Mõningad küsimused viimistlus spets.

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Külaline
külaline

Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mis vahe on Sheetrock Sinisel,Rohelisel,Mustal?
Kas kipsplaadi vuugikohti võib täita võrgu ja nt. Sinise Sheetrockiga
Kuidas oleks õige kas viigu kohta paigaldada üks võrkriba või võib ka ülekattega 2 riba ( ülekatte ca 5cm)
Lisan pildi, kuidas ülekattega mõtlen.
Pilt
Külaline
külaline

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

KIPSPLAADI VUUGI KOHT (LIITEKOHT)
Külaline
külaline

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Mis vahe on Sheetrock Sinisel,Rohelisel,Mustal?
Kas kipsplaadi vuugikohti võib täita võrgu ja nt. Sinise Sheetrockiga
Kuidas oleks õige kas viigu kohta paigaldada üks võrkriba või võib ka ülekattega 2 riba ( ülekatte ca 5cm)
Lisan pildi, kuidas ülekattega mõtlen.
Pilt

Shetrock ise soovitab ainult paberlinti kasutada. Musta kaanega ehk siis spetsiaalset vuugipahtlit ei ole vajadus kasutada kuna rohelise kaanega segu teeb selle sama töö ära odavamate kulutustega ja samas saad teha ka pinnapahteldust. :hello:
Külaline
külaline

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nii tänud tänud, kuid ootan vastust ka vuugi lindi (võrgu) ülekattega küsimusele vastust.
arvutihdd
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 529
Liitunud: 12 Nov 2008, 01:16
On tänatud: 4 korda

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas arvutihdd »

Kui soov on võid ju kaks võrku ka paigaldada, aga erilist mõtet nagu ei näe, ehk jääb tugevam.
Tahad võrku laiemalt panna, siis müüakse seda eri mõõtudes. 300 vist kõige laiem.

Mis puudutab vuukide armeerimist, siis unusta üks universaalne hea asi ära ja kasutage siloitet või unifloti.
Üks asi mis kõlbab kõigeks ei kõlba millegiks või praegusel juhul ainult lauspahtelduseks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

To: külaline, kes kirjutas...........Musta kaanega ehk siis spetsiaalset vuugipahtlit ei ole vajadus kasutada kuna rohelise kaanega segu teeb selle sama töö ära odavamate kulutustega ja samas saad teha ka pinnapahteldust.

Tead, see ei ole sul kartulisalati tegemine, kus kamakaks, millist vorsti sinna sisse paned, kas odavamat või kallimat. Vuugipahtel on hoopis tugevamate liimimisomadustega kui mingi universaalne, kusjuures hinnaklassilt on nad ühes hinnas. Kui nii suur kogust pole vaja nagu Sheetrock müüb oma ämbrites (18l), siis on poodides olemas ka Vivacoloril vuugipahtel tähistusega "J"( 10l).
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

siloite ees ja siloite taga-muidu ei saagi head tulemust. armeerimiseks ikka valitakse õige asi. see universaalne asi on nii nõrk, et ei hoia mitte essugi. see sheeti must on võrreldes siloite või uniflottiga paras jama, määri mõlemat pahtlit seina kõrvuti ja päras kriibi,kraabi ning otsuta kumb tugevam on .
kasutagem ikka õiget asja õiges kohas
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mida te jaurate nende kuivsegudega kui on olemas valmis vuugipahtlid tähistusega "J". Need, kes siin propageerivad Unifloti vuugipahtliks, peaksid enne selgeks tegema, et Unifloti kasutatakse vuukimisel ainult ümardatud servadega kipsplaatide korral ilma armeerimisvõrguta ja sellistel juhtudel peab see Uniflot olema juba armeerimiskiududega kuivsegu. Kardan, et need Unifloti propageerijad ei teagi, millised need ümardatud servadega kipsplaadid välja näevad. Nende kuivsegudega jändamine on mõtetu ajaraiskamine olematu hinnavahe juures võrreldes valmispahtlitega.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ise kasutan siloitet ja võrreldes j ga on siloite ikka tunduvalt karmim asi.
lauspahtelduseks on pulbriga pahtel tõesti suht mõttetu ajaraiskamine, aga armeerimiseks on siloite nagu aamen kirikus.

