Köök teise kohta

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
remondiplaan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 27 Jaan 2021, 09:42

Köök teise kohta

Lugemata postitus Postitas remondiplaan »

Tere
Plaan on alustada remondiga. Olen võhik ja ilmselgelt pean kellegi võtma, kes seda tegema hakkaks, kuid ideid ja teadmisi peaks ja võiks veidi ennem ise omandada. Selleks, et teostuseks vajalikke ideid koguda, oleks vaja esmalt teada, kas köök on võimalik tuppa tõsta? Pean silmas siis just torude , äravoolu jmt seonduvat. Toa ( kuhu kööki tõsta sooviks ) ja vannitoa ( kus on lähim vee- ja kanalisatsioonivõrgustik ) vahele jääb esik.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Köök teise kohta

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Omas majas tead ise kõige paremini kus ja kuidas saaks kanalisatsiooni vedada. Arvesta, et S jõnkse ei või teha sest need lähevad kohe umbe.
remondiplaan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 27 Jaan 2021, 09:42

Re: Köök teise kohta

Lugemata postitus Postitas remondiplaan »

Olen kuulnud mingist pumbast,mis vahele pannakse, kui kaldenurk ei ole piisav vms.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 716
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Köök teise kohta

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

On olemas ka pumpasid, mis keldris oleva WC-poti sisu tükkideks teevad ja esimesele korrusele saadavad. Aga kui vähegi võimalik, siis katsu loomulike kalletega hakkama saada, iga pump või seade vähendab tegelikult ju süsteemi töökindlust.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Köök teise kohta

Lugemata postitus Postitas rundll »

Viisin m'nda aega tagasi ühe köögi ühest (korter) maja otsast teise. Parketid üles, all oli vana laudis põrand, osaliselt seda ka üles. Viimane lõpp (uue köögi poolne ots) tuli põrandast välja, jäi köögi mööbli alla. Oli võimalik teha küll, kalded tulid suht minimaalsed. Väidetavalt toimib siiani probleemideta. Kõik sõltub......
Karts22
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 26 Aug 2019, 19:35
On tänanud: 8 korda

Re: Köök teise kohta

Lugemata postitus Postitas Karts22 »

See on küll ikka nii üldine küsimus, et kas mõni vastus aitab ka?
Mis on köögi ja elutoa all? Kuidas siiani äravool on?
Korter, eramaja? Mis põrandate all on?
remondiplaan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 27 Jaan 2021, 09:42

Re: Köök teise kohta

Lugemata postitus Postitas remondiplaan »

Tegemist on kortermajaga. Esiku põrandakatte alt paistab laud. Rohkemat kahjuks ei oska kosta. Ehitusalaselt ei ole ma kahjuks eriti nutikas naisterahvas.
Tahaks lihtsalt pisut midagigi võimalustest teada, enne kui töömehe võtan.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Köök teise kohta

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Miks arvate, et ruumi otstarbe muutmine ilma teiste huvitatud osapoolte nõusolekuta on lubatud?
remondiplaan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 27 Jaan 2021, 09:42

Re: Köök teise kohta

Lugemata postitus Postitas remondiplaan »

Kui keegi oskab sellele küsimusele vastata, siis võtan kõiki häid nõuandeid / tähelepanekuid kuulda. Olen aru saanud, et paljud on nö tõstnud elamise ümber. Lihtsalt sobivamalt, kui mina st kaldenurk ja muu vajalik oleks teostatav.
Ise olen vaid sellega kursis, et kui (kande)seinu lõhkuda, siis vaja luba jmt. Minu puhul jääks kõik seinad endistesse kohtadesse ja lisaseinu ka ei teeks.
Vasta