Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Ma nüüd tõmbals natuke pidurit selle vehklemise osas siin. See on ammu selge, et TV rikub enamikke reegleid ja seadusi k.a. seda, et juba väljastatud ehitusluba ei saa nemad õigustühiseks kuulutada ega nõuda ümberprojketeerimist uute tingimuste alusel. KOV on lubanud aidata ja loodetavasti saab selle lahendatud (aga mitte piisavalt kiiresti). Mitte selles pole siin küsimus.

See mida ma soovin teada saada on:
Osakab keegi nõu anda või pakkuda mõttekohti, millised tehnilised probleemid võivad tekkida ja mida silmas pidada, kui ma ehitan krundisisese torustiku välja, sinna peale sissesõidutee ja hiljem, ehituse käigus kaevan uuesti välja värava esise üles ja ehitan välja liitumispunktid?

PS. suvaline, palun mine tee endale seppuku - sinusugune troll ei tohi sellistes kohtades nagu foorumid sõna võtta - sa pole andnud mitte ühtegi nõuannet, teinud midagi sisulist ega loonud väärtust, sa oled vaid tänitanud võimaluse tekkides. Sinu eesmärgiks on täita internet solgiga. See pole vastuvõetav.

suvaline
Korralik postitaja
Korralik postitaja
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas suvaline »

macintosh,
enesetapule õhutamine on EW-s kuritegu (isegi kui teete seda jaapani keeles, seppuku). Printscreen olemas.
Millegipärast teised, ka kaasfoorumlased, on netist minu soovitused leidnud ja suutnud ka selle foorumi kaudu PM näol abi saada. Jaburate olukordade lahendamise eest ma pole mõnikord isegi tasu küsinud.
Ma olen Teile nii mõnegi lingi jaganud, viidanud, et pöörduge otse ehitusfirmade poole (sellele viitab isegi TV ise: "Kui Liituja soovib, siis valitakse minikonkursi võitja selle järgi, kes teostab ehituse kõige varasemalt või hinna ja aja kombinatsioonis.". Ma olen Teile selgitanud, mis juhtub füüsiliselt, kui teete isetegevust. Teile see ei sobi!
Teile kogu aeg midagi ei sobi! Tundub, et midagi on meile, foorumlastele, väga olulist selgitamata jäetud.

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 45 korda

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Ma sooviksin hirmsalt näha pilti sellest puust ja väljavõtteid projektist (sinna peaks puu ka olema peale kantud), mis nüüd järsku ei sobi.

Sm suvaline, õhutamine pole nii lihtne, Te ei võtnud seda ometi tõsiselt?

Kuid vastuse küsimusele ma ju varem andsin, et tuleb tagada õige ja piisav kanali lang. Alusandmed peaksid olema ju samas projektis- kui LP asukoht "kõnnib" pikki trassi edasi, siis iseenesest trassi parameetritele see mõju ei avalda. Ainuke, mida TV pärast ei aktsepteeri, kui trassi tuleb väljapool kaevu põlv pista- selle peale kipuvad urisema, sest ei saa trassi kaamerat ajada. Nende loogika järgi, kui inspektor pole trassi varem üle vaadanud, kõik muudkui varastavad ja teevad salaühendusi.

Mul tekkis veel lisaküsimus, kas liitumispunkti edasinihutamisel sõiduteele jääks trass samase kohta, st puu juurte alt läbi või nihutataks trassi ka külgsuunas? Ehk edasise võimaliku jutu tarbeks oleks tungivalt vaja dokumentalset alusinfot.
Aga noh, kui foorumis ei sobi avaldada, võin teha ka eraldi konsultatsiooniteenust nii juristi tunnitasuga 150 €. Ehk müüa õhku ja lootust.
Viimati muutis kunn24, 29 Dets 2019, 14:46, muudetud 1 kord kokku.

suvaline
Korralik postitaja
Korralik postitaja

kunn24,
kui nüüd ikkagi seesama Nõmme krunt on macintoshil probleemiks siis peaks saama Tln linna planeeringute registrist kätte menetluslehe (asi ju väidetavalt 2,5a tagasi). Sealt saab teada kogu tõe ja jaburdused.
Mis puudutab ähvardust siis asi on tõsine.

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lähiaadressi vaja või DP numbrit.
Kusjuures vaatasin KarS-i, enesetapule õhutamine siiski ei oma otsest kuriteo kvalifikatsiooni. On eritunnustena raskendava asjaoluna vägistamise jms juures, kui Teid veel vägistatud pole? Ähvardamine (§ 120) tähendab seda, et teine isik lubab Teid loojakarja saata ja Te võtate seda lubadust väga tõsiselt.

suvaline
Korralik postitaja
Korralik postitaja

kunn24 kirjutas:
29 Dets 2019, 14:47
Lähiaadressi vaja või DP numbrit.
No aga otsige ja andke meile ka teada.

Urmas
autodidakt
On tänanud: 152 korda
On tänatud: 237 korda

Lugemata postitus Postitas Urmas »

suvaline kirjutas:
29 Dets 2019, 14:10
macintosh,
enesetapule õhutamine on EW-s kuritegu (isegi kui teete seda jaapani keeles, seppuku). Printscreen olemas.
Võib olla Eesti Wabariigis oli enesetapp ja enesetapule õhutamine kriminaalkuritegu, ei ole tolle aja seadustega kursis, kuid hetke Eesti Vabariigi KarS järgi ei ole enesetapp kuritegu ja seega ei saa õhutamine teole, mis ei ole kuritegu, olla kriminaalkorras karistatav. ;)
suvaline kirjutas:
29 Dets 2019, 14:45
Mis puudutab ähvardust siis asi on tõsine.
Kes ähvardas? Keda ähvardati? Millega ähvardati? Kuidas ähvardati? Milles väljendus ähvardus?
Kui asi on tõsine ja sul tekkisid kasutaja macintosh soovituse tulemusena suitsiidsed mõtted, siis printscreeni tegemine ei aita, sul on vaja psühhiaatri poole pöörduda kiiremas korras. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja

kunn24 kirjutas:
29 Dets 2019, 14:22
Ma sooviksin hirmsalt näha pilti sellest puust ja väljavõtteid projektist (sinna peaks puu ka olema peale kantud), mis nüüd järsku ei sobi.

Mul tekkis veel lisaküsimus, kas liitumispunkti edasinihutamisel sõiduteele jääks trass samase kohta, st puu juurte alt läbi või nihutataks trassi ka külgsuunas? Ehk edasise võimaliku jutu tarbeks oleks tungivalt vaja dokumentalset alusinfot.
Aga plaun, joonise väljavõte lisatud. Puu on kenasti märgitud krundi piirile. Nõutava muudatuse tulemusena mitte midagi muud ei muutuks, kui liitumispunktide kaugus krundi piirist. Märgitud punktid peaks liikuma piki torusid krundi piiril olevast asukohast keset teed, torude ühendusekohta.
Screenshot at Dec 29 15-51-33.png
Naaberaias olev kask pildil.
puu 29 16-25-55 copy.jpg
@suvaline, mis sinu poolt minule antud nõusse ja abisse puutub siis sisutu kriitika pole nõu või abi, see ongi asi iseeneses - sisutu kriitika. Sisutu kriitika eesmärgiks pole aidata küsijat vaid näidata teda saamatuna ja/või panna teda halvasti tundma ning ühtlasi kergitada kiritiseerija enesehinnagut. Kui su arusaamad muutuvad ja sa tahad päriselet nõu anda ja mitte hinnaguid siis palun, internetis veel ruumi on.

