavaliselt ühe suitsu ehk tööpäev algab suitsutunniga. :)
krohv kirjutas:Kas vuugid pahtlit täis ja lint peale. Ilma tulevad vist praod läbi krohvi?
Tavaline kipsplaadi vuukimise prodetseduur ja peale teibi paigaldust üks täitekiht peale, muidu joonistuvad vuugikohad hiljem välja. Kui praod tahavad tulla, siis tulevad ka läbi krohvi.
krohv kirjutas:Kui kasutada näiteks valmis fassaadi krohvi kas see nakub kipsplaadi peale või koorub mingi aja pärast lahti?
Valmis fassaadikrohvi kasutamise ja eeltööde kohta loe selle krohvi tootejuhendist, aga enamuses nõuavad eelnevalt kruntimist.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
krohv
külaline

Re: Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas krohv »

Seda fasaadi krunti pole, aga kas näiteks siroplast 2 kruntvärv ei sobi?
Pind tahaks siis laus pahteldust?
Aga kui pole sile krohv vaid krobeline siis ei tohiks ju väikesed pinna vead vällja paista.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

krohv kirjutas:Seda fasaadi krunti pole, aga kas näiteks siroplast 2 kruntvärv ei sobi?
Siis tuleb osta! Siroplast2 on krundina liiga pehme fassaadikrohvide alla ja võib (aga ei pruugi) krohvi lahti kangutada. Fassaadikrohvide krundid on hoopis vingema nakkega.
krohv kirjutas:Pind tahaks siis laus pahteldust?
Ei.
krohv kirjutas:Aga kui pole sile krohv vaid krobeline siis ei tohiks ju väikesed pinna vead vällja paista.
Arvasin oma suures egos, et olen laiskuse etalon, aga tuleb välja, et on minust veel laisemaid. :) Kas meeldiks kui tuleb minu diagnoosiga (professionaalne kretinism) tuttav sulle külla ja hakkab näpuga vuugikohti näitama? Võib olla sul praegu pole selliseid tuttavaid, kuid ei usu, et praeguste tuttavate arv jääb su maise teekonna lõpuni konstatseks suuruseks. See, et peale vuukimist järgmine päev tõmmata vuukidesse paari tunniga veel üks pahtlikiht, ei tohiks ometi olla nädala töö. Või on? :scratch: :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
krohv
külaline

Re: Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas krohv »

Vuugitud.
Plaan kasutada aquastopi nakkedispersiooni.
Mõtlesin peene liivaga kokku segada, näiteks liivapritsi liivaga.
Jääb krobedam pind kuhu krohvil hea kinnituda.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

krohv kirjutas:Vuugitud.
Plaan kasutada aquastopi nakkedispersiooni.
Mõtlesin peene liivaga kokku segada, näiteks liivapritsi liivaga.
Jääb krobedam pind kuhu krohvil hea kinnituda.
Tore, et said vuugitud, aga plaan kasutada liivaga segatud niiskustõket krundiks on arvatavasti kokkuhoiust ülemõtlemise tulemus. Niiskustõke ei ole see toode, mida liivaga segada! Kas sa tead kui viskoosne (vedel) jääb lahjendatud niiskustõke? Proovi segada pool klaasi liiva 1 liitri veega ja seda seinale rullida. Sadist ei ole, aga seda ponnistust vaataks rõõmuga, mulle komöödiad meeldivad. :) Teha nii palju mõttetuid katseid, selmet saada lihtsama vaevaga kohe normaalne tulemus. Midagi sarnast http://www.ohtuleht.ee/550180
Mis vägi takistab sind guugeldamast selle fassaadikrohvi jaoks mõeldud krunti, minna poodi, osta endale vajalik kogus, rullida see seinale teadmisega, et oled kõik õigesti teinud? Kui originaale ei raatsi osta, siis üldjuhul võid kasutada ka Sakret QG, on juba kvartsliiva sisaldusega ja krohviga nakkumiseks jääb kare pind.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
krohv
külaline

Re: Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas krohv »

http://www.eskaro.ee/index.php?article_ ... 4bb683a2d3
See ei ole niiskus tõke.
Leidsin kõige odavama fasaadi krundi mis maksis üle 25 euro..
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

krohv kirjutas:http://www.eskaro.ee/index.php?article_ ... 4bb683a2d3
See ei ole niiskus tõke.
Leidsin kõige odavama fasaadi krundi mis maksis üle 25 euro..
Halvasti otsisid, sest siit http://e-laastit.eu/index.php/et/compon ... l?Itemid=0 tulid välja sellised hinnad. Sa ei ole kirjutanud, palju sul üldse neid m2-kesi ka tuleb krohvida? Peterburi mnt Ehituse ABC-s enam-vähem samad hinnad. Kas tõesti on kahju sellest mõnest eurost? Mida hinnalist sa selle kokkuhoitud raha eest oma naisele kingituseks ostad? Ise veel tahtsid liivasisaldusega, et oleks parem nake, sulle pakutakse ja sa leiad ikka paar eurot odavama toote. Arusaamatu, mida te palute siit foorumist abi kui teete ikka omamoodi ja veel odavamalt. Aegajalt tundub see soovituste jagamine täiesti mõtetu üritusena. Pole vaja siis pärast samuti hädaldada, näe, krohv tuli seinalt maha, et mida tegin valesti.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
madis71
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 02 Okt 2014, 10:20
On tänanud: 2 korda

