Wc potis soe vesi

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Hxlxry
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 04 Veebr 2020, 22:28

Wc potis soe vesi

Lugemata postitus Postitas Hxlxry »

Küsin enne siit kui ma hakkan korteriomanikku ja ühistut selle murega tüütama. Üürin korterit ja nüüd sain lõpuks selgusele, kust tuleb vannitoas halb lõhn.. Majas on eraldi külma- ja soojaveetoru (boilerit pole) ja mõnikord külm vesi pole üldse külm, vaid pigem leige. Sellega tekib probleem, et ka wc potti tuleb leige vesi. Kui wc on terve päev kasutamata olnud ja kaas on peal, siis päeva lõpuks, kui kaas jälle avada, on prilllaud täiesti higine ja kui käe potti panna, siis on tunda ka, et sooja õhku aurab ülesse. Mida sellises olukorras teha?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10756
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 306 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Wc potis soe vesi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hxlxry kirjutas: 04 Veebr 2020, 22:38 Mida sellises olukorras teha?
No ega vets/vannituba nüüd mingi rosaarium ka nüüd ei ole. Tuleb vetsu panna lisaradikas või organiseerida vetsupoti kaanele soojenduskaabel, et vähemalt vetsupoti kaas oleks soojem potti saabuvast veest. Eelmise riigikorral ajal müüdi selliseid asju elektriliste soojenduspatjade nime all. Peale neid abinõusid peaks vetsupoti kaane higistamise probleem kaduma.
äkki see halb lõhn tuleb vetsupotti ümbritsevatest seintest, kuhu on meesterahvaste urineerimise iseärasusi arvestades, sattunud uriini nanoosakesi. Aga noh, kui nei nanoosakesi satub mingile konkreetsele piiratud pinnale(vetsupoti ümbruse seinad) piisavalt palju, siis need osakesed võivad nanost muutuda maksikihiks, mis võib kokkuvõttes lõpuks tõesti haisema hakata.
Lõunavussidele(aerosoolis vetsulõhnastajad) ei ole mõelnud?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Wc potis soe vesi

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Päev otsa keegi pellerit ei kasuta aga seal on lõpuks soe vesi ? Sul on seal pelleripotis mingi veekeetja ? Isegi kui seal poti all oleks mingi põrandaküte mis suudab vee soojaks ajada siis peaks see peller ise ju enamvähem jahtunud sauna meenutama. Mitte midagi ei saa aru. Boileri puhul on juhtunud ka seda, et sooja vee tõkestamise klappi ei ole ja siis läheb see soe vesi mööda külmaveetoru tagasi. (Tagasi läheb seepärast, et vee soojendamisel vesi nö paisub ja kuskile peab see ülejääk minema) Sedasi võib juhtuda küll, et külma vee asemel on leige vesi. Aga kui seda leiget vett tuleb väga pikka aega siis on seal mingi muu jama.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1796
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Wc potis soe vesi

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Torud asuvad soojas ruumis või soojaveetorude lähedal. Päeva jooksul soojaveetorude ja/või ruumisisene soojus kütab torudes vee leigeks. Võimalik ka, et on mingil põhjusel tekitatud torustiku "ring" ja vesi saab külmavee torudes tsirkuleerida, mis omakorda aitab külmavee torustiku vett kütta.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Wc potis soe vesi

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ma ei saa sellestki aru mis veest jutt käib. Kui sul on mingi seisev vesi (aga päev otsa kasutamata pelleri puhul ma muud võimalust välja mõelda ei suuda) ja see läheb soojaks siis peab keegi seda kütma. Ma pole siiani kohanud mingit pelleripotti milles on tsirkuleeriv vesi. Aga nüüd meenus üks väga ammune juhus kus soe ja külm vesi aeti segi. Sel juhul võib olla küll nii, et kui loputuskast lekib siis juurdetulev vesi on soe/kuum.
Hxlxry
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 04 Veebr 2020, 22:28

Re: Wc potis soe vesi

Lugemata postitus Postitas Hxlxry »

dumbuser kirjutas: 05 Veebr 2020, 01:48 Sul on seal pelleripotis mingi veekeetja ?
Absoluutselt tekib küll selline tunne nagu oleks.

Praegu saan mina nii palju aru, et leige vesi potis ikka ei tohiks nii aurama hakata, vaid miski peab päeva jooksul seda vetsu poti vett soojendama.

Kas see võib võimalus olla, et torud on kuidagi nii valesti ehitatud, et kui mul naabrid või mina dušiall käin, siis see soe äravooluvesi kuidagi hakkab mu vetsu vett soojendama. Sest see aur ja higi tekib ainult päeva jooksul, hommikul kui ärkan on kõik korras tavaliselt (kuna öösiti keegi väga vett ju ei kausta) ja siis peale vetsus ja pesemas käimist hakkab kõik jälle otsast pihta (kui naabrid on ka ärganud ja hakkavad ka vett kasutama), et ma tunnen et potis on soe ja on seda haisvat sooja vetsupoti vett ka tunda.
artist
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 09 Sept 2015, 08:22
On tänatud: 3 korda

Re: Wc potis soe vesi

Lugemata postitus Postitas artist »

Kas tegemist põrandal asuva potiga või seinasisese raamiga potiga?
Kui vett potist korduvalt lasta ja katsuda toru mis paaki täidab, kas see läheb külmaks või soojaks?
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Wc potis soe vesi

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Tavaline eksamiküsimus: kus on sisevõrgus tarbevee torustikus tagasilöögiklapp.
peebuste
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 07 Sept 2010, 14:11
On tänanud: 1 kord

Re: Wc potis soe vesi

Lugemata postitus Postitas peebuste »

Aga kui on põrandaküte poti all? ;)
Vasta