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Kui sa trasside asukohta kase tõttu muutma ei pea, siis kanali puhul ei oma ju üldse tähtsust, kas on mingi liitumiskaev või mitte. Oled ilusti jooniselt välja jätnud tee keskel asuva kaevu tehnilised andmed, 1 mõõt on seal kindlasti renni põhja abs kõrgus. Asjatundja oskab sealt edasi rehkendada.
Vee puhul tekib samuti liitumiskoha, st maakraani paigutuse probleem. Kas selle kohta on ka mingi TV jora?

Samas mu primitiivne mõtlemine lubaks trasse nihutada gaasitrassi suunas vähemalt 1 m, kui mitte rohkem. Siis tuleks veeühenduse sadul teise kohta magistraalile ja kanalile tuleks väike jõnks sisse ehk tee keskel olevale kaevule tuleks 15 kraadi põlv külge lükata. Vahel TV sellist põlve kaevu külge lubab ja läbi häda trassile ka. Trassi jõnksule võib nõuda vaatlustoru.

Kase juurestiku kohta https://foorum.nurgapuukool.ee/foorum/v ... .php?t=596

Nii, et kui tahad edasi arutada, näita ka kirjavahetust TV-ga. Kustuta sealt delikaatsed andmed ära.
1 mõistusega variant oleks ühendada torud naabri torustikku, kui sellega kokkuleppele saad ja tal torustik veetud. Sul on seal kõrval majad 5 ja 5b.

Eespool kirjutasid, et TLV pole sellega nõus, mida TV üritab. Siis võiksid proovida gigandid omavahel maadlema saada, tee TLV-le vastav kaebus. Samas on sellega oht, et ajaliselt on see veel pikem jama ja võib lõppeda määramatult.

suvaline
Korralik postitaja
Korralik postitaja

Teemasse vastanud inimese poolt täna 16.20 edastatud info (maa-ameti kuva ja foto) kohaselt polnud keeruline täpset asukohta ja nii edasi tuvastada.
Huvitav, et google pole antud tänava vaates telo nr ära hägustanud kinnistu osas ... arvatavasti vana nr?

Aga kus viga näed laita seal tule ja aita laita: macintosh, mina aitan teid selle VK liitumisega, teie mind?

macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja

Jah ikka aitan, kui kenasti küsitakse: kuidas saan abiks olla?

suvaline
Korralik postitaja
Korralik postitaja

Mnjaaa macintosh, selle google pildi ja telo nr alusel võiks arvata, et saab "full body lõõgastavad massaaži", aga mul kõigest kaelasooned pinges. Ju siis Teile vastuse trükkimisest.
Sain ka ise täna TV-st ja KOV poolt litaka (taotlen ehituslubasid): tegelased ei suuda otsustada, kuidas hüdraulika toimib.

macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja

suvaline kirjutas:
30 Dets 2019, 18:08
Mnjaaa macintosh, selle google pildi ja telo nr alusel võiks arvata ...
Sa oled nüüd siinkohal natuke valesti aru saanud. Minu krunt on see hall värav kase kõrval. Massaaziteenused on maja edasi ja kuuluvad naabrimehele, või kui täpsem olla siis naabrinaisele.

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran

suvaline kirjutas:
Sain ka ise täna TV-st ja KOV poolt litaka (taotlen ehituslubasid): tegelased ei suuda otsustada, kuidas hüdraulika toimib.
Seleta neile, et hüdraulika toimib põhimõttel: "Sistema nippel"- ja lahtiseletatult: "Otsjuda dui, otduda hui!".

suvaline
Korralik postitaja
Korralik postitaja

kunn24 kirjutas:
31 Dets 2019, 15:39
suvaline kirjutas:
Seleta neile, et hüdraulika toimib põhimõttel: "Sistema nippel"- ja lahtiseletatult: "Otsjuda dui, otduda hui!".
Kui elu nii lihtne oleks! Hetkel on jama majas seetõttu, et asendiplaanil ja leppemärkides ühe tehnosüsteemi joone värv (RGB kood) ei klapi.
▬K1▬, ametnik arvas, et vesi voolab vasakult paremale K1 tõttu, ma VK-torustikud programmiga aga ei viitsinud suunda muuta ja mul voolas tegelikult vastupidi. Ei sobinud. Ja see ei olnud sajand tagasi, paar aastat kõigest.

