Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Teemasse vastanud inimese poolt täna 16.20 edastatud info (maa-ameti kuva ja foto) kohaselt polnud keeruline täpset asukohta ja nii edasi tuvastada.
Huvitav, et google pole antud tänava vaates telo nr ära hägustanud kinnistu osas ... arvatavasti vana nr?

Aga kus viga näed laita seal tule ja aita laita: macintosh, mina aitan teid selle VK liitumisega, teie mind?
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Jah ikka aitan, kui kenasti küsitakse: kuidas saan abiks olla?
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Mnjaaa macintosh, selle google pildi ja telo nr alusel võiks arvata, et saab "full body lõõgastavad massaaži", aga mul kõigest kaelasooned pinges. Ju siis Teile vastuse trükkimisest.
Sain ka ise täna TV-st ja KOV poolt litaka (taotlen ehituslubasid): tegelased ei suuda otsustada, kuidas hüdraulika toimib.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas macintosh »

suvaline kirjutas: 30 Dets 2019, 18:08 Mnjaaa macintosh, selle google pildi ja telo nr alusel võiks arvata ...
Sa oled nüüd siinkohal natuke valesti aru saanud. Minu krunt on see hall värav kase kõrval. Massaaziteenused on maja edasi ja kuuluvad naabrimehele, või kui täpsem olla siis naabrinaisele.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

kunn24 kirjutas: 31 Dets 2019, 15:39
suvaline kirjutas: 30 Dets 2019, 18:08 Sain ka ise täna TV-st ja KOV poolt litaka (taotlen ehituslubasid): tegelased ei suuda otsustada, kuidas hüdraulika toimib.
Seleta neile, et hüdraulika toimib põhimõttel: "Sistema nippel"- ja lahtiseletatult: "Otsjuda dui, otduda hui!".
Kui elu nii lihtne oleks! Hetkel on jama majas seetõttu, et asendiplaanil ja leppemärkides ühe tehnosüsteemi joone värv (RGB kood) ei klapi.
▬K1▬, ametnik arvas, et vesi voolab vasakult paremale K1 tõttu, ma VK-torustikud programmiga aga ei viitsinud suunda muuta ja mul voolas tegelikult vastupidi. Ei sobinud. Ja see ei olnud sajand tagasi, paar aastat kõigest.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Kõikidele, kes parastasid, laitsid, nimetasid mind lolliks või ütlesid, et kui Tallinna Vesi soovib, tuleb end tõmmata madalamaks kui muru ja ära kannatada.
Oma õiguste eest seismine on siiski tihtipeale tulemuslik (hoolimata närvikulust: 2 kohtumist, 5 kirja ja 3 telefonikõnet). Sain Tallinna Veest alloleva vastuse, kui olin pikas kirjas õigusrikkumise punkthaaval üles lugenud ja mõista andnud, et õiguslike vaidluste vältimiseks tuleb mulle saata, kas keeldumuse aluseks olev õiguslik ja insenertehniline põhjendus või talitada vastavalt õigusaktidele ja antud lubadustele.
Tallinna Vesi kirjutas: Tänan Teid põhjaliku selgituse eest mis võimaldas mul kiirelt Teie murest aru saada.
Nõustume algses, ehitusloa saanud projektis toodud liitumispunktide asukohaga 1 m kinnistu piirist.
Projekti autor on näinud ette kõnealust kasepuud kaitsvad lahendused mis peaksid tagama puu säilimise.
Palun laadige korrigeeritud kõrgusmärkidega projektlahendus uuesti EHR-i.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10756
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 306 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas Urmas »

macintosh kirjutas: 28 Jaan 2020, 11:58 Kõikidele, kes parastasid, laitsid, nimetasid mind lolliks või ütlesid, et kui Tallinna Vesi soovib, tuleb end tõmmata madalamaks kui muru ja ära kannatada.
Kes seda väitis?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Urmas kirjutas: 28 Jaan 2020, 17:31
macintosh kirjutas: 28 Jaan 2020, 11:58 Kõikidele, kes parastasid, laitsid, nimetasid mind lolliks või ütlesid, et kui Tallinna Vesi soovib, tuleb end tõmmata madalamaks kui muru ja ära kannatada.
Kes seda väitis?
Võis olla Vana Toomas, Vana Tallinn, Ülemiste vanake või lausa Ekre. KOV kas siis keskkonna või komm ametil oleks piisanud dendro ellips peale tõmmata ja poleks liitumispunkti tulnud. Vedas lihtsalt.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10756
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 306 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas Urmas »

suvaline kirjutas: 28 Jaan 2020, 19:00 Võis olla Vana Toomas, Vana Tallinn, Ülemiste vanake või lausa Ekre. KOV kas siis keskkonna või komm ametil oleks piisanud dendro ellips peale tõmmata ja poleks liitumispunkti tulnud. Vedas lihtsalt.
Jah, nad kõik võisid seda kasutaja macintoshi kohta väita, kuid mitte VE foorumi selles teemas, sinu poolt nimetatuid ei leia foorumi registreeritud kasutajate hulgast. ;)

