pem torude liitmike tegemine

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Küsimus oleks 32mm pem toru kohta joogiveele.
Kui ma ostan endale poest selle pem 32mm toru ja tahaksin sinna otsa panna torupõlve, mis teisest otsast on 3/4
vindiga raudtorule, siis kas ma saan seda ise teha koduste vahenditega mingit sorti liitmiku puhul või pean ostma mingi spetstööriista?

Kuidas see üldse käib?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10606
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

PEM toru igatsorti üleminekud on enamus hästivarustatud santehnika- või ehituspoodides. Seejuures on saada nii messingist kui plastmassist keermesliitmikke. Seejuures PEM poolse otsa ühendamisega saab igaüks ise hakkama.
Valik erinevat tüüpi PEM torudele liitmike osas on väike - ostad ülemineku keermevindile ja edasi lähed alaneva üleminekutega juba klassikalisel moel.
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Ostsin ehituspoest ära selle pem toru ja otsiku sinna, mis üleni plastikust on ja lasin otsa ka panna.
Nüüd on 3/4 otsas, plastikust vindiga küll.
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Mis koonerdamisest sa räägid?
Ma läksin ehituspoodi toru ja otsikut küsima ning mulle anti, kus siin koonerdamine on ?
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Kust sa võtad endale õiguse olla nii ülbe?
Viriseda? Kes siin virisenud on? Sa ikka eriti ülbe, ma vaatan.

Su antud nimekirjas ei olnud mitte ühtki pilti ega töötavat linki, mis otse tooteni viiks jah seal lehel koodidega jõudsin toodeteni, aga mitte ühtegi pilti.
Kust võtad sa ülbuse öelda, et ma koonerdan? Pole mitte mingit alust, mulle lihtsalt poest anti see plastikots, kust mina pidin teadma, et see ei kõlba?
Kuid kas ikka ei kõlba, miks, mis sellega juhtub ? Toru ise on ju plastikust, miks otsik ei või plastikust olla ?
Poemüüja on siis loll või, et mulle plastikust otsa müüs?


Üleüldse ei vastanud sa kõigile küsimustele ja samas vastasid üleliia, sest mina tahtsin vaid torupõlve sinna otsa, mis sobituks 3/4" terastoruga.
Viimati muutis pehmo, 01 Apr 2020, 22:26, muudetud 1 kord kokku.
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Nii, et põhjendusi pole oma väidetele ?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10757
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 306 korda
On tänatud: 383 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pehmo kirjutas: 01 Apr 2020, 22:20 Su antud nimekirjas ei olnud mitte ühtki pilti ega töötavat linki, mis otse tooteni viiks jah seal lehel koodidega jõudsin toodeteni, aga mitte ühtegi pilti.
Miks peab kõik läbi nämmutama ja siis suhu toppima. Tuleb välja, et isegi suhutoppimisest ei olnud kasu. Kas sa guugeldasin kah oma soovi või oskasid kohe ainult siia foorumisse kirjutada? Minu arvates oleks piisanud märksõnast "PEM toru liitmik" ja sealt oleks välja tulnud selliseid variante https://www.google.ee/search?sxsrf=ALeK ... 66&bih=657
Kunn24 kustutas oma postitused ära, kuid Kalvise postituses on mainitud messingust vidinaid.
pehmo kirjutas: 01 Apr 2020, 22:20 Kust võtad sa ülbuse öelda, et ma koonerdan? Pole mitte mingit alust, mulle lihtsalt poest anti see plastikots, kust mina pidin teadma, et see ei kõlba?
Poemüüjad on nagu mustlased, nad müüvad sulle surnud hobuse kah elusa noore tõutäku pähe maha. ;) Poemüüjad käivad tootekoolitustel ja mis sa arvad, mida neile seal räägitakse? Ikka seda, et see plastmassist jubin on kõikse parem.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10606
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kuna olen palju kasutanud nii messingist kui plastmassist PEM toru liitmikke siis kiirülevaade.
Sobivad mõlemad. Ainult PEM üleminekud - plastmass väga hea.
PEM - keermevint olen eelistanud messingliitmeid. Seda seepärast, et oskamatul torutöödel on väga lihtne plastikvint kahjustada. Aga kui torutööd on korralikud siis peab plastvint kenasti.
Messingust saab Dunvenist.
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Ma guugeldasin, aga niipalju, kui leidsin oli mulle piltidest vähe kasu.
Küsisin ju, kuidas üldse ühendamine käib ja kas on sellist, mille saan otsa ilma spets tööriistadeta.
Sellele ei tulnud konkreetset vastust, tuli rida juppe küll jah, kuigi mul oli vaja vaid ühte juppi.

