Sheetrock Corner Bead

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Isetean
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 26 Dets 2008, 15:12
On tänatud: 1 kord

Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas Isetean »

Tere rahvas! Küsin, et kas keegi on ka siin Eestis neid erinevaid nurkasid , näitex sellist:http://www.usg.com/beadex-paper-faced-m ... -bead.html ja teisi Sheetrocki töövahendeid kasutanud? Ütlen kohe, et ise Soome kasutame ja väga efektiivselt :hello:. Kui kellelgi tekib arvamusi, küsimusi nende nurkade, pahtli labidate jne toodete kohta siis küsige julgelt ;) . Muidex nende vispel on super. Anumat ringi ei aja ja ei pritsi samuti. Võib ka privaatis. :hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Minu teada Viimistluskeskus OÜ peaks neid asju müüma. Paber-metallnurkadel on minu jaoks üks väike miinus- nad nimelt kipuvad kopeerima osade kipsipaigaldajate poolt harrastatavaid vabakäelõikeid. Natuke vedelam pahtel ja alumiiniumprofiil kompenseerivad selle.
Isetean
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 26 Dets 2008, 15:12
On tänatud: 1 kord

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas Isetean »

Urmas kirjutas:Minu teada Viimistluskeskus OÜ peaks neid asju müüma. Paber-metallnurkadel on minu jaoks üks väike miinus- nad nimelt kipuvad kopeerima osade kipsipaigaldajate poolt harrastatavaid vabakäelõikeid. Natuke vedelam pahtel ja alumiiniumprofiil kompenseerivad selle.
.. ei nad kopeeri midagi. Pane tähele, et nurk on tervik, mitte ribad. Põhimõtteliselt samad mis perfo nurgad. Vahe selles et paber peal ja met. on tugev mitte pehmeke alumiinium. Al. nurga lööd kergelt lömmi ja ai ai siis viimistleda uuesti. Sheetrocki nurki aga juba nii lihtsalt ei lõhu. Neid nurga profiile on muidugi erinevaid. Ka ümaraid ja karniiside jaox.... Et Viimistluskeskus müüb neid, olen isegi kuulnud aga ise asi on, et kui paljud maalrid siin neid ostavad-kasutavad. Viimistluskeskuse kodukas ei anna kahjux mingit infi nende kohta. Ainult paberist vuugilint ja painduv metalliga viigilint olemas. .. Ehk oskad öelda mis need corner bead-id neil maxavad? ... Seda spetsiaalset pahtli anumat ja Sheetrocki nurki kasutades, võtab 2 toalise korteri nurgatamine ainult 3-5 min aega. Tõsiselt ! :)
Külaline
külaline

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Isetean kirjutas:
Urmas kirjutas:Minu teada Viimistluskeskus OÜ peaks neid asju müüma. Paber-metallnurkadel on minu jaoks üks väike miinus- nad nimelt kipuvad kopeerima osade kipsipaigaldajate poolt harrastatavaid vabakäelõikeid. Natuke vedelam pahtel ja alumiiniumprofiil kompenseerivad selle.
.. ei nad kopeeri midagi. Pane tähele, et nurk on tervik, mitte ribad. Põhimõtteliselt samad mis perfo nurgad. Vahe selles et paber peal ja met. on tugev mitte pehmeke alumiinium. Al. nurga lööd kergelt lömmi ja ai ai siis viimistleda uuesti. Sheetrocki nurki aga juba nii lihtsalt ei lõhu. Neid nurga profiile on muidugi erinevaid. Ka ümaraid ja karniiside jaox.... Et Viimistluskeskus müüb neid, olen isegi kuulnud aga ise asi on, et kui paljud maalrid siin neid ostavad-kasutavad. Viimistluskeskuse kodukas ei anna kahjux mingit infi nende kohta. Ainult paberist vuugilint ja painduv metalliga viigilint olemas. .. Ehk oskad öelda mis need corner bead-id neil maxavad? ... Seda spetsiaalset pahtli anumat ja Sheetrocki nurki kasutades, võtab 2 toalise korteri nurgatamine ainult 3-5 min aega. Tõsiselt ! :)