Re: Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas madis71 »

Mul on ka päevakorras kipsplaadi krohvimine.
Aga asjast. Pea sajand vana puitmaja. Siseseinad on kõik krohvitud.Kuna see kõik on amortiseerunud ,mõtlesin korraks teha nii, vana krohv või õigemini selle jäänukid kõik maha, edasi 12mm kipsplaat seina ja ära krohvida. Mis pärast krohvipeale panen on täiesti lahtine. Võimalikud variandid on alates tapeedist lõpetades dekoratiivkrohvidega. Miks ma selle kipsi alla panen on natuke laiskusega seotud siis ehk ei pea niipaksu krohvikihti panema vana on paari kolme cm paksune.
Ehk siis
kas see plaan töötab?
mis krohviga oleks seda tark teha ja millega ette kruntida...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

madis71 kirjutas: 31 Jaan 2021, 00:43 ... , edasi 12mm kipsplaat seina ja ära krohvida. Mis pärast krohvipeale panen on täiesti lahtine. Võimalikud variandid on alates tapeedist lõpetades dekoratiivkrohvidega.
Miks sa tahad kipsplaati krohvida kui pakutud viimistlusvariandid eeldavad head ja siledat aluspinda? Miks sa ei taha kipsplaati lihtsalt viimistleda ja siis vabal valikul lõppviimistlus. Ma isegi ei krundikski enne kui pole teada viimistlusvariant, sest tapeedi alla sobib tavaline krunt, kuid osad dekoratiivkrohvi materjalid eelistavad kvartsliiva sisldavat nakkekrunti.
madis71 kirjutas: 31 Jaan 2021, 00:43 Miks ma selle kipsi alla panen on natuke laiskusega seotud siis ehk ei pea niipaksu krohvikihti panema vana on paari kolme cm paksune.
Laiskus on täiesti aktsepteeritav põhjendus kipsplaadi kasutamiseks, aga krohvi kasutamine omakorda kipsplaadi peale veel ... :scratch:
madis71 kirjutas: 31 Jaan 2021, 00:43 Ehk siis
kas see plaan töötab?
mis krohviga oleks seda tark teha ja millega ette kruntida...
Einoh, plaan töötab, miks ta siis ei peaks töötama, aga milleks oma peakest vaevata krohvi ja kruntide materjalide valikuga. Teen su elu kergemaks kui esialgu ei nimeta ei krohvi ega kruntide nimetusi. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 31 Jaan 2021, 06:52
madis71 kirjutas: 31 Jaan 2021, 00:43 Miks ma selle kipsi alla panen on natuke laiskusega seotud siis ehk ei pea niipaksu krohvikihti panema vana on paari kolme cm paksune.
Laiskus on täiesti aktsepteeritav põhjendus kipsplaadi kasutamiseks, aga krohvi kasutamine omakorda kipsplaadi peale veel ... :scratch:
Just. Minu teada krohvi mõte on saada sein sirgeks ja pahtli- v tapeedikõlbulikuks. Kips juba ongi sirge ja tasane. Tegelikult ma olen kunagi kipsplaati krohvinud :). Oli vaja saada "vana", robustne, kindakrohvitud pind. Ehk siis mõistlik oleks - enne viimistluse plaan lõpuni paika ja siis tegutsed.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas keemik »

Ise olen ruumi kokkuhoiu jaoks teinud nii, et kipsplaadi tükid/jäägid (eelmise omaniku tehtud töö lammutuse jäägid) lasknud kruvidega otse musta laua peal (karkassvahesein, saepuru vahel). Selle peale kvartsliivaga krunt, seejärel majakad ja kipskrohv. Kuna oli vaja ka korstnaga saada asi samasse tasapinda, siis kui oleks karkassiga sirgeks ajanud, oleks korstna peale liiga paks kiht tulnud.

