Vesi koguneb duššinurka

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vesi koguneb duššinurka

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rhikvision kirjutas: 16 Jaan 2021, 14:06 Lihtsalt infoks neile vähestele, kes ei jauranud valedest kaldenurgast või komplektse dušinurga trapi valest projekteeritud läbimõõtust, ...jne bla-bla-blaa ...
- Lollid õpivad oma vigadest.
- Targad õpivad lollide vigadest.
Järeldus- lollid õpetavad tarku! ;)
Viimati muutis Urmas, 16 Jaan 2021, 21:33, muudetud 2 korda kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 757
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Vesi koguneb duššinurka

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Urmas,
ärge tekitage inimeses segadust.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vesi koguneb duššinurka

Lugemata postitus Postitas Urmas »

suvaline kirjutas: 16 Jaan 2021, 20:28 Urmas,
ärge tekitage inimeses segadust.
Kas kasutaja suvaline ei jõua otsusele eneses, et kumbasse kategooriasse ta kuulub? ;) Enda jaoks teema algataja ma lahterdasin ära, aga jätaks selle arvamuse enda teada. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
rhikvision
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 30 Okt 2019, 19:08
On tänanud: 1 kord

Re: Vesi koguneb duššinurka

Lugemata postitus Postitas rhikvision »

suvaline kirjutas: 16 Jaan 2021, 15:58 Ehk tõendasite loodusseaduste kehtivust. Maakera on veel ikka ümmargune?
Uskumatu internetitroll :D

Ma alustasin teemat väga konkreetse küsimusega ning küsisin selle veel teist korda üle ka:
kui antud konstruktsiooni vaadata, siis kas muutuks olukord paremaks kui tõstaksin gofreeritud toru maast lahti ning ehk tasuks panna ka lühem toru?

Küsimus oli pigem selles, et kui palju vahepealsed lohud/sifoonid voolu aeglustavad. Ehk siis konkreetselt küsides, et kui ma pildil punase toru sirgeks tõmban, siis kas veevool kiireneb?
Teie isiklikult sellele küsimusele vastamise asemel jaurasite tsentrifugaaljõududest, dünaamilistest olukordadest ja kaldenurkades.
Lisaks vaheetteastena näitasite, et Teil istub pea kaela pealt veidi kõveralt ja pakkusite publikule nalja üritusega väita kuidas arvutiekraanil erikõrgustel asjad hoopis samal kõrgusel asuvad.
Ning lõppetteastena, kui vastus praktilise katsetuse käigus selgus, siis oli vaja veel panna kommentaar nagu see oleks Teile algusest peale ilmselge olnud.
Nojah, las ta siis oli, võimalik, et tsentrifugaaljõud peas segas selle sõnadesse panemist siis :D
Urmas kirjutas: 16 Jaan 2021, 19:47 - Lollid õpivad oma vigadest.
- Targad õpivad lollide vigadest.
Järeldus- lollid õpetavad tarku!
Lollus ja tarkus on suhtelised mõisted ning tähendavad erinevate inimeste jaoks erinevaid asju. Minu jaoks isilikult korreleerub tarkus otseselt õppimisvõimega. Niiet pole oluline kust õppetund tuleb, kui inimene õpib, siis loll ma tema kohta ei ütleks.

Igal juhul olles oma õppetunni saanud saan ma teema enda jaoks kinniseks lugedad. Tänud viisakatele kaasamõtlejatele ning härra Trollile soovin lihtsalt veidi rohkem rõõmu ellu :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vesi koguneb duššinurka

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rhikvision kirjutas: 16 Jaan 2021, 22:47 Ma alustasin teemat väga konkreetse küsimusega ning küsisin selle veel teist korda üle ka:
kui antud konstruktsiooni vaadata, siis kas muutuks olukord paremaks kui tõstaksin gofreeritud toru maast lahti ning ehk tasuks panna ka lühem toru?

Küsimus oli pigem selles, et kui palju vahepealsed lohud/sifoonid voolu aeglustavad. Ehk siis konkreetselt küsides, et kui ma pildil punase toru sirgeks tõmban, siis kas veevool kiireneb?
Kuna olen paljude jaoks ebaviisakalt otsekohene, siis ei hoia ennast tagasi ja küsiks- kui loll peab selleks olema nähes, et vesi ei voola ära dušialuselt nii nagu peab ja selmet proovida koheselt ajada see gofreeritud toru sirgemaks/tasapinda, pannes alla penotükk, on vaja kirjutada foorumisse essee, kusjuures probleemi lahenduseni jõudsid katsetades ise? Ise nimetaks seda puudulikuks mõtlemisvõimeks/koolihariduseks. Vähemalt tore on see, et sul isetegemise tahtmine. ;)
OT. See kommentaar ei tähenda seda, et ei võiks siia foorumisse oma probleemidega pöörduda, vaid seda, et kui mõni kommentaator kirjutab teema algataja jaoks arusaamatut juttu, siis ei tasu kohe mõistujutu peale solvuda ja sõimata kommentaatorit mõtetuks inimeseks. Mõned lihtsalt ei oska/pole õpetatud ridade vahelt mõtet lugema ja aru saama.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
rhikvision
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 30 Okt 2019, 19:08
On tänanud: 1 kord

Re: Vesi koguneb duššinurka

Lugemata postitus Postitas rhikvision »