Nii ma lõpuks sammud ehituspoodi seadsingi ja küsisin vajalikke asju, tundus lõpuks lihtsam.
No mulle tundub ka kahtlane, et asja jagav poemüüja mulle saasta müüb.

Kalvis, kas seega võin rahuga selle plastiku paika panna, kui midagi ei kahjusta ja jääb kenasti aastakümneteks pidama, nagu praegune raudtoru pidas ? Praegune raudtoru on pidanud ligemale 30 aastat.

Seal otsas on otsik, millel on 3/4" sisevint ja sinna panen messingust torupõlve ja edasi juba ainult metallist torud.
Poes hoiatas ka mind, et vindiga ei tohi eksida, muidu on tuksis, sel plastikotsikul.

Urmas, kui inimene ei tea asjast midagi, mida ta küsib, nagu mina antud hetkel ei teadnud, siis just nimelt tuleb nämmutada.
Kui ma asja jagaksin, siis ma ei küsiks.
Minu kogemused seni on metallist torude ja liitmikega, millega oskan endale vajalikus ulatuses juba tööd teha, kuid pem oli mulle võõras asi.
Mulle tundub terve see plastiktoru kahtlane, aga kui seda pannakse, ju siis kõlbab.
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2045
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Jah võid rahulikult selle plastikpõlve paika kruvida. Pead lihtsalt vaatama, et vint korralikult jooksma hakkaks ning vett pidama jääks. Ning, et sa seda kindluse mõttes üle ei pingutaks. Kestab samahästi kui pronks. Kui läheb mingil x põhjusel ühendus tuksi siis lähed ostad poest uue ning katsetad uuesti. Need ei maksa ju niisugust hingehinda, et sind pankrotti ajaks. Igaks sajaks juhuks fikseeri see plastiktoru korralikult seina külge torukanduritega. Siis pole ka tulevikus seda hirmu, et keegi kogemata sinna peale toetudes asja ära lõhub.
Torutööd Tartus 56 932 898
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10757
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 306 korda
On tänatud: 383 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Minu eelmine, kergelt etteheitev postitus oli kirjutatud selle mõttega, et algajale nagu kasutaja pehmo ka ise tunnistab, ei tohiks soovitada nn spetsialistide tooteid, vaid soovitada midagi lollikindlamat. Kindlasti on ka spetsialistide hulgas erandeid, kuid üldjuhul nad siiski ei oska plastikkeeret tuksi keerata. Jään endiselt arvamuse juurde, et veidi kallimad messingust liitmikud oleks olnud algajale isetegemiseks tunduvalt lollikindlamad. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Ma lasin selle otsiku nagunii seal otsa panna, kuid edasi panen ise, tõsi, torupõlve keeran ise sinna plastiku sisse.

Ma ei vaidle messingule üldse vastu, kui poest oleks mulle seda pakutud, kindlasti oleksin ka selle võtnud.
Jah ma olen kursis sellega, et ka poes peab ikkagi tihti küsima konkreetset, mida soovin, aga jama selles, kui ei oska küsida, kuna pem mulle võõras teema.
Metallist torude puhul oskan juba küsida mitmeid asju, olenemata sellest, mida mulle pakutakse.

Teine teema on veel see, et poest tahetakse mulle pakkuda alpiluxi või mis see nimetus oli, kuid eelistan ikka kas vaske või raudtoru.
Lihtsalt majani tulev uus toru on nagunii pem, siis polnud mõtet enam maa alla uut raudtoru panna, nagu vana on.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas suvaline »

pem ja mehaanilised keermesliitmikud, ei soovita isegi vaenlasele.
Kalvisele: üks asi on see, mida teete oma kodus ja teine asi, mida tehakse avaliku võrguga. Näiteks EL toetusfondide projektides on plastist mehaanilised liitmikud keelatud, neid erisusi on veelgi.
Viimati muutis suvaline, 04 Apr 2020, 21:37, muudetud 1 kord kokku.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10606
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

PEM torud, sealjuures nii plastikust kui messingist keermesliitmikud on mul kasutusel krooniajast saati ja seni pole neil mingeid vigu. Ja PEM keermesliitmiku kokkupanekuga saab hakkama iga algaja.
Alupex on iseensest sama hea aga keermeliitmiku kokkupanek nõuab rohkem tähelepanu, tööriistu ja üksjagu ka sobivaid liitmikke. On vaks vahet küll kas on ühe või kahe tihendiga ning mis firma oma. Ja töö kvaliteet loeb rohkem.
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Ma ei hakka uut teemat tegema ja küsin, mida sellisest drenaažitorust arvate?
https://www.1a.ee/p/drenaazitoru-kookos ... ec&index=1

Mis on selle plussid miinused, kestvus ? Kas seda saab vabalt lõigata ja lihtsalt ühendada näiteks kolmikutega ?