j ja siloitet ei anna võrrelda. samuti lubab knauf f1 ga armeerida, kõik nad on väga pehgmed pahtlid ja reaalselt ei anna pikaajalist tulemust.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Selleks, et maja püsti seisaks, ümber ei kukuks, külili ei vajuks jne., on teised meetodid. Siseviimistlusmaterjaid ei ole mõeldud maja eelmises lauses mainitud tegurite ärahoidmiseks. Kui maja on sitalt projekteeritud, sama sitalt ja sama sittade materjalidega ehitatud, siis ei hoia teda püsti ei "J" ega Siloitte vuugipahtlid.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

urmasr kirjutas:...peaksid enne selgeks tegema, et Unifloti kasutatakse vuukimisel ainult ümardatud servadega kipsplaatide korral ilma armeerimisvõrguta....
???
Knauf kirjutas:Knauf Uniflott on kipspahtel poolümara või faasitud pikiservaga kipskartongplaatide vuukide täitmiseks ilma vuugilindita.
Soovitus: õhendatud täiskantservaga plaadi vuugi täitmisel
tuleb kasutada vuugilinti, samuti V-kujulise faasitud vuugi
puhul, kui vuugi sügavus ulatub ainult poole plaadipaksuseni.
???
Vivacolor J kirjutas:SOBIVUS
Kipsplaatpindade vuukide pahteldamiseks siseruumides. Sobib ka krohv-, betoon-, tellis- ja kipsplaatpindade lauspahteldamiseks.
Siinkohal tuletame meelde sobivuse määratluse kõigeks e. mittemillekski :grin:
Vivacolor J kirjutas:Kihi paksus-kuni 2 mm.Vuugid ja praod tugevdada paber või klaaskiudriidest lindiga.
Viimase lause sõnastusest võib järeldada, et see ei ole soovitus vaid nõue ?
Kuidas seda eelnevat juttu propageerimise kohta mõista- emotsioon?
Külaline
külaline

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

küsimus pole mitte maja püsti hoidmises vaid võimalikult kvaliteetses töös ja vastupidamises kasutusele, vibratsioonile ja krt teab millele.
ühes postis kirud sheetrocki täpselt sama toodet mis j ja teises ülistad j pahtlit.
kui asja kuivaine sisaldus on 41% ja liimaine sisaldus võrreldes siloitega 2 x madalam, siis ei saa olla tegu kvaliteet asjaga vuugi armeerimiseks.
vuuki on ja praegust turgu vaadates ka jääb lähiaastatel siloite.
Kipsseinad on nagu nad on, ka kõige parema paigalduse korral peab vuugi liide olema tugev. mingil määral see jama ikkagi liigub. milegipärast siloitega tehtud vuugid püsivad, aga nende universaal käkkidega tehtud vuugid on 5 a pärast pragunenud käidavates kohtades. pulbrist tehtud pahtel peabki tugevam olema, sest liimid on värsked. protsess hakkab pihta segamisel.

kiiruse arvelt pole lubatav lasta alla kvaliteeti. teie sugune kogemustega maaler ei tohiks küll ükskõiges toodet oma nimistusse lubada !

küsiksin kas siloitega tuleb parem tulemus?-tuleb
kas asi kestab kauem?-kestab
palju võtab aega pange valmistamine?-15 min !
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

To: Külaline » 11 Mär 2010, 15:50

Kui see postitus oli mulle, siis registreeri ennast, kirjuta mulle PS-le, ma annan oma kontaktid ja kutsun sind külla vaatama oma pahteldatud seinasid ja lagesid, mis on tehtud 4 aastat tagasi ning kui sa leiad "J" pahtliga tehtud vuukides või lae ja seina kokkupuutekohtades ühe prao, on õhtul pidu minu arvel garanteeritud.

...............ühes postis kirud sheetrocki täpselt sama toodet mis j ja teises ülistad j pahtlit.

See, kas Sheetrock märgistab oma vuugipahtlit musta värvi kaanega ja teised tootjad "J" tähistusega, ei oma asja sisus mingit tähendust, vuukide jaoks mõeldud pahtel jääb vuukide jaoks mõeldud pahtliks. Millises postituses ma olen kirunud Sheetrocki musta kaanega vuugipahtlit?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas teete paberlindi enne paikapanekut märjaks?
Külaline
külaline

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

[quote="Külaline"]Kas teete paberlindi enne paikapanekut märjaks?[/quo
Kunagi olen teinud, aga masstöö (suurehituste korral) nägin ära, et see liigne punnitamine ei tasunud ära, sest keegi sinu pingutusi nagunii ei hinnanud.
Urmasr
Külaline » 11 Mär 2010, 14:22
külaline

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Külaline » 11 Mär 2010, 14:22 »

Et ei oleks vääritimõistmist siis Vetonit Siloite tegelik nimi on Vetonit Joint Filler
ja ka ülejäänud andmed on Vivacolor J sarnased (erandina on tootejuhis olematu).
Ma ei tea kus see suurem liimaine sisaldus välja võluti ? Samuti on tegemist universaalpahtliga (kihi paksus 2mm, sobib kasutamiseks lauspahteldusel) ja vajab vuukimisel vuugilindi kasutamist.
Külaline
külaline

