paeseina viimistlemine

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Franka
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 09 Apr 2005, 13:44
Asukoht: Tallinn

paeseina viimistlemine

Lugemata postitus Postitas Franka »

Tere! Mul on kaks küsimust:
1.Millega töödelda paeseina, et ei tolmaks ja vuugid ei pudiseks? Tegu duširuumi seinaga, mis ei puutu otseselt veega kokku.
2. Kas lubikrohvi peale võib panna keraamilise plaadi?
Kasutaja avatar
Tom
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 235
Liitunud: 28 Jaan 2005, 16:48
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord

Re: paeseina viimistlemine

Lugemata postitus Postitas Tom »

Franka kirjutas:Tere! Mul on kaks küsimust:
1.Millega töödelda paeseina, et ei tolmaks ja vuugid ei pudiseks? Tegu duširuumi seinaga, mis ei puutu otseselt veega kokku.
2. Kas lubikrohvi peale võib panna keraamilise plaadi?
üks variant on linaõli vaigutärpentiini seguga seinad katta, teine variant on kaseiiniga, kust aga viimast saab seda ei oska öelda.
Lubikrohvile saab edukalt plaatida, kuid ära unusta korralikku hüdroisolatsiooni ja niiskustõket. Lubikrohv peab olema enne plaatimist olema täielikult karboniseerunud e. kuivanud.
rts
külaline

Re: paeseina viimistlemine

Lugemata postitus Postitas rts »

Linaõli-tärpentiin jätab "õlise" tooni. Kui õli mõnes kohas rohkem jääb kleepuma. Kaseiini saab ise teha või Safranist osta. Niiskes ruumis hakkab kergesti hallitama. Lihtsam on lahjendada
nakkedisprsiooni (akrülaat) veega. 1:5 või veel lahjem (märgatavam läige vähem lahjendades)
Franka
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 09 Apr 2005, 13:44
Asukoht: Tallinn

Re: paeseina viimistlemine

Lugemata postitus Postitas Franka »

Tänud!
Olen kuulnud, et võib seina üle võõbata ka lubjaveega. Mida sellest arvatakse? Tahan, et sein jääks hingama.
taastaja´
külaline

Re: paeseina viimistlemine

Lugemata postitus Postitas taastaja´ »

Eks rts-i soovitus teie paekiviseinal nüüd hingamist küll ei takista. Rohkem tahate mässata ja polümeere pelgate, siis lubjaveega saa ka. Selle lubjavee täpsem nimetus on lubjapiim ja selle õigeks valmistamiseks on kindel retsept.

Ühtlasi huvitaks rts arvamus lubjakrohvile plaatimisega. Tõsi lubikrohv või olla nii sees või väljas ja erinevatel pindadel, mida teemaalgataja ei täpsustanud.
Franka
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 09 Apr 2005, 13:44
Asukoht: Tallinn

Re: paeseina viimistlemine

Lugemata postitus Postitas Franka »

minu teada on lubjapiim ja lubjavesi erinevad asjad:
"segage 25 kg lubjapastat 150 liitri veega ja laske lubjal ööpäeva jooksul põhja vajuda. Kristallselge vesi lubjamassi peal ongi lubjavesi."
" Lubjapiima ehk valge lubivärvi saamiseks võtke 25 kg lubjapastat ja segage see hoolega 130 liitri vee hulka."
taastaja´
külaline

Re: paeseina viimistlemine

Lugemata postitus Postitas taastaja´ »

Tänan paranduste eest! Tunnistan, et hämasin enimlevinud mõistetega. Paraku mõnes kandis tuntakse samu asju teistpidi..., aga hea, et küsija asja õigest olemusest aru saab.
Franka
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 09 Apr 2005, 13:44
Asukoht: Tallinn

Re: paeseina viimistlemine

Lugemata postitus Postitas Franka »

:blush: selleks see foorum ju ongi. Olen siin ringi tuulates paljudele küsimustele vastuse saanud. Tänud kõikidele tarkadele meestele ja kogemuste jagajatele. Nii saavad ka nõrgema soo esindajad hea tahtmise juures remondi ja renoveerimisega hakkama.
Maarja112
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 02 Aug 2019, 16:19

Re: paeseina viimistlemine

Lugemata postitus Postitas Maarja112 »

Küsiksin siia juurde, et kas samad variandid võiksid sobida ka paekivi trepi katmiseks, et miski kaitsekiht trepile anda ja samuti vähendada tolmlemist?
ropz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 04 Jaan 2019, 11:16
On tänatud: 1 kord

Re: paeseina viimistlemine

Lugemata postitus Postitas ropz »

Paeseina peale sobiks Histolith Antik-Lasur. Tegemist Caparoli toodanguga
Vasta