4.min.ja 14 sek. :D http://www.youtube.com/watch?v=JwyzDi0cekw. Vaatasin Viimistluskeskuse lehel see tünn ligi 200 €. Kust küll selline hinne :shock:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas:... Vaatasin Viimistluskeskuse lehel see tünn ligi 200 €. Kust küll selline hinne :shock:
Ei ole Viimistluskeskuses küll käinud, aga äkki on nad lagesid värskendanud? :) Kui soov natuke odavamalt, siis siit, http://www.all-wall.com/Categories/Corner-Bead-Hoppers, saad ca100€-ga (Sheetrock-i oma) kätte ja kui neile hästi kirjutad, saadavad sulle koju kätte mõistliku tasu eest. Teisi sama tüüpi anumad on odavamad või veel kallimad.
Üks asi häirib mind nende nurkade juures veel- Sheetrock nurga pikkus on 2,438m, aga meil ehitatakse toa kõrgused reeglina 2,5 või 2,6m või .... Võib-olla on neid nurki ka pikemaid, ei tea, sest pole nendest huvitatud.
Isetean
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 26 Dets 2008, 15:12
On tänatud: 1 kord

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas Isetean »

Urmas kirjutas:
Külaline kirjutas:... Vaatasin Viimistluskeskuse lehel see tünn ligi 200 €. Kust küll selline hinne :shock:
Ei ole Viimistluskeskuses küll käinud, aga äkki on nad lagesid värskendanud? :) Kui soov natuke odavamalt, siis siit, http://www.all-wall.com/Categories/Corner-Bead-Hoppers, saad ca100€-ga (Sheetrock-i oma) kätte ja kui neile hästi kirjutad, saadavad sulle koju kätte mõistliku tasu eest. Teisi sama tüüpi anumad on odavamad või veel kallimad.
Üks asi häirib mind nende nurkade juures veel- Sheetrock nurga pikkus on 2,438m, aga meil ehitatakse toa kõrgused reeglina 2,5 või 2,6m või .... Võib-olla on neid nurki ka pikemaid, ei tea, sest pole nendest huvitatud.
.... meie kasutame 2,74 ja 3,04 pikkusega ja pole teistest mõõtudest kuulnudki. :shock: ... Urmas! Olen aru saanud, et oled oma ala professionaal ja pakud korralikku teenust, kvaliteetsete materjalidega. Kas on nii ? Küsimus siis sulle, et mix sa kasutad neid perfo nurki mis on pehmed ja lihtsalt maha joostavad ? Sa ei ole vast Sheetrocki omi kasutanudki. Proovi ja veendud ise nende headuses. ;) Edu!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Isetean kirjutas:.... Urmas! Olen aru saanud, et oled oma ala professionaal ja pakud korralikku teenust, kvaliteetsete materjalidega. Kas on nii ? Küsimus siis sulle, et mix sa kasutad neid perfo nurki mis on pehmed ja lihtsalt maha joostavad ? Sa ei ole vast Sheetrocki omi kasutanudki. Proovi ja veendud ise nende headuses. ;) Edu!
On küll nii, aga sa vist pole korralikke alunurkasid saanud proovida ja ega ma neid poes müüdavaid lirusid ei kasutagi, vaid Talfors-i laost saadaolevaid, sest kaubandusvõrgus ma pole selliseid müügil näinud. Need on väike suts laiemad, jäigemad, neil on lisaks auguvabad pinnad ära täkestatud parema nakkumise saavutamiseks ja suts kallimad kui ehituspoodides saadaolevad. Mõned aastad tagasi kui mu lähisugulane :) (poeg) selle "jooksutooliga" mööda korterit ringi kimas, siis ega ta vaadanud kunagi, et nurga vastu ei sõidaks, vaid pani ikka ka mööda nurkasid ja pole need isegi pragu sisse ega lahti löönud, ainult värvi on maha kulutanud. Paigaldatud "J" pahtliga. Minu ja klientide jaoks on nad piisavalt hea kvaliteediga + pole ohtu lihvimisel, et paberi välja lihviks, aga kui see juhtub, siis peaksid ise teadma kui sitt on seda väljalihvitud kohta parandada. Nurgad ise sellised nagu juuresoleval pildil.