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kunagi olen teinud, aga masstöö (suurehituste korral) nägin ära, et see liigne punnitamine ei tasunud ära, sest keegi sinu pingutusi nagunii ei hinnanud.
Urmasr[/quote]
Uskumatu kuulda sellist teksti mehelt, kes varasemates teemades (vannitoad, hüdro jne.) on ajanud järjekindlat jonni töömehe aust ja tootja juhendite järgimisest. :shock:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas:Kunagi olen teinud, aga masstöö (suurehituste korral) nägin ära, et see liigne punnitamine ei tasunud ära, sest keegi sinu pingutusi nagunii ei hinnanud.
Urmasr
Uskumatu kuulda sellist teksti mehelt, kes varasemates teemades (vannitoad, hüdro jne.) on ajanud järjekindlat jonni töömehe aust ja tootja juhendite järgimisest. :shock:[/quote]


Ma ei tea kui tähelepanelikult oled lugenud minu postitusi, aga tundub, et ei. Vannitubade ja hüdro kohapealt olen vait olnud, sest pole minu eriala, aga paberteibi niisutamist mitte ükski juhend ette ei näe ja on täiesti maalri vaba valik. Vot nii!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vabandust, ajasin ühe teise "guruga" segamini.
Ise pole ka selle ala mees, seepärast küsisingi, et olen näinud maalreid paberteipi leotamas ka suurobjektil. Vist oli nii, et enne olid parajd jupid valmis lõigatud ja siis hulgem neid ämbris ligunemas või olid need metalliga teibid, mis enne mõõtu lõigati või mõlemad. :confused:
Külaline » 11 Mär 2010, 14:22
külaline

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Külaline » 11 Mär 2010, 14:22 »

Üldiselt peab tunnistama, et kasutaja urmasel on algusest peale õigus olnud (oli lihtsalt liiga kategooriline). Tõestus- see siis käib Knaufi kohta (enamuses kasutatakse meil ikka õhendatud täiskantserva). F1 siis sarnane nende J-dega.
Kui kedagi peaks huvitama siis Siloite ja Vivacolor-J nakke võrdlus on Siloite kahjuks
samas murdumisnäitajaid ei tea.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas:Vabandust, ajasin ühe teise "guruga" segamini.
Ise pole ka selle ala mees, seepärast küsisingi, et olen näinud maalreid paberteipi leotamas ka suurobjektil. Vist oli nii, et enne olid parajd jupid valmis lõigatud ja siis hulgem neid ämbris ligunemas või olid need metalliga teibid, mis enne mõõtu lõigati või mõlemad. :confused:
Vabandused vastu võetud! Leotatakse põhjusel, et pärast järjekordse niiskuse saamist (kruntimine, värvimine) need paberteibid enam niipalju ei paisuks või kuidas seda nüüd nimetada ehk jäävad vuugis rohkem pingule.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kuidas selle jupitamisega on, kas kogu rull ämbrisse ja siis sealt kerib-lõikab või enne parajaks lõigata.
Minu nähtud maalrid on kasutanud teibile Vetonidi Siloitet ja lauspahteldusel üks segas LR+le pisut Siloitet, et muidu liiga pude. See võib küll ühe maalri veider leiutis olla aga kui talle nii sobis siis olgu, miks mitte.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui tahad väga ideaalselt teha, siis ise olen teinud nii, et mõõdan paraja pikkusega jupid ette,panen korraks vette ja siis kuhugile laest väljaulatuva juhtmejupi külge rippuma, et liigne vesi välja tilguks ja mõne aja niiskuks ning hakkan neid seina järjest seina või lakke panema.
See LR+ ongi pude pahtel minu arvates ja ma ei saa tõesti aru, miks osad maalrid seda kasutavad, aga noh, see on nende valik.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Mõningad küsimused viimistlus spets.

Lugemata postitus Postitas cartman »

urmasr kirjutas:Kui tahad väga ideaalselt teha, siis ise olen teinud nii, et mõõdan paraja pikkusega jupid ette,panen korraks vette ja siis kuhugile laest väljaulatuva juhtmejupi külge rippuma, et liigne vesi välja tilguks ja mõne aja niiskuks ning hakkan neid seina järjest seina või lakke panema.
See LR+ ongi pude pahtel minu arvates ja ma ei saa tõesti aru, miks osad maalrid seda kasutavad, aga noh, see on nende valik.

Oma tarbeks viimasel ajal sama moodi teinud, kergelt veest läbi, sõrmede vahelt läbi, ja rippuma. Võtab kyll väheke aega a kordades kindlam , et ka hea saab(omal kuiva paberiga väga ei taha õnnestuda)
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
Vasta