mosaiigi lõikus

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
mosaiik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Mai 2010, 11:23

mosaiigi lõikus

Lugemata postitus Postitas mosaiik »

Tere.Kes oskab anda nõu mosaiigi lõikamisel,kui on vaja lõigata kaar lõikust ja,et mosaiigi pealmine pind jääks korrektne.Olen lõiganud nii rellakaga,kui ka vesiteemandiga,aga tulemus ei ole rahuldav,või on selleks laserid ja mis masinad maksavad ja kust neid osta saab.(laser lõikaja)
P.S.Kus tehakse koolitust või väljaõpet mosaiigi paigalduse kohta keerulistel pindadel(kaared,laed jne.)(Välisriigis?)Tänud
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: mosaiigi lõikus

Lugemata postitus Postitas Expert »

Sellest on juba juttu olnud nii siin kui ka ehitusabi foorumites.Saab lõigata nii rellaka kui ka vesilõikajaga,peab olema korralik teemantketas ja palju kannatust,head silma ning kindlat kätt.Kui muidu pealispind läheb untsu siis teipimisest abi on.Üldiselt on veel mõned peensused aga need on ametisaladus.
Spets mosaiigikoolitust kursuste korras ei tee keegi minu teada Eestis,ainult sellele spetsialiseerudes võib nälga jääda,paljukest seda mosaiiki ikka paigaldatakse.
Ja välismaal sulle keegi oma teadmisi niisama ei kingi ;) vaid ostad ikka kalli raha eest.
Nii et kõik tuleb omal nahal läbi teha,harjutamine teeb meistriks(ja ühtlasi kulub kenasti närvirakke,kalleid teemantkettaid ja mosaiiki).

Kui konkreetne keiss vajab lahendamist,siis kirjuta:expert@repairman.com
võin avitada,seniks aga edu ! :hello:
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: mosaiigi lõikus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nagu Expert juba mainis, olen ka ise (nii vähe kui olen teinud) mosaiigi ja teiste suuremate plaatide puhul (mis ei mahtunud lõikaja alla) lihtsalt teibi peale tõmmanud + sinna on hea jutte peale joonistada, mille järgi relakaga lõigata ning praktiliselt mitte mingeid kilde, lõika või ilma prillideta.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta