Ariston boileri helid

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
GT123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Mär 2020, 16:11

Ariston boileri helid

Lugemata postitus Postitas GT123 »

Tere!

Hiljuti ostetud korteris on vee soojendamiseks paigaldatud boiler (varasemad kokkupuuted boileriga puuduvad). Kas keegi oskab nõu anda Ariston boileri kohta. Nii palju, kui lugenud olen, saan aru, et soojenemisel hääle tegemine on vist nende puhul levinud, aga kas see, et boiler aeg-ajalt praksub on ka normaalne? Mõned korrad päevas kuulen, kuidas käib selline sekundiline raksatus (minuarust mitte soojenemise ajal). Kui panin boileri 60 c peale, siis oli vee soojendamine ka väga häälekas protsess. Nüüd mõned nädalad tagasi panin eco režiimile ja vähemalt on vee soojendamise hääl minimaalne. Kui vee soojendamise ajal soojavee kraani lahti keeran, siis teeb ka boiler hetkeks sellist tugevamat sahinat.
Boiler peaks olema paigaldatud ca 2018 aastal, mina seda veel puhastanud pole ja vaevalt seda ka enne minu kolimist tehti. Kuna boiler on nii "hästi" kappi ära paigutatud, et ligipääsemine on tõsine peavalu ja poole mööbli laialivõtmine, siis sooviksingi teada, enne kui paanikas kiiresti san tehniku kutsun, kas Aristoni puhul on normaalne igasugune praksumine ja häälitsemine või pigem mitte? :) Kuna vee kvaliteet selles kortermajas on kehv, siis kardangi, et ehk on sellest tingituna boiler nõnda häälekas.

Olgu öeldud, et puhastamine on täiesti plaanis lähitulevikus, aga senimaani ei ole veel leidnud sellist tehnikut, kes tahaks ja kellel oleks aega sellega tegeleda, kuna boileri kättesaamisega on tõesti tükk tegu. Ühtlasi liiguvad mõtted nn hooldusvaba boileri suunas, kui praeguse puhastamine kujuneks iga kord väga kulukaks ettevõtmiseks.

Tänud ette nendele, kes oskavad natukenegi nõu anda selle boileri osas!

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1334
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Ariston boileri helid

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Ülimalt suure tõenäosusega on sinu kartused põhjendatud. Puhasta ära. Ja mõtle välja, ehk on võimalik see boiler üksiti ka mõnda kergemini ligipääsetavasse kohta ümber tõsta, et puhastamisele kuluvat vaeva vähendada.
Torutööd Tartus 56 932 898

GT123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Mär 2020, 16:11

Re: Ariston boileri helid

Lugemata postitus Postitas GT123 »

Tänud vastuse eest. Lisan siis natuke tempot tehniku leidmisel. Jama ongi selles, et vannitoas on kapp, kuhu sisse boiler paigaldatud horisontaalselt ja kummaltki poolt on vaba ruumi vaid mõned cm. Arvan, et oleks vist loogilisem ja lihtsam vahetada praegune boiler pisut väiksema ja hooldusvaba vastu, aga siit tekib küsimus, kas on reaalselt olemas sellist boilerit, mis tõesti võib mitu aastat rahus toimetada ja midagi tegema ei pea? Oskab keegi mõnda konkreetset head mudelit soovitada? 80 liitrit oleks täiesti piisav.

Vasta