P8220098.JPG
P8220098.JPG (88.82 KiB) Vaadatud 5099 korda
Viimati muutis Urmas, 22 Aug 2011, 18:06, muudetud 2 korda kokku.
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Minu arvamus on nendest nurkadest järgmine...tahes tahtmata katad antud nurga pealt pahtliga ja kui keegi vastu nurka nühib, lööb või mõnel muul füüsilisel moel vigastab, ei jää enam pahtliga kaetud nurk ilus, seega vahet pole, kas on tavaline paber metallnurga lint, perforeeritud alumiiium nurk või see samune Sheetrocki Corner Bead, kui tahad asjale püsivust ja käidavamatele nurkadele vastupidavust, siis tuleb sellistele kohtadele välisnurgaliistud peale liimida.
...ja veel, Eesti tellija ei ole nõus isegi 3x väiksemat kulutust kinni maksma, miks peaks ta nõustuma sellise laristamisega?
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Manowar kirjutas:... ei jää enam pahtliga kaetud nurk ilus, seega vahet pole, kas on tavaline paber metallnurga lint, perforeeritud alumiiium nurk või see samune Sheetrocki Corner Bead,...
...ja veel, Eesti tellija ei ole nõus isegi 3x väiksemat kulutust kinni maksma, miks peaks ta nõustuma sellise laristamisega?
Erinevate tootjate al.nurkadel on ka suur vahe- osad (odavamad) sellised lirud, nurk ei ole mitte 90 kraadi vaid tunduvalt väiksem, mis teeb põrandaliistu paigaldajate töö keerulisemaks ja mul on vaja täita rohkem, osadel nurkadel välimine serv pole mitte terav, vaid kerge raadiusega (ümar), mis tapeetide paigalduse (kui tapeedi serv lõpeb välisnurgaga nt.aknapalede juures) ei saa tapeedi serva korralikult kinni ega ilusti lõigatagi. Minu eelmises postituses kirjeldatud nurkadel need vead puuduvad. Nurga serva lihvin peale pahteldamist ilusti välja nii, et sinna peale jääb ainult krunt ja 2 kihti põhivärvi ning serv on korrektne, ei mingeid pahtlijääke välisservas.
Eks sul, Manowar, kipub tellijate suhtes õigus olema, aga siiani olen suutnud need hinnavahed neile selgeks teha kasvõi näidiste varal (mul neid igasuguseid järgijäänud näidisjuppe garaažis küllaga). Kui tellija soovib ise mind materjalidega varustada, siis kahjuks peab ta leppima ka minu soovitatud/soovitud materjalidega. Vastasel juhul ei tule koostööst midagi välja.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Panen ühe pildi võrdluseks kahest erinevast alunurgast, millest sisemine on reeglina poodides saadav odav ja liru, nurk ei ole mitte 90 kraadi, vaid tunduvalt väiksem, õhemast metallist, kitsam jne puudused (minu jaoks).
P8220103.JPG
P8220103.JPG (120.09 KiB) Vaadatud 5092 korda
üheksakümmend kraadi
külaline

