Vuugisegu marmorplaatidel

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
rhikvision
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 30 Okt 2019, 19:08
On tänanud: 1 kord

Vuugisegu marmorplaatidel

Lugemata postitus Postitas rhikvision »

Tervist,

Olen elu jooksul plaatinud kodus paar-kolm vannituba. Seni on läinud suhteliselt muredeta. Nüüd põrkasin, aga sellise mure otsa, et paigaldasin vannituppa marmorpaadi, mis on suhteliselt relieefne, imav ja kare.

Enne paigaldust proovisin plaati veidi määrida ja pesta ning tundus okei olevat. Mure tekkis aga peale vuukimist, kus plaadi relieefidelt oli vuugisegu suhteliselt võimatu välja saada. Hõõrusin seda ikka tundideviisi, aga lõpptulemus jäi ikkagi selline, et väiksematesse vagudesse jäi vuugisegu.

Nüüd tagant järele loen, et selliste plaatide puhul peaks plaati eelnevalt õlitama/lakkima, et vuugisegu sellega ei nakkuks - mis teha, loll pea on nuhtlus kehale.

Nüüd aga proovin siiski päästa nii palju kui päästa annab. Värvikombinatsioon plaatidel ja vuugil on õnneks täpselt selline, et kui plaadi märja lapiga üle pesen, siis vugisegu plaatidel ei ole üldse näha - kui aga ära kuivab, siis tõmbab heledamaks ja hakkab kohe silma. Kuna eemaldamine ebaõnnestus, siis nüüd käivad mõtted peas vuugisegu "peitmisest". Ehk on mõen ainega võimalik sllist pidevat märga olekut simuleerida. Esimene asi, mis pähe tuli oli saunasupi nimeline toode. Kunagi olen telliskiviahju sellega üle võõbanud ning nii kivid kui ka savivuuk said püsivalt läikivama ja tumedama ilme. Homme plaan seda mõnes vähemnähtavamas kohas katsetada ja vaadata mis saab.

Seni aga uuriksin, et ehk on antud olukorrale mingeid teisi lahendusi või tooteid mida proovida võiksin?
ping
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1110
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Vuugisegu marmorplaatidel

Lugemata postitus Postitas ping »

Marmor on "eluskivi" ja see hakkab paigaldussegust varsti tsemendi värvi sisseimema ning värvi muutma.

Tegin 90´datel valgest marmorist kamina tuppa, spets valge segu tuli Itaaliast ja nädala pärast läks õudsaks sini/rohe laiguliseks ning üle poole aasta kulus kui kivi valgeks tagasi läks.
Segu tootja arvas, et marmor pannakse sajanditeks ja see üks aasta koledust kannatada pole kõne väärt.

Uuri ennem hoolega, et mida selle peale määrid, muidu võib hiljem veel hullem olla.
:hello:
Vasta