Küsimus veemõõtja kohta

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Küsimus veemõõtja kohta

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Tere

Aastaringselt mitte kasutatav suvila. Perspektiivis liitumine ÜVK'ga.
Kas on olemas mõnda veearvestit, mida võiks paigaldada olemasolevasse kaevu tulevase sissetuleva toru peale?
Probleem on selles, et kaevus jääks ta allapoole külmumispiiri aga talvisel ajal tõuseb pinnavesi nii kõrgele, et veemõõtja jääks vee alla.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6079
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Küsimus veemõõtja kohta

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Veemõõtja on veefirma omand ja selle paigaldamiseks on kõigil firmadel kindlad reeglid.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Küsimus veemõõtja kohta

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Küülaline kirjutas: 09 Jaan 2020, 15:04 Veemõõtja on veefirma omand ja selle paigaldamiseks on kõigil firmadel kindlad reeglid.
Päris nii üheselt ei saa lähtuda, sest alati võivad veevärk ja tema klient kokku leppida ja selle kokkuleppe ka lasta notaril kinnitada. Endal samuti hooajaline suvila, saadan veemõõdusõlmest (mitte veemõõtjast) fotod, kus ilmneb ka näit) ja siiani on arveldus kulgenud positiivselt.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6079
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Küsimus veemõõtja kohta

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

suvaline kirjutas: 09 Jaan 2020, 18:06alati võivad veevärk ja tema klient kokku leppida ja selle kokkuleppe ka lasta notaril kinnitada
Seda muidugi, ma pidasin seda silmas, et isetegevuslikult ei ole mõtet veemõõtjat osta ja kuhugi üleujutatavasse kaevu paigaldada, lootuses, et seda hiljem vee-ettevõtte poolt aktsepteeritakse.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10606
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Küsimus veemõõtja kohta

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Soovitav on siiski veemõõdu sõlme lahendus veefirmaga eelnevad läbi rääkida. Muidu teed ilma asjata tühja tööd.
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Küsimus veemõõtja kohta

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Loomulikult veefirmaga läbi rääkida.. ma lihtsalt tahtsin teada kas on üldse mõõtjaid olemas, mis võivad olla vahepeal nn. uputatud staadiumis. Sest juhul kui ma ei saa mõõtjat kaevu jätta, siis ma pean maja sees ja all kogu torustiku ümber ehitama. Tahaks lihtsalt teada, et mis jamadeks ma pean ennast moraalselt ette valmistama.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10606
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Küsimus veemõõtja kohta

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Aga küsi müüjatelt! Tehniliselt on see võimalik aga need tüüpveemõõtjad kohe kindlasti uputamist vastu ei pea.
torumees5000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 06 Mär 2018, 08:35
On tänanud: 1 kord

Re: Küsimus veemõõtja kohta

Lugemata postitus Postitas torumees5000 »

Spetsiaalseid veemõõdukaevusid isegi toodetakse. Kindlasti peab ta veekindel olema, aga ma ei tea, kas nad ka püsivad veekindlad. Igal vee-operaatoril on omad mängureeglid, tavaliselt nõutakse, et oleks polüetüleenist korpusega, roostevaba redeliga jne jne…

Ühesõnaga küsimus kohalikule vee-ettevõttele, et kuidas nad aktsepteerivad.
Vasta