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Sa peaks seda teadma, et professionaalse bürokraadi arvates reaalne elu ongi täpselt selline, nagu sa joonisele oled märkinud. Näiteks joonistad prügikasti maja seina äärde, peab ta minema seal põlema jne. Seega ametialase võltsimise koosseis (KarS § 299) tuleb sulle kindlalt omistada, siin pole kahtlust. Ära enam ürita solgivoogusid paberil pöörata. Varu kuivikuid (kuni 3 a puuri).

macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja

Kõikidele, kes parastasid, laitsid, nimetasid mind lolliks või ütlesid, et kui Tallinna Vesi soovib, tuleb end tõmmata madalamaks kui muru ja ära kannatada.
Oma õiguste eest seismine on siiski tihtipeale tulemuslik (hoolimata närvikulust: 2 kohtumist, 5 kirja ja 3 telefonikõnet). Sain Tallinna Veest alloleva vastuse, kui olin pikas kirjas õigusrikkumise punkthaaval üles lugenud ja mõista andnud, et õiguslike vaidluste vältimiseks tuleb mulle saata, kas keeldumuse aluseks olev õiguslik ja insenertehniline põhjendus või talitada vastavalt õigusaktidele ja antud lubadustele.
Tallinna Vesi kirjutas: Tänan Teid põhjaliku selgituse eest mis võimaldas mul kiirelt Teie murest aru saada.
Nõustume algses, ehitusloa saanud projektis toodud liitumispunktide asukohaga 1 m kinnistu piirist.
Projekti autor on näinud ette kõnealust kasepuud kaitsvad lahendused mis peaksid tagama puu säilimise.
Palun laadige korrigeeritud kõrgusmärkidega projektlahendus uuesti EHR-i.

Urmas
autodidakt

macintosh kirjutas:
28 Jaan 2020, 11:58
Kõikidele, kes parastasid, laitsid, nimetasid mind lolliks või ütlesid, et kui Tallinna Vesi soovib, tuleb end tõmmata madalamaks kui muru ja ära kannatada.
Kes seda väitis?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

suvaline
Korralik postitaja
Korralik postitaja

Urmas kirjutas:
28 Jaan 2020, 17:31
macintosh kirjutas:
28 Jaan 2020, 11:58
Kes seda väitis?
Võis olla Vana Toomas, Vana Tallinn, Ülemiste vanake või lausa Ekre. KOV kas siis keskkonna või komm ametil oleks piisanud dendro ellips peale tõmmata ja poleks liitumispunkti tulnud. Vedas lihtsalt.

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Tallinna Vesi kirjutas:
Projekti autor on näinud ette kõnealust kasepuud kaitsvad lahendused mis peaksid tagama puu säilimise.
TV ajas ju kõik projekteerija kraesse, :thumbsup: Tuleb õppida monopolide retoorikat lugema.

Urmas
autodidakt

suvaline kirjutas:
28 Jaan 2020, 19:00
Võis olla Vana Toomas, Vana Tallinn, Ülemiste vanake või lausa Ekre. KOV kas siis keskkonna või komm ametil oleks piisanud dendro ellips peale tõmmata ja poleks liitumispunkti tulnud. Vedas lihtsalt.
Jah, nad kõik võisid seda kasutaja macintoshi kohta väita, kuid mitte VE foorumi selles teemas, sinu poolt nimetatuid ei leia foorumi registreeritud kasutajate hulgast. ;)

