Mida peaks sisaldama hinnapäring

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Tellija
külaline

Mida peaks sisaldama hinnapäring

Lugemata postitus Postitas Tellija »

Äkki teadjad aitavad.
Oleks soov palgata maaler oma korterit tegema.
Küsimus on selles, et mida peaks enne m2 hinna kokkuleppimist arvestama?
See tähendab seda, et mul on praegu paigaldatud kips ja sooviks lõppviimistluseni (värv kaasa arvatud) maalriteenust. Et hilisemaid pretensioone vältida soovin enne paberil väikse lepingu teha.
Aga ma ei tea kui palju kihte või mis seal kipsi peal olema peab et jääks asi püsiv ja korralik.
Äkki keegi kirjutab kõik kihid ükshaaval, mida antud leping peaks sisaldama, muidu pärast ainult pahtel ja kohe lõppvärv või midagi sellist.
Minu arvamus et peaks olema pahtel, krunt ja siis 2 X lõppvärv.
Pind kokku 100m2 Kas 30.-sein ja 35.- lae m2 on normaalne hind praegusel ajal altuura korras algusest lõpuni :) ?

Ootan arvamusi ja ettepanekuid
Külaline
külaline

Re: Mida peaks sisaldama hinnapäring

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tellija kirjutas:Äkki teadjad aitavad.
Oleks soov palgata maaler oma korterit tegema.
Küsimus on selles, et mida peaks enne m2 hinna kokkuleppimist arvestama?
See tähendab seda, et mul on praegu paigaldatud kips ja sooviks lõppviimistluseni (värv kaasa arvatud) maalriteenust. Et hilisemaid pretensioone vältida soovin enne paberil väikse lepingu teha.
Aga ma ei tea kui palju kihte või mis seal kipsi peal olema peab et jääks asi püsiv ja korralik.
Äkki keegi kirjutab kõik kihid ükshaaval, mida antud leping peaks sisaldama, muidu pärast ainult pahtel ja kohe lõppvärv või midagi sellist.
Minu arvamus et peaks olema pahtel, krunt ja siis 2 X lõppvärv.
Pind kokku 100m2 Kas 30.-sein ja 35.- lae m2 on normaalne hind praegusel ajal altuura korras algusest lõpuni :) ?

Ootan arvamusi ja ettepanekuid
Lauspahteldus, krunt ja 2x lõppvärvimine. Nii see käib aga hinda pakute sellist et head töömeest ei usu et leiate. ;)
Külaline
külaline

Re: Mida peaks sisaldama hinnapäring

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hinna pakkus üks kena naistarahvas ise sellise ;)
Samas väideti et see reaalne nädalaga ära teha sellisel juhul 3500 .- nädal ei ole ju kõige kehvem teenistus :scratch:
Külaline
külaline

Re: Mida peaks sisaldama hinnapäring

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Hinna pakkus üks kena naistarahvas ise sellise ;)
Samas väideti et see reaalne nädalaga ära teha sellisel juhul 3500 .- nädal ei ole ju kõige kehvem teenistus :scratch:
Miks siis see väitja ise seda tööd tegema ei hakanud?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Mida peaks sisaldama hinnapäring

Lugemata postitus Postitas Urmas »

To:Tellija » 15 Mär 2010, 15:08

.......Pind kokku 100m2 Kas 30.-sein ja 35.- lae m2 on normaalne hind praegusel ajal altuura korras algusest lõpuni?.....

Ei ole normaalne hind normaalse kvaliteediga tegija jaoks. Kas sa maksad töömehele kaks kuud haigusraha kui ta juhtub sinu objektil töö käigus käeluu murdma? Kui töövahendid ja transport objektile ja tagasi on sinu poolt, siis võib-olla isegi kuidagi veab välja, aga muidu mitte.
Tellija
külaline

Re: Mida peaks sisaldama hinnapäring

Lugemata postitus Postitas Tellija »

To Urmasr
Miks peaks keegi käeluu murdma? Kui keegi öösel oma naise seljas lahti ei saa, siis ega ma seda enda vastutada küll ei võta. Ju siis ebakompetentne kui ei saa vigastusteta hakkama, ja sunniviisiliselt ei ole ma ju kedagi pannud seda tegema.
Hinna pakkus tema ise mitte mina. See, kes ütles, et reaalne nädalaga teha asub ise teises Eesti otsas ja omab viimistlusega tegelevat ettevõtet, kus maksab oma töötajatele ka 30-40.- m2 eest.
Eks iga inimene teab oma hinda ja millega on nõus tegema. 50.- ruudu mehed võivad ootama jäädagi kui odavamad töö ära teevad.

Tänud külalisele asjaliku vastuse eest.
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Mida peaks sisaldama hinnapäring

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Eelpool siin õpetati ikka kuidas pahtel ja 3 kihti värvi, alustaks sellest, et paigaldatud on kips.
1) Kõik sisenurgad paberlindiga armeerida, välisnurgad metall ja vuugilindi paigaldus.
2) Laiem pahteldus samadele kohtadele peale.
3) Vahelihv ja lauspahteldus.
4) Lihv ja kruntvärv.
5) Kõik lae-, seinanurgad, samuti akna- ja uksepõsed akrüülida.
6) 2 kihti lae värvi.
7) 2 kihti seinavärvi.

...selline on asjade õige käik ja kes selle 100m2 teeb ära 1 töönädalaga, see jätab 3 sammu antud nimekirjast tegematta, sellise hinnaga(35.-/m2) jätaks kõik 5 esimest punkti tegematta ja teeksime 6-nda ja 7-nda, kas sobib? :good: ...ei arvanudki, et sobib ja ei pretendeeri Teie tööle ammugi, :doh:

Sellise säästueelarvega saate ainult, mille eest olete maksnud ja see 30-35.-/m2 on tõesti silmipimestavalt hea hind, proovige järgi.
Viimati muutis Manowar, 15 Mär 2010, 22:28, muudetud 1 kord kokku.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
Tellija
külaline

Re: Mida peaks sisaldama hinnapäring

Lugemata postitus Postitas Tellija »

Tänan punkti kaupa väljatoodud põhjaliku vastuse eest.
Kuidas tee ainult sellest aru ei saa, et mina ,kui tellija küsisin ,mis hinnaga ollakse antud töö nõus ära tehtama ja vastus oli 30.- sein ja 35 lagi- lihtne.
Võibolla see tundub teile turu solkimisena, seda ma ei tea. Andke andeks, et ma nõus olin, oleksin pidanud igaks juhuks ise 75.-m2 eest pakkuma.


Panen teema lukku omalt poolt. :amen:
maaler41
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 26 Jaan 2009, 17:00
Asukoht: tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Mida peaks sisaldama hinnapäring

Lugemata postitus Postitas maaler41 »

Ehh jahh! Ei oskagi selle jutu peale miskit kosta. Kui uurite hinda firmaomanikult,kes maksab oma töölistele 30-40kr/m2...Viige siis oma korter sinna ja laske nendel töölistel see ära teha... Mina vastutan oma töö,tööriistade,transpordi ja maksude eest ise. Tööaja kohta peaksite küsima konkreetselt maalrilt,keda palkate.Midagi oletada on mõttetu.Mingit tähtaega ette öelda on ainult närvide kulu. Loogiline,et ega meil pole ka ju mõtet meelega aega venitada... Kui te töömeest ei usalda,pole mõtet teda ka tellida. Mina teen oma tööd (kipsile) 50kr/m2..lael 60...Aga enne aprilli mul vaba aega pole...! Jõudu!
Vasta