Või on midagi paremat, mida võiks kasutada ja miks?
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Kas mul oleks mõtet messingist toruliitmikku osta sellele pem torule? Kui ma selle ostan, kas vahetamine on lihtne ja saan selle käsitsi tehtud? Plastik ots maha ja messingist asemele ning korras?
Või on seal ka mingi nipp ja asi, mida pean silmas pidama?
Kas see keskel olev hülss on liitmikuga juba kaasas, kui selle poest ostan?
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

pehmo kirjutas: 05 Apr 2020, 18:39 Ma ei hakka uut teemat tegema ja küsin, mida sellisest drenaažitorust arvate?
https://www.1a.ee/p/drenaazitoru-kookos ... ec&index=1

Mis on selle plussid miinused, kestvus ? Kas seda saab vabalt lõigata ja lihtsalt ühendada näiteks kolmikutega ?

Või on midagi paremat, mida võiks kasutada ja miks?
Mis eesmärgil seda kasutada tahaksid? See on põllumajandusdrenaaži toru. Ehitusel soovitan siiski ehitusdrenaaži toru, mis tuleb sirgete juppidena ja millel ei ole kookosmatti, aga tuleb katta kangaga ja ümbritseda kruusaga, mis omakorda kanga sees.
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Mis tähendab põllumajanduslik, mis on tema puudused?
Tahan maja kõrvale uut drenaazi teha, mulle tundus see pealtnäha hea, mugav ja odav lahendus, kõik ühes, pane lihtsalt kraavi ja killustik ka muidugi.
On sel mingid puudused, miks see ei kõlba ?
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Kookoskiud on looduslik materjal ning looduslikud materjalid kõdunevad pinnases ära. Kui seda kihti enam toru ümber ei ole, hakkab pinnaseosakesi plasttoru aukudest sisse pressima, toru läheb umbe ja drenaažiga on aamen.

Võrdle näiteks Pipelife brožüüre ja vali midagi esimesest. (Võid ka muid tootjaid vaadata)
"Sademeveekanalisatsioon ja ehitusdrenaaž"
https://www.pipelife.ee/ee/media/pdf/ca ... 1526019869&

"Maaparandus- ja põllumajandusdrenaaž"
https://www.pipelife.ee/ee/media/pdf/ca ... 1526019839&

Kookosega toru tootetähis on olnud JDR ning see on rootsikeelne lühend sõnale Jordbruksdränering (põllumajanduslik drenaaž). Teisena nimetatud väljaandes on kookosega toru juures ka ilus lause: "Filter on orgaanilisest materjalist ning sellega tuleb arvestada planeerides süsteemi eluiga." Täpsustused puuduvad.
Viimati muutis Äärenurk, 19 Apr 2020, 13:50, muudetud 1 kord kokku.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Sest seal ilmselt arvestatakse, et seda kistakse niikuinii üles ja paigaldatakse uuesti.
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas pehmo »

No selge, siis ma seda ei kasuta tõesti jah.
Drenaazitoru tuleb ise riidega katta? Kas sellist drenaazitoru ei müüda, mis on kohe juba kaetud ja panen lihtsalt paika või on selline kallis ?
Tahaks asja lahendada võimalikult mugavalt, kindlalt ja mõistlike kuludega.
Midagi jämedat vaja pole, 10cm jämedune toru on küllalt.
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas pehmo »

ostsin messingust otsiku ikkagi ja süsteem nüüd valmis, veevooliku süsteem, tuleb ka muidugi veel juurde ehitada ja mõni tugi ka torule ja hoidikud.
Täisuuruses pilt lingina
https://webzone.ee/kanapost/veem66dus6lm.jpg


Pilt
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: pem torude liitmike tegemine

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

dreen.jpg
dreen.jpg (51.39 KiB) Vaadatud 1555 korda
Vasta