Üldiselt on mõistlikum ikkagi karkassiga loodida, kips peale ja pahtel. Kõmisemise vastu aitab kivivill karkassi vahele ja kasutada erikõva kipsi. Minu arust jääb sellega parem, kui standardkipsiga.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

keemik kirjutas: 31 Jaan 2021, 12:52 Ise olen ruumi kokkuhoiu jaoks teinud nii, et kipsplaadi tükid/jäägid (eelmise omaniku tehtud töö lammutuse jäägid) lasknud kruvidega otse musta laua peal (karkassvahesein, saepuru vahel).
Kah täiesti aktsepteeritav variant. ;) Isegi kasutanud, ainult selle vahega, et kasutan kipsplaadi jääke majakate vahel. No ei viitsi nii palju seguga mässata ja nagunii peale majakate vahe täitmist saab kogu sein võrguga üle tehtud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
madis71
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 02 Okt 2014, 10:20
On tänanud: 2 korda

Re: Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas madis71 »

Kiired reageeringud-pole paha:)Kiire pilk vastustele , selgineb et kipsi võiks siis vahele jätta. Lasen siis 2-3 cm krohvi kohe puitseinale kohe selga. Kas on tark alles jätta vana laastusõrestik ja lisaks võrk panna või...?
Mis lõppviimistlusse puutub siis selge on see et osadesse ruumidesse läheb kindlasti tapeet või siis tapeedi taoline asi:)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

madis71 kirjutas: 01 Veebr 2021, 00:35 Lasen siis 2-3 cm krohvi kohe puitseinale kohe selga.
Siin võivad sul hakata tekkima mõningad probleemid võimalike hilisemate pragude näol, kuid pragusid on väiksel ülepunnitamisel võimalik vältida.
madis71 kirjutas: 01 Veebr 2021, 00:35 Kas on tark alles jätta vana laastusõrestik ja lisaks võrk panna või...?
Laastusõrestiku kisuks ära, naelad võivad jääda ja esimesena klammerdaks tsingitud "kanavõrgu", seejärel enam-vähem sirgeks krohvikiht. Krohvikiht jäta järgmise kihi parema nakkumise huvides karedamaks, võid isegi segukammiga kraapsud sisse teha ja peab korralikult ära kuivama. Seejärel teine kiht koos armeerimisvõrguga ja selle kihi võid juba sirgeks-siledaks teha. Ka peale seda võivad seintesse tekkida praod ja see on seotud puidu omapäraga.
Ise ühel objektil tegin lausa kaks armeeringut võrguga enne kui sain pragudest vabaks. Objekti sai tehtud mingi 6-7-8 aastat tagasi ja eelmine sügis sai omanikuga trehvatud. Uurisin seina kohta ja tol hetkel tal pretentsioone ei olnud. ;)
Kanavõrk- https://www.ehituskaup24.ee/ee/krohvivo ... 5x25m.html
Armeerimisvõrk- https://www.ehituskaup24.ee/ee/krohvivo ... s-10m.html
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
madis71
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 02 Okt 2014, 10:20
On tänanud: 2 korda

Re: Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas madis71 »

Asi läheb põnevaks. Mis selle vana laastusõrestiku eemaldmise peamine põhjus on?
Milline krohvisegu oleks kõige optimaalsem.Täpsustuseks veel niipalju et lendan krohvipritsiga peale, kuna pindasid on ....palju
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

madis71 kirjutas: 03 Veebr 2021, 01:17 Asi läheb põnevaks. Mis selle vana laastusõrestiku eemaldmise peamine põhjus on?
Mida puhtam aluspind, seda parem on nakkumine.
madis71 kirjutas: 03 Veebr 2021, 01:17 Milline krohvisegu oleks kõige optimaalsem.Täpsustuseks veel niipalju et lendan krohvipritsiga peale, kuna pindasid on ....palju
Olen juba kirjutanud probleemivabama seina juhised, kuid sa teed omamoodi. No tee, valik on sinu. Minu enam juhiseid ja soovitusi ei tule.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ma olen vist nagu naisterahvas, kelle räägi meelitusi(tänuavaldus) ja kohe leebub. ;)
madis71 kirjutas: 03 Veebr 2021, 01:17 Täpsustuseks veel niipalju et lendan krohvipritsiga peale, kuna pindasid on ....palju

Seletan siis lahti, miks tahtsin loobuda selle teema kommenteerimisest. Seda, et sa oled laisk ma aktsepteerin, ise samasugune, aga hea eesmärgi(ilus lõpptulemus) nimel nii laisk ka ei tohi olla, et krohvipritsiga peale ja ühe korraga kõik krohvitud. Sellega sa võid asja pekki keerata. Asi selles, et kui virutad kohe 2-3cm krohvi seina, siis olen kindel, et krohvi sisse tekivad praod. 2-3 õhemat kihti on tunduvalt efektiivsem, sest peale esimest kihti on kohe kindlasti praod, peale teist kihti koos armeerimisvõrguga võivad olla, aga ei pruugi kohe ilmneda.
Kui palju on palju? 200m2?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
madis71
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 02 Okt 2014, 10:20
On tänanud: 2 korda

Re: Kipsplaadi korhvimine

Lugemata postitus Postitas madis71 »

Mul pole plaaniski ühekihina . Kindlsti panen ka 2 võrku,nagu eespool kirjeldatud.Kardan et käsitsi peale loopides loopides poel just kindel kuidas kõik lõpeb(pritsiga lihtsalt pealekandmine oleks lihtsam...)Tänaseks olen esimese toa eeltööd teinud.Ex siis lähipäevil näha kuidas kulgema hakkab.:)
Vasta