Urmas kirjutas: 17 Jaan 2021, 00:07 Kuna olen paljude jaoks ebaviisakalt otsekohene, siis ei hoia ennast tagasi ja küsiks- kui loll peab selleks olema nähes, et vesi ei voola ära dušialuselt nii nagu peab ja selmet proovida koheselt ajada see gofreeritud toru sirgemaks/tasapinda, pannes alla penotükk, on vaja kirjutada foorumisse essee, kusjuures probleemi lahenduseni jõudsid katsetades ise? Ise nimetaks seda puudulikuks mõtlemisvõimeks/koolihariduseks. Vähemalt tore on see, et sul isetegemise tahtmine. ;)
OT. See kommentaar ei tähenda seda, et ei võiks siia foorumisse oma probleemidega pöörduda, vaid seda, et kui mõni kommentaator kirjutab teema algataja jaoks arusaamatut juttu, siis ei tasu kohe mõistujutu peale solvuda ja sõimata kommentaatorit mõtetuks inimeseks. Mõned lihtsalt ei oska/pole õpetatud ridade vahelt mõtet lugema ja aru saama.
Vast annan ka Teile ühe vastuse :)

Mina arvan, et selle jaoks ei pea loll olema. Selgitan veidi olukorda. Nokitsen maakodus remondi kallal ainult nädalavahetustel. Võibolla panite tähele, et postitus on tehtud nädala alguses. Eelmine nädal jõudsingi täpselt nii kaugele, et teostasin esialgse paigalduslahenduse, mis ei toiminud. Nagu postituses selgub, siis oli olemas kindel kahtlus põhjusest miks see ei toimi. Aega aega seda proovida oli alles see nädal. Ei pidanud paheks ega lolluseks vahepeal foorumis sellele kahtlusele kinnitust saada. Praktiline pool oli niikuinii plaanis järgi proovida, aga huvitas ka teoreetiline pool. Tunnistan, et ei teadnud millisel määral mõjutab ühendatud anumate ühenduse pikkus vooluhulka, aga seda ei osanud öelda ka keegi teine siin foorumis, kaasaarvatud Teie.

Kas nüüd on mul õige öelda, et kui loll selle jaoks olema peab, et mitte arvestada võimalusega, et inimesel puudub aeg oma kahtlust kohe kinnitada? Või on parem öelda, et minu arvates näitab see puudulikku mõtlemisvõimekust/kooliharidust? Või ehk hoopis lisan kolmanda variandi, et Dunning ja Kreuger oleksid Teie põhjal oma efektile päris hea näite saanud tuua? Ma arvan, et mitte. Jätan privileegi ennast targaks pidada ja teisi internetis lolliks nimetada Teile - see ütleb Teie kohta tunduvalt rohkem kui teie nimetatute kohta.

OT. Täpsustaks, et mina ei ole kedagi mõttetuks inimeseks nimetanud. Küll aga pean mõttetuks teemaväliseid kommentaare, mis on kohased just internetitrollidele.
Ülehindate tublisti enda ja oma kaasfoorumlase, hr Trolli, teravust, kui arvate, et mõni teie vastustest jäi kellelegi arusaamatuks. Kõik oli arusaadav, lihtsalt teemast väga mööda - kordan veel kord, et küsitud oli väga konkreetne küsimus ning võite väidelda palju soovite, aga hr Troll rääkis kõigest muust kui sellest.

Aga nüüd kui on ka Teile vastus antud, siis antud teemat ma rohkem ei puudu. Veidi rohkem õnne ka Teie ellu! :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vesi koguneb duššinurka

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rhikvision kirjutas: 17 Jaan 2021, 01:28 Selgitan veidi olukorda. Nokitsen maakodus remondi kallal ainult nädalavahetustel. Võibolla panite tähele, et postitus on tehtud nädala alguses. Eelmine nädal jõudsingi täpselt nii kaugele, et teostasin esialgse paigalduslahenduse, mis ei toiminud. Nagu postituses selgub, siis oli olemas kindel kahtlus põhjusest miks see ei toimi. Aega aega seda proovida oli alles see nädal.
Sooh, kas siinsed kommentaatorid peavad peale ehitusvaldkonna tundmise ka selgeltnägijad olema ja aimama kus sa teed ja millal sul on aega teha? :scratch:
rhikvision kirjutas: 17 Jaan 2021, 01:28 Jätan privileegi ennast targaks pidada ja teisi internetis lolliks nimetada Teile - see ütleb Teie kohta tunduvalt rohkem kui teie nimetatute kohta.
Näh, ja funktsionaalse lugemisoskusega on veidi nihu. ;) Ma ei nimetanud väitena kedagi lolliks, vaid esitasin küsimuse ja küsilause lõpus oli isegi küsimärk(?). ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 757
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Vesi koguneb duššinurka

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Urmas, erinevus rikastab :lol:
Meie, hüdraulikud, oleks pidanud rhikvision esimese postituse peale valvel seisakul kulpi lööma ja Bernoull'i valemi alusel puust ja punaselt asja selgeks tegema: keri kasvõi kaks kilomeetrit voolikut dušialuse alla, voolamise takistus sõltub ikkagi kiiruse ruudust ning nii vooliku pikkusest kui ka kohalikest takistustest. On olemas selline ütlus: "sila jest, uma ne nada", kasuta siis tsentrifugaaljõudu (boonusena saab kaasa junnilõikuri):
https://hals.ee/trading/wp-content/uplo ... ndatud.pdf
Vasta