Mis on selle jämedusega liidese ametlik nimi?

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Kartuhvel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 07 Mär 2021, 12:51

Mis on selle jämedusega liidese ametlik nimi?

Lugemata postitus Postitas Kartuhvel »

Praeguste ilmadega on mugav osta igast juppe kodust lahkumata.
Selleks on vaja teada fotol nähtava (survevooliku otsas oleva) liidese nimetust.
Pooletolline see ju pole. Kas on üldse tollimõõdus või mitte?
Inimesed on harjunud ütlema "see mis läheb kraani külge"...
Mugav oleks teada "ametlikumat" versiooni.

Veel parem, kui saaks ka soovitusi selle otsiku külge sobiva kraani valikuks,
samuti selleks, kuidas kõige vähema vaevaga vastav kraan mõne tünni külje sisse leiutada (kuigi tegu on survevoolikuga, pole plaanis süsteemi rõhu all kasutada.
Pilt
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Mis on selle jämedusega liidese ametlik nimi?

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Sellise mõõduga liidese või otsaku nimi võiks äkki olla 3/8” SK(sisekeere)?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Mis on selle jämedusega liidese ametlik nimi?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kartuhvel kirjutas: 07 Mär 2021, 13:07 Veel parem, kui saaks ka soovitusi selle otsiku külge sobiva kraani valikuks,
samuti selleks, kuidas kõige vähema vaevaga vastav kraan mõne tünni külje sisse leiutada (kuigi tegu on survevoolikuga, pole plaanis süsteemi rõhu all kasutada.
Osta siis 3/4" kraan ja voolik, sest 1/2" ilma surveta tuleb vett sama palju kui ninast suurema nohu ajal.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Mis on selle jämedusega liidese ametlik nimi?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 07 Mär 2021, 13:18 Sellise mõõduga liidese või otsaku nimi võiks äkki olla 3/8” SK(sisekeere)?
Pildil olev meetermõõdustikus mõõdulint näitab küll rohkem kui 3/8". ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Mis on selle jämedusega liidese ametlik nimi?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ega seal palju võimalusi ei ole, torukeere 3/8" = 16,662 mm.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Mis on selle jämedusega liidese ametlik nimi?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Küülaline kirjutas: 07 Mär 2021, 18:53 Ega seal palju võimalusi ei ole, torukeere 3/8" = 16,662 mm.
1toll on 25,4mm. Kui jagame selle 8-ga ja korrutame 3-ga, siis mina sain tulemuseks 9,525mm. Minu arvates on ikka vist 5/8" ehk jälle jagame tolli 8-ga, aga korrutame 5-ga, siis saame tulemuseks 15,875mm, mis nagu enam-vähem vastaks pildil olevale mõõdule.
Parandage minu matemaatikat kui eksin.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Mis on selle jämedusega liidese ametlik nimi?

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Urmas kirjutas: 07 Mär 2021, 20:51
Küülaline kirjutas: 07 Mär 2021, 18:53 Ega seal palju võimalusi ei ole, torukeere 3/8" = 16,662 mm.
1toll on 25,4mm. Kui jagame selle 8-ga ja korrutame 3-ga, siis mina sain tulemuseks 9,525mm. Minu arvates on ikka vist 5/8" ehk jälle jagame tolli 8-ga, aga korrutame 5-ga, siis saame tulemuseks 15,875mm, mis nagu enam-vähem vastaks pildil olevale mõõdule.
Parandage minu matemaatikat kui eksin.
Ainult matemaatikaga ei saa siin läheneda.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Mis on selle jämedusega liidese ametlik nimi?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 08 Mär 2021, 00:12 Urmas, torukeerme mõõt lähtub vastava siseläbimõõduga terastorust, mille peale see on keeratud. Ehk sellise terastoru siseläbimõõt on sinu arvutatud 9,5 mm.
Minu jaoks üha segasemaks läheb. :blush: Keldris on 1/2" toru, mille siseläbimõõt on 12,7mm, väljast mõõdetuna on toru 21,5mm. Veel mõõtsin keldris ühe mingi dušivooliku otsas olevat SK liidet, mida poes müüakse 1/2" nimetuse all ja sain mõõtmistulemuseks 19,5mm, millele Küülalise viidatud tabelis vastet ei olegi. :scratch:
Minu teada müüakse poes toruvärki isemõõdu järgi ja vaatasin keldris ühte kraani, millele sisse valatud "3/4"". Kraani seest läbimõõt oli ligi 20mm.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kartuhvel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 07 Mär 2021, 12:51

Re: Mis on selle jämedusega liidese ametlik nimi?

Lugemata postitus Postitas Kartuhvel »

Saadaval on sobiv veenõu, plastikust kraaniga. Kraani välisläbimõõt: 19mm. Mis teadjamad soovitavad, kas on võimalik sinna vähese vaevaga keere peale lõigata, et seejärel miski üleminekuga pildil nähtava liidese külge aretada?

Kui on mõtet üritada, siis kui pikalt tuleks keere plastist kraani otsa lõigata? Mingeid spetsiaalseid nippe selleks? Missugused nõudmised on keermelõikurile? Kas tasub äkki üritada umbes sama jämedusega üleminekut otse plasti sisse keerata? (Nagu öeldud, pole plaanis rõhu all kasutada.)

Või tuleks siiski osta ntx metallkraan ja hakata seda mõne veenõu seina sisse aretama, nö nullist?
:?:
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Mis on selle jämedusega liidese ametlik nimi?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Enne võiks ikka ära oodata kuni tekib asutus nimega Liideseamet, alle siis on loota mingit ametlikku nimetust.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Mis on selle jämedusega liidese ametlik nimi?

Lugemata postitus Postitas elektron »

Nende tollidega läheb survevoolikute puhul asi ikka eriti kahtlaseks. Ostsin hiljuti EhituseABC-st 1/2''-survevoolikuid. Voolik on nii peenike, et joogikõrs ilmselt sisse ei lähe. MIs suva järgi neid tehakse, ei saa aru. Tollisele survevoolikule mahub heal juhul sõrme sisse suruda. Muidugi olen näinud ka suuremaid ja väiksemaid, aga ühe ehituspoe raames on tihti ainult üks valik.
Vasta