Ma kahtlustan, et sellele minu küsimusele
Urmas kirjutas:
28 Jaan 2020, 17:31
Kes seda väitis?
annab vastuse ainult macintoshi elukoha esikus või mõne kaubanduskeskuse tualeti seinal olev peeglike. ;)

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran

suvaline kirjutas:
KOV kas siis keskkonna või komm ametil oleks piisanud dendro ellips peale tõmmata ja poleks liitumispunkti tulnud. Vedas lihtsalt.
Postituses viewtopic.php?p=381987#p381987 oli öeldud, et TLV polnud ka TV plaanitava porriga nõus. Seega see vedamise jutt ei tundu kohane. Naljaks on see, et samad ametid ei üritanud TV-d korrale kutsuda. Vähemalt nii mulle eelnevast jutust näib.

suvaline
Korralik postitaja
Korralik postitaja

kunn24 kirjutas:
29 Jaan 2020, 13:41
suvaline kirjutas:
KOV kas siis keskkonna või komm ametil oleks piisanud dendro ellips peale tõmmata ja poleks liitumispunkti tulnud. Vedas lihtsalt.
Postituses viewtopic.php?p=381987#p381987 oli öeldud, et TLV polnud ka TV plaanitava porriga nõus. Seega see vedamise jutt ei tundu kohane. Naljaks on see, et samad ametid ei üritanud TV-d korrale kutsuda. Vähemalt nii mulle eelnevast jutust näib.
Kuna Te teemat ei valda siis on ka selge, miks te asjast aru ei saa. KOV asutus kas siis keskkonna-komm amet (ega ka Tallinna Vesi) ei kontrolli ja ei teosta ekspertiise ehitusprojektide osas seaduse mõttes ega ka selles osas, kas neile EHR kaudu esitatud näiteks geodeesia/geoloogia/dendroloogia/jne vastab nõuetele või mitte. Selle kinnitab kutsetunnistusega inimene oma allkirjaga (kui antud konkreetsel erialal on kutsetunnistus nõutud). Kui insener eksib siis kindlustus, kui teadlikutl eksib siis jääb kutsetunnistusest ilma.
Iga kommunikatsiooni omanik kaitseb oma vara (tarbeveetoru ei ole Tallinna linnas ainult Tallinna linna oma!) ja kui selguvad asjaolud (puu antud juhul) siis ka omanik tegutseb. Tallinna Vesi ei pea tegelema juurte läbilõikamisena kuivanud puu asendusistutusega, sellega tegeleb siiski liitumispunkti projekti tellija.

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran

KOV asutus kas siis keskkonna-komm amet (ega ka Tallinna Vesi) ei kontrolli ja ei teosta ekspertiise ehitusprojektide osas seaduse mõttes
Lollimat juttu annab ikka välja mõelda. Keskkonna- kommunaalameti tutvustus https://www.tallinn.ee/Tallinna-Keskkon ... -tutvustus ja samas on ka viidatud tema põhimäärusele.

Lisaks on õigusaktid kõigile osapooltele täitmiseks kohustuslikud.

suvaline
Korralik postitaja
Korralik postitaja

kunn24,
viidatud lingil puudub selline sõna nagu ekspertiis. "nõuetele vastavuse kontrollimine" ei ole ekspertiis! Tln Vesi on viitsinud lausa oma kodukale panna, et ei teosta ekspertiisi: https://tallinnavesi.ee/tehnilised-noud ... aotlemine/ (AS Tallinna Vesi ei teosta tutvumiseks esitatud projektidele ehitusseadustiku § 14 mõistes ekspertiisi. Ehitusprojekti kui detailse terviku õigsuse ja korrektsuse eest vastutab projektlahenduse koostanud ettevõte.)
Lisaks: ekspertiise teostavad meil kohtu poolt tunnustatud eksperdid, kui kohtus pole vaja käia siis ka vastava kutsetunnistuse omanikud, lisaks osapoolte vahel kokku lepitud juriidilised või füüsilised isikud.

Vasta