Ma kahtlustan, et sellele minu küsimusele
Urmas kirjutas: 28 Jaan 2020, 17:31Kes seda väitis?
annab vastuse ainult macintoshi elukoha esikus või mõne kaubanduskeskuse tualeti seinal olev peeglike. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

kunn24 kirjutas: 29 Jaan 2020, 13:41
suvaline kirjutas: 28 Jaan 2020, 19:00 KOV kas siis keskkonna või komm ametil oleks piisanud dendro ellips peale tõmmata ja poleks liitumispunkti tulnud. Vedas lihtsalt.
Postituses viewtopic.php?p=381987#p381987 oli öeldud, et TLV polnud ka TV plaanitava porriga nõus. Seega see vedamise jutt ei tundu kohane. Naljaks on see, et samad ametid ei üritanud TV-d korrale kutsuda. Vähemalt nii mulle eelnevast jutust näib.
Kuna Te teemat ei valda siis on ka selge, miks te asjast aru ei saa. KOV asutus kas siis keskkonna-komm amet (ega ka Tallinna Vesi) ei kontrolli ja ei teosta ekspertiise ehitusprojektide osas seaduse mõttes ega ka selles osas, kas neile EHR kaudu esitatud näiteks geodeesia/geoloogia/dendroloogia/jne vastab nõuetele või mitte. Selle kinnitab kutsetunnistusega inimene oma allkirjaga (kui antud konkreetsel erialal on kutsetunnistus nõutud). Kui insener eksib siis kindlustus, kui teadlikutl eksib siis jääb kutsetunnistusest ilma.
Iga kommunikatsiooni omanik kaitseb oma vara (tarbeveetoru ei ole Tallinna linnas ainult Tallinna linna oma!) ja kui selguvad asjaolud (puu antud juhul) siis ka omanik tegutseb. Tallinna Vesi ei pea tegelema juurte läbilõikamisena kuivanud puu asendusistutusega, sellega tegeleb siiski liitumispunkti projekti tellija.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

kunn24,
viidatud lingil puudub selline sõna nagu ekspertiis. "nõuetele vastavuse kontrollimine" ei ole ekspertiis! Tln Vesi on viitsinud lausa oma kodukale panna, et ei teosta ekspertiisi: https://tallinnavesi.ee/tehnilised-noud ... aotlemine/ (AS Tallinna Vesi ei teosta tutvumiseks esitatud projektidele ehitusseadustiku § 14 mõistes ekspertiisi. Ehitusprojekti kui detailse terviku õigsuse ja korrektsuse eest vastutab projektlahenduse koostanud ettevõte.)
Lisaks: ekspertiise teostavad meil kohtu poolt tunnustatud eksperdid, kui kohtus pole vaja käia siis ka vastava kutsetunnistuse omanikud, lisaks osapoolte vahel kokku lepitud juriidilised või füüsilised isikud.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

kunn24, Tln Vesi ei tegele sellise asjaga nagu ehitusprojektide kooskõlastamine! Lisaks lugege ikka kogu EhS ja eriti §14 läbi.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Arvamus ja kooskõlastus on kaks väga erinevat asja seaduste mõttes.
§ 16. Kooskõlastus ja arvamus (edasi otsite ise). Olen VKV tase 8 planeedilt.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

kunn24, ehitusluba on haldusakt, miks otsite "§16. Kooskõlastus ja arvamus" lõiku EhS-st?
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

kunn24, Teie ei tõlgenda seadust!: ".. siis on selles kooskõlastus või arvamus samaväärsed ...". Seaduse tõlgendamise õigus on ainult ühel asutusel ja see ei ole Teie!
Kui Te veel aru pole saanud siis teete end nende pikkade traktaatidega lihtsalt tobedaks, aga vähemalt teistel huvitav seaduse mõttelõnga lugeda. Mina ei käi kas siis kohalikus veevärgis või komm ametis, sest mina projekteerin kohe kvaliteeti: märkusi pole ja tellijad rahul.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

(Jõudsite juba eelnevat postitust muuta) Sellised konsultatsioonid on tasulised ja uskuge mind, Teil selleks raha pole.
Nii Riigi Teataja kui ka RK lahendeid tuleb osata lugeda. Ei saa nii, et puu taga metsa ära ei tunne.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Mnjah, mulle ei pea õppejõud midagi ütlema, ma saan ise hakkama.
Episoodiliselt olen ka ise õppejõud.
Vasta