Millist eelistada?

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Külaline
külaline

Millist eelistada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vaja majale veevärk sisse panna. 3 kraani (köök, duss, kraanikaus), wc, aiavoolikule ots. Milline süsteem oleks hea, valikuid on palju- Henco- messing- plast press, pushliitmikud, Uponor- komposiit, QE, Wavin, lisaks veel vask jne. jne.
On plastorusid, vasktorusid, plast- vasktorud ja kurat teab mis veel. Kas peaks mingil põhjusel eelistamà üht süsteemi teisele või on see selline kellele ema kellele tütar värk? Kas puitkarkassis tuleks kasutada kõri, et vältida võimalikke veekahjustusi, juhul kui toru peaks purunema? Tänud ette!
Kasutaja avatar
High-Q
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 12 Sept 2006, 13:29
Asukoht: Tallinn

Re: Millist eelistada?

Lugemata postitus Postitas High-Q »

mina olen seni "liigitanud" nii: mustad ruumid (välistingimused, keldrist, püstikud jne) PEM ehk see must plastiktoru; puhtad ruumid: henco/alupex.
kui toru läheb läbi seina horisontaalselt ja liitmike pole, siis vast pole kõri vaja. kui pikemalt, siis võiks jah eristada sooja/külja veel torusid vastava värviga kõridega (lihtsam pärarast aru ka saada, kui vaja midagi muuta). henco puhul on võimalik ka isolatsiooniga torusid soetada, seega jääb kõritamine ära, saab kiiremini paigaldatud. http://www.teplo-com.ru/_mod_files/ce_i ... Henco2.jpg
kiirliitmikud ja keeratavad hencod küll toredad, aga palju sa ikka uue maja puhul ümber seadistad, seega pressliide tundub kõige õigem (vaja ainult spets tange, lõikurit ja kalibreerijat, mida asjaarmastaja rahasumma eest ei osta :( )

metalltorud minu meelest ainult magistraalpaigaldusel või tööstuses, korterisiseselt tundub pisut mittekasutajasõbralik ja vanamoodne.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Millist eelistada?

Lugemata postitus Postitas jan »

Henco pressliitmike paigaldamiseks vajalikke tööriistu (nii elektrilist kui ka käsipressi, kalibraatorit ning painutusvedrusid) saab täiesti mõistliku summa eest laenutada ning saadavusega ei ole probleemi. Uponori pressliitmike aga ei julge soovitada, sest nende paigaldamiseks vajaliku pressi ei õnnestund minul tervelt kuu aja jooksul saada. Aga see oli suve lõpp ka, kõik ilmselt paigaldasid täie hooga ning hoidsid riistu nädalate kaupa enda käes.
Külaline
külaline

Re: Millist eelistada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mida kodanikud Uponori Quick & Easy plasttorust arvavad? Seda saab panna kõrisse ja vajadusel vahetada, vaske ilmselt sel teel vahetada ei saa.
Husky
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 02 Okt 2008, 16:14

Re: Millist eelistada?

Lugemata postitus Postitas Husky »

Olen lugenud ka eelnevaid postitusi ja teemasi, aga ikkagi vaevab selline küsimus, et millist veetorustiku süsteemi siis võib usaldada seinasiseselt.
Ma mõtlen, et on ikka jama küll, kui hakka seina lahtikitkuma ja seinasiseseid torutöid tegema.
Olemasolevas vanas majas on mul plastiktorud paigaldatud messingist liitmikega. ( ptüi 3X...ja 15 aastat on ok olnud )
Nüüd siis uuesti selline renoveerimistöö ees ja sooviks kuulda nõuandeid.

Lugupidamisega
Husky
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Millist eelistada?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Kui liitmikud jäävad seina sisse, siis eelistaks midagi pressitavat, alupex näiteks.
onu41
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 674
Liitunud: 09 Veebr 2006, 10:54
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Millist eelistada?

Lugemata postitus Postitas onu41 »

Liitmiku küll ära seina sisse jäta.Ükski liitmik pole 100% kindel
Plaatimistööd üle Eesti. AIVERIOU@GMAIL.COM
sky
külaline

Re: Millist eelistada?

Lugemata postitus Postitas sky »

Üldine reegel ütleb, et kinnisesse konstruktsiooni ei tohi paigaldada lahtivõetavat liitmikku. Mittelahtivõetavad ( Q&E rõngastega Uponor liitmikud, alupex pressliitmikud, jne ) on aktsepteeritavad. Kuigi on iga liitmik teoreetiline läbijooksu koht ning kui võimalik, siis mina seda väldiksin. Hülssi paigaldatud pex torude tegelik ja sisuline lisaväärtus on lihtne seinasisene vahetus ilma et peaks seina kallale minema. See on võimalik ning ka teostatav. Teine põhjus, miks Uponori Q&E mulle meeldib, on see, et alupexiga võrreldes tuleb see hinnalt soodsam.
Husky
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 02 Okt 2008, 16:14

Re: Millist eelistada?

Lugemata postitus Postitas Husky »

onu41 kirjutas:Liitmiku küll ära seina sisse jäta.Ükski liitmik pole 100% kindel
Tänud. Sai siis lahendatud sedasi, et liitmikud kõik nähtaval ja seinas ainult toru.
Hea ja rahulik olla kohe.
..
külaline

Re: Millist eelistada?

Lugemata postitus Postitas .. »

Ise kasutan wirsbot enamasti, külmaga küll paras boamadu(tahab ära kägistada teine). Aluplexi kergem paigaldada ja näeb viisakam välja , kui seina pealt vaja vedada. Täna väänasin mõne miinuskraadigaa seda elukat , no krt 25 wirsbo tahab sõnaotseses mõttes ära tappa :D
Wirsbol see hea omadus, et tegu mäluga toruga, väänad kogemata mõlgi sisse, siis fööniga soojaks ja voilaa toru terve. Koolitusel demostreeriti isegi wirsbo kinnitamist kruviga, lasti toru kruviga seina ja pidas vett päris uhke survega. Muidugi pole tegu soovitusliku kinnitamismeetodiga. Endal on kogu staazi vältel ainult üks liitmik läbi hakanud tulema ja see oli ka põhjustatud vigasest plastnurgast.
Muide uurige garantiisi, ainult wirsbo julgeb omale päris korraliku garantii lubad ja seda ka liitmikele. Ehk on midagi viimastel aastatel selles vallas muutunud-seda ei tea, aga 2-3a tagasi oli ainuke.


Üldiselt võta mida tahad ja mis lihtsam paigaldada. Vase kasutamisest mingiks kraanikausi toiteks mina praegusel ajal aru ei saa. Mõttetu raiskamine, aeg ja raha.
soldat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 08 Jaan 2009, 13:40

Re: Millist eelistada?

Lugemata postitus Postitas soldat »

Mina annaks oma hääle alupex'ile. Pole veel ükski liide iseenesest lekkima hakanud ja neid on ikka tehtud aastate jooksul mõni tuhat kindlasti. Tähtis on et toru sobiks liidetega. 16 toru puhul pole probleemi see on erinevatel firmadel kõigil 2 mm seinaga. Aga 20 toru on 2 mm ja on ka 2.25 mm. Neid ei soovita erinevaid kombineerida. Wirsbo'l pole ka viga aga paigaldus on ebamugav,minu arvates.
Vasta