Vee kõikumine.

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
san-teh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 224
Liitunud: 29 Sept 2015, 17:36
On tänanud: 44 korda

Vee kõikumine.

Lugemata postitus Postitas san-teh »

Tere.
Mure siis järgmine.Vee kõikumine külmast kuumaks on nii suur,et kui pesed dušši all ja keegi võtab köögist vett,siis läheb vesi külmaks.Ja kui tarbid köögis vett,siis kõigub vesi nii palju.Kas võib tegu olla boileris?
Tänud ette.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10606
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vee kõikumine.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Süüdi liiga peenikesed torud. Osta termosegisti.
san-teh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 224
Liitunud: 29 Sept 2015, 17:36
On tänanud: 44 korda

Re: Vee kõikumine.

Lugemata postitus Postitas san-teh »

Kalvis kirjutas: 06 Veebr 2020, 08:12 Süüdi liiga peenikesed torud. Osta termosegisti.
Mis on normaalne toru mõõt,kas 16 on väike.Ja mida konkreetselt termosegisti ülesanne on,kas ta reguleerib vee soojust?
Tänud.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4211
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Vee kõikumine.

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ta hoiab vee tempi konstantsena,
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10606
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vee kõikumine.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Just. Ma vahetasin kõik tavalised kraanid termosegistite vastu välja, kuna hind oli ehituspoodides sooduskampaanial sama võrreldes tavalise kraaniga. Mingi 35€ polnud ju tappev. Seeest kadusid dushi all käies ära igasugused kraaniga reguleerimise jamad.
Mul küll torud ei ole peenikesed ja just selle jama vältimiseks on radiaaljaotus, mitte liini küljes ketina. Aga noh, ma ju projekteerin veevärki, mistõttu tean seda jama.
16 mm on piisav kui selle otsas on vaid 1 tarbija.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Vee kõikumine.

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Mul on vist 20+ aastat Damixa termosegisti olnud. Muud lahendust ei kujuta enam ammu ette. Aga ilmselt on seal mingi katlakivi või muu sodi. See tehase piiraja mis peaks tekitama kuuma vee eest kaitsmise tõkke tundub olema järjest jahedama vee peale nihkunud. Ehk siis peab sellest tõkkest üle keerama, et saada sellist sooja vett nagu mõnus tundub. Hetkel veel niipalju närvidele ei käi, et hakkaks uut segistit otsima või praegust laiali lammutama. Tegelikult peaks vist ikkagi mingi temperatuurinäitamise vidinaga liginema. Võibolla olen hoopis ise maha jahtunud.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Vee kõikumine.

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Alustame algusest, kas tarbevesi ühisveevärgist või enda süsteem? Kui viimane siis lisaks peenikestele torudele, hüdrofoor ikka on?
san-teh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 224
Liitunud: 29 Sept 2015, 17:36
On tänanud: 44 korda

Re: Vee kõikumine.

Lugemata postitus Postitas san-teh »

suvaline kirjutas: 07 Veebr 2020, 13:20 Alustame algusest, kas tarbevesi ühisveevärgist või enda süsteem? Kui viimane siis lisaks peenikestele torudele, hüdrofoor ikka on?
Tarbevesi on ühisveevärgist,kõik jookseb jadapidi,algul köök,siis dušš ja veel wc.Tahtsin veel küsida,et kas kööki on ka olemas termostaatsegisti,ma mõtlen sellist,mis käib kraanikausi külge mitte seinale.Tänud.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10606
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vee kõikumine.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

On. Seejuures saab ka eraldi osta termoklapi või mis ta nimi on. (et paned soojale veele jadamisi vahele) siis jääb olemasolev segisti.
Siiski köögis ma ei vahetanud - neid müüakse suht vähestes kohtades. Dush on siiski väga oluline kuna ei taha põletada saada vee kõikumisest.
Vasta