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas üheksakümmend kraadi »

Urmas kirjutas:Panen ühe pildi võrdluseks kahest erinevast alunurgast, millest sisemine on reeglina poodides saadav odav ja liru, nurk ei ole mitte 90 kraadi, vaid tunduvalt väiksem, õhemast metallist, kitsam jne puudused (minu jaoks).
P8220103.JPG
Kui seda nurka õigesti paigaldada siis jääb ka 90-ne kraadine nurk, st. mitte pahtliga kinnitada, vaid selleks ettenähtud spetsiaalse töövahendiga nurga külge kinnitada ja alles siis pahteldada. Paraku paigaldatakse pahtliga.
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Selgita, milline moodus on seda nurka õigesti paigaldada ja milline on see spetsiaalne töövahend, antud nurga paigaldamiseks...klammerdajaga või veel hullem, kruvidega? Küsin, kuna olen sellist jama näinud mitmel pool.
Ise oleme kliendi soovil antud nurkasid paigaldanud, mitte omal vabal tahtel ja ainult Siloitega, tulemus on alati jäänud korrektne.
Viimati muutis Manowar, 23 Aug 2011, 23:24, muudetud 1 kord kokku.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
üheksakümmend kraadi
külaline

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas üheksakümmend kraadi »

Manowar kirjutas:Selgita, milline moodus on seda nurka õigesti paigaldad ja milline on see spetsiaalne töövahend, antud nurga paigaldamiseks...klammerdajaga või veel hullem, kruvidega? Küsin, kuna olen sellist jama näinud mitmel pool.
Ise oleme kliendi soovil antud nurkasid paigaldanud, mitte omal vabal tahtel ja ainult Siloitega, tulemus on alati jäänud korrektne.
Aga palun, asi täitsa olemas!http://www.gyproc.ee/ee/Tooted/?intProd ... ductID=126 :wave:
Loodan, et jääd vastusega rahule.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas Urmas »

üheksakümmend kraadi kirjutas: Aga palun, asi täitsa olemas!http://www.gyproc.ee/ee/Tooted/?intProd ... ductID=126 :wave:
Loodan, et jääd vastusega rahule.
Mina päris ei jäänud, sest toksides erinevaid märksõnu nagu "corner validator" jms., ei leidnud kusagilt mitte ühtegi videot selle tööpõhimõtte kohta. Väga meeldiv oleks kui suudaksid selle riistapuu kohta ka mõne viite videode osas anda!
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas Manowar »

üheksakümmend kraadi kirjutas: Aga palun, asi täitsa olemas!http://www.gyproc.ee/ee/Tooted/?intProd ... ductID=126 :wave:
Loodan, et jääd vastusega rahule.
Pildi järgi tundub, et pakutav töövahend stantsib metalli, kipsi külge, aga miks see moodus pahtlist parem ja õigem on?
Ootaksin viiteid antud vahendiga töötamise videole.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
üheksakümmend kraadi
külaline

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas üheksakümmend kraadi »

Manowar kirjutas:
üheksakümmend kraadi kirjutas: Aga palun, asi täitsa olemas!http://www.gyproc.ee/ee/Tooted/?intProd ... ductID=126 :wave:
Loodan, et jääd vastusega rahule.
Pildi järgi tundub, et pakutav töövahend stantsib metalli, kipsi külge, aga miks see moodus pahtlist parem ja õigem on?
Ootaksin viiteid antud vahendiga töötamise videole.
Põhimõtteliselt arusaamine õige, et kinnitab kipsi külge. Videote kohta ei oska midagi pakkuda, ei tea kas neid ongi, sest tööpõhimõte on lihtne. Ilmselt ei ole videosid ka haamri ja supilusika kasutamise kohta kuna seal pole midagi näidata. Kas parem ja õigem? Tõenäoliselt kiirem kinnitamine ja ka teravnurk muutub kinnitamisel täisnurgaks.
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas Manowar »

üheksakümmend kraadi kirjutas: Põhimõtteliselt arusaamine õige, et kinnitab kipsi külge. Videote kohta ei oska midagi pakkuda, ei tea kas neid ongi, sest tööpõhimõte on lihtne. Ilmselt ei ole videosid ka haamri ja supilusika kasutamise kohta kuna seal pole midagi näidata. Kas parem ja õigem? Tõenäoliselt kiirem kinnitamine ja ka teravnurk muutub kinnitamisel täisnurgaks.
Aga palun...
Haamri kasutamine: http://www.youtube.com/watch?v=R8Xa6onpwAI
Lusika kasutamine : http://www.youtube.com/watch?v=R45u9Jo_opE

Tõenäolislt kiirem?....Tegelikult mitte niipalju kiirem, et see 10a. jooksul oma hinna tagasi teeniks.
Kõiki nurki saab pahtliga kiiresti paigaldada, kui oskad.
Eks iga mees ise teab, mida õigeks peab ja teeb nii nagu oskab või heaks arvab.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas Urmas »

