Veekohin uusarenduses

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Malver
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 22 Mai 2020, 09:50

Veekohin uusarenduses

Lugemata postitus Postitas Malver »

Ei teagi kus foorumist alustada.

Ostsin aasta tagasi korteri uusarendusse. Alguses oli täitsa ok, ikkagi päris vaikne. Natuke kuuleb ülemist naabrit kui sammub või wc käib siis veesolinat on vaikselt kuulda.

Jamaks läks kui paar kuud tagasi kõrvalkorterisse sisse koliti.

Nende vannituba on minu vannitoa kõrval ja diagonaalis minu magamistoast, ühiseid seinu otseselt pole, küll on ühine nurk.

Ja nende vannitoa kasutamine kostab minu vannituppa ja magamistuppa nagu samas toas oleks. Wc poti tõmbamine ja äravool kõlavad veesolinana mis pole magamistoas väga hull. Mu enda vannitoas loomulikult kõlab nende veetõmbamine nagu samas toas.

Aga.

Dušš. Nende dušši all käimine hommikuti kõlab mu magamistuppa maailma täitva kahinana. Täiesti võimatu edasi magada.

Majal on kasutusluba ja paberil kõik korras. Kuna maja on uus, siis langeb veel garantii alla.

Korteritevahelise heliisolatsiooni akt on olemas ja "nõuetele" vastav.

Kas sellise torustikukahina norme midagi üldse reguleerib? Ehk siis on siin midagi teha või ongi tough it up buttercup olukord ja ise oled loll, et uusarendusse korteri ostsid?

Ehk siis. Absoluutselt kõiki torustiku helisid naabritelt on ideaalselt korterisse kuulda. Kõige hullem on vee pealevoolu kahin.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Veekohin uusarenduses

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Muretsege projekt. Siis siseVK tase 8 teeb ekspertiisi. Saategi teada.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Veekohin uusarenduses

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Aga mis kasu on projektist ja selle ekspertiisist, kui selgub, et ei ole ehitatud vastavalt projektile?
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Veekohin uusarenduses

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Hoone ja Ruum | Müraallikas | Müra normtasemed
1. Elamu | |
Elu- ja magamisruumides | Hoone tehnokommunikatsioonid | LpA,eq,T (dB) 30
| | LpC,eq,T (dB) 50
| | LpA,max (dB) 35
https://www.riigiteataja.ee/akt/108022017004
Malver
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 22 Mai 2020, 09:50

Re: Veekohin uusarenduses

Lugemata postitus Postitas Malver »

Kõik seotud dokumendid kaasa arvatud projekt on ehitusregistris olemas. Mis ma nüüd sellega peale hakkan?

Kaudselt see küsimus on ka kui tavaline selline veekohin uusarendus kortermajades on ja kas siin on üldse lootust, et ekspertiis midagi sellist näitab mida arendaja peab korda ajama? Ekspertiisid ei ole ka just odav lõbu.
Malver
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 22 Mai 2020, 09:50

Re: Veekohin uusarenduses

Lugemata postitus Postitas Malver »

Ei tea kui täpne telefoni Sound Meter on, aga sellega toa keskel seistes sel ajal kui naabrid duši all on olen saanud selle ümbritseva kohina kuskile 50-60dB vahele. Aga no see pole mingi teaduslik mõõtmine. Aimu annab ikka.

Ühesõnaga kui norm lühiajalistel helidel on lubatud kuni 50dB siis saan aru, et suure tõenäosusega tuleb lihtsalt leppida?
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Veekohin uusarenduses

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Malver kirjutas: 22 Mai 2020, 16:14 Ühesõnaga kui norm lühiajalistel helidel on lubatud kuni 50dB siis saan aru, et suure tõenäosusega tuleb lihtsalt leppida?
Kust seda välja loete?

Esitatud normtasemed LpA,max on kehtestatud muutuva tasemega või lühiajaliselt toimivatele üksikutele müraallikatele.
Äärenurk kirjutas: 22 Mai 2020, 16:06 LpA,max (dB) 35
https://www.riigiteataja.ee/akt/108022017004
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6079
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Veekohin uusarenduses

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Tegekikult dB arv on väga raskestimõistetav kuna on logaritmiline ühik ja näiteks 20 dB 100 kordne (heli)võimsuse vahe, aga 40 dB on juba 10 000 kordne vahe.
tuuling
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 01 Juun 2020, 22:47

Re: Veekohin uusarenduses

Lugemata postitus Postitas tuuling »

Malver kirjutas: 22 Mai 2020, 16:07 Kaudselt see küsimus on ka kui tavaline selline veekohin uusarendus kortermajades on ja kas siin on üldse lootust, et ekspertiis midagi sellist näitab mida arendaja peab korda ajama? Ekspertiisid ei ole ka just odav lõbu.
Meil on sama "häda". Pole küll uusarendus aga hiljuti renoveeritud maja. Naabri vesi ja kanal jooksevad püstakus mis on meie seina taga. Ja no tegelikult ei pane enam tähelegi seda heli. Ma muidugi ei tea kui palju hullem sul see on.

Sa võid küll suruda seda, aga on see vaeva väärt, et sein lahti kistakse, et sinna mingit mürasummutust panna KUI selleks üldse ruumi on?
timmuat
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 99
Liitunud: 11 Juul 2017, 13:17
On tänatud: 3 korda

Re: Veekohin uusarenduses

Lugemata postitus Postitas timmuat »

Malver kirjutas: 22 Mai 2020, 10:06
Aga.

Dušš. Nende dušši all käimine hommikuti kõlab mu magamistuppa maailma täitva kahinana. Täiesti võimatu edasi magada.

Ehk siis. Absoluutselt kõiki torustiku helisid naabritelt on ideaalselt korterisse kuulda. Kõige hullem on vee pealevoolu kahin.
Endal sama mure, mis tekib tõenäoliselt termosegistist mis on seina jäädavalt seguga vms. paigaldatud. Ise ka juba vaikselt harjun kuna tesitel krt-l seinapealsed segistid.
Vasta