üheksakümmend kraadi kirjutas:Põhimõtteliselt arusaamine õige, et kinnitab kipsi külge. Videote kohta ei oska midagi pakkuda, ei tea kas neid ongi, sest tööpõhimõte on lihtne...Tõenäoliselt kiirem kinnitamine ja ka teravnurk muutub kinnitamisel täisnurgaks.
Kui tööpõhimõte lihtne, siis äkki valgustad ka mind, pimedusega löödut, selle lihtsa tööpõhimõttega. Kas pannakse nurk kuivalt seina? Kui jah, siis kuhu jääb armeerimistel kasutatav põhimõte, et armeering/nurk peaks jääma ikkagi segu/pahtli vms. sisse? Kuidas selle riistapuuga ajada õigeks/leevendada kipsipaigaldajate vabakäelõikeid, kui vajutad nurga vastu kipsi? Jne jne... Üks Urmas jõuab rohkem küsida kui kümme külalist "ühekskümmend kraadi" vastata, aga midagi pole parata kui ma selle riista "lihtsa tööpõhimõtte osas" loll olen. :)
kantnurk
külaline

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas kantnurk »

Urmas kirjutas:
üheksakümmend kraadi kirjutas:Põhimõtteliselt arusaamine õige, et kinnitab kipsi külge. Videote kohta ei oska midagi pakkuda, ei tea kas neid ongi, sest tööpõhimõte on lihtne...Tõenäoliselt kiirem kinnitamine ja ka teravnurk muutub kinnitamisel täisnurgaks.
Kui tööpõhimõte lihtne, siis äkki valgustad ka mind, pimedusega löödut, selle lihtsa tööpõhimõttega. Kas pannakse nurk kuivalt seina? Kui jah, siis kuhu jääb armeerimistel kasutatav põhimõte, et armeering/nurk peaks jääma ikkagi segu/pahtli vms. sisse? Kuidas selle riistapuuga ajada õigeks/leevendada kipsipaigaldajate vabakäelõikeid, kui vajutad nurga vastu kipsi? Jne jne... Üks Urmas jõuab rohkem küsida kui kümme külalist "ühekskümmend kraadi" vastata, aga midagi pole parata kui ma selle riista "lihtsa tööpõhimõtte osas" loll olen. :)
saad asjast õieti aru ja sellepärast ongi näiteks Rootsis, kus see nurkade kinnilöömine väga levinud on, maalritööde tulemus suht kehvapoolne. seal kasutatav nurk on tugev küll ja ei ole alumiiniumist vaid tsinkplekist aga endalgi küllalt sellist jama juhtunud, et snickeri teeb kipsitööd ja sina juba teibid sama pinda ja siis kui härral muud asjad lõpetatud on, siis asub nurkasid kinni haamerdama, nii et tulemuseks on praod juba poolvalminud seintes. pealekauba tulevad pea sajaprotsendiliselt ka nendesse nurkadesse praod või õigemini see nurk hakkab seal ise logisema, kui keegi paar korda on sinna mingi käruga vastu põrutanud.aga ise nad arvavad, et nii on hea ja mingeid arutlusi sel teemal ei soovi kuulata-järelikult on kõik o.k.

aga selle hea nurga kohta-mida sa talforsist olled toonud-ja mina olen neid värvikeskusest protectori nime alt ostnud, võib küll ainult kiidusõnu lausuda ja eratellijale ei olegi ilmselt võimalik mingi muu pudiga külla minna, kui enda tööle veel garantii anda tarvis. kunagi näidati mulle muidugi ka talforsis mingit plastikust imenurka, mis oli ka väidetavalt pommikindel ja väljus karbist tavalise metall-paberlindi kombel ning vajas ainult mõõtulõikamist ja kokkumurdmist nagu muiste-hind oli vist ainult krõbe ja vastuvõetamatu.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sheetrock Corner Bead

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kantnurk kirjutas: ... kunagi näidati mulle muidugi ka talforsis mingit plastikust imenurka, mis oli ka väidetavalt pommikindel ja väljus karbist tavalise metall-paberlindi kombel ning vajas ainult mõõtulõikamist ja kokkumurdmist nagu muiste-hind oli vist ainult krõbe ja vastuvõetamatu.
Pakuti mullegi seda vinget, paberile kleebitud plastikust nurgatugevndust. Mingil Talforsi materjalide tutvustusel oli eelmine päev näidisele see "J" pahtliga paigaldatud ja siis virutati puust harjavarrega vastu nurka paar korda. Ega nurgaga midagi ei juhtunudki, vaid harjavars läks pooleks. Jällegi oli selle nurgatugevnduse juures minu jaoks peale hinna veel üks miinus- oht lihvida paberit välja, mis võib hiljem probleemi tekitada.
Vasta