Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Tallinna Veega asju ajdes lubatakse liitumispunkti väljehitamise ja dokumentsatsiooni kooskülastamise ajaks kuni 200 päeva. Päris pikk perioood. Selle järgi oodates on ammu suvi läbi. Mõistlik oleks ilmselt ehitusega alustada ja krundisisene torustik enne välja ehitada. Ainuke aga on siin minu puhul selles, et kuna tegemist on nn sisekrundiga siis kundini viib 4m lai ja 20m pikk servituudiala kuhu peavad kminema nii krunidsisene torustik, kui ka issesõidutee. Ka liitumispunkt on täpselt värava ees. Kanalitoru pikkus tuleb surusjärgus 50m.

Osakab keegi nõu anda või pakkuda mõttekohti, millised probleemid võivad tekkida ja mida silmas pidada, kui ma ehitan kurndisisese torustiku välja, sinna peale sissesõidutee ja hiljem, ehituse käigus kaevan uuesti välja värava esise üles ja teen kõik vajalikud liitumised?
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Selle 200 päevaga vihjatakse vast: https://tallinnavesi.ee/klient/liitumin ... ingimused/
Pole mõtet oodata, millal nad ise LP valmis ehitavad, pöörduge otse nimekirjas firmade poole. Paljud aga juba kuni aprill-mai tööd täis (väiksemad) või siis suurte hind võtab hinge kinni.
Täiendatud: "Tallinna Veega asju ajdes lubatakse liitumispunkti väljehitamise ja ..." ning "Ka liitumispunkt on täpselt värava ees." Möh?
Viimati muutis suvaline, 25 Dets 2019, 15:46, muudetud 1 kord kokku.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10606
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sul on ju liitumispunkt olemas? Siis võid kõik tööd sinnani kohe ära teha ka liitumispunkti ühendamise. Väljapool oma krunti peab maaomaniku nõusolek olema, kuid servituut seda ongi.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Ei ole liitumispunkti välja ehitatud, kui oleks liitumispunkt siis ma ei küsiks siin nõu vaid ehitaks torustiku kohe välja. Mul on ehitusluba olemas aga suvel aegusid kooskõlastused ja nüüd on Tallinna Vesi on ootamatult teatanud, et nemad enam samale asukohale liitumispunkti ei kooskõlasta ning tehku ma see keset sõiduteed.

Liitumispunkti väljaehituseks enam otse ehitusfirma poole otse pöörduda ei saa, TV teeb "minikonkursi", valib ehitaja välja ja liituja plekib kõik silma pilgutamata kinni ning maksab kogummast veel 10% TV kasumiks otsa.

Seega jätkuvalt on teemaks algne küsimus:
Osakab keegi nõu anda või pakkuda mõttekohti, millised probleemid võivad tekkida ja mida silmas pidada, kui ma ehitan kurndisisese torustiku välja, sinna peale sissesõidutee ja hiljem, ehituse käigus kaevan uuesti välja värava esise üles ja teen kõik vajalikud liitumised?
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Algse küsimuse kõige dramaatilisem vastus: kasutusluba ei saa ning TV paneb oma torustiku kaevus Teie kinnistu poole torusse karvamütsi ette. Viimase postituse alusel tundub, et olete juba mitmendad triibulised kätte saanud, kui palju raha veel on, et DIY asemel profi poole pöörduda?
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas macintosh »

suvaline kirjutas: 25 Dets 2019, 19:11 Algse küsimuse kõige dramaatilisem vastus: kasutusluba ei saa ning TV paneb oma torustiku kaevus Teie kinnistu poole torusse karvamütsi ette. Viimase postituse alusel tundub, et olete juba mitmendad triibulised kätte saanud, kui palju raha veel on, et DIY asemel profi poole pöörduda?
No esiteks, krundis sees tohin ma toruside ehitada nii nagu ma soovin. Seega see esimene vastus läks täiesti vales suunas. Kas sa tead lahendusi? Millise profi poole peaks pöörduma ja miks?
Selle asemel, et siin vahus suuga oma põlastavat üelolekut demonstreerida räägi lahendustest.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

macintosh kirjutas: 25 Dets 2019, 19:17
suvaline kirjutas: 25 Dets 2019, 19:11 Algse küsimuse kõige dramaatilisem vastus: kasutusluba ei saa ning TV paneb oma torustiku kaevus Teie kinnistu poole torusse karvamütsi ette. Viimase postituse alusel tundub, et olete juba mitmendad triibulised kätte saanud, kui palju raha veel on, et DIY asemel profi poole pöörduda?
No esiteks, krundis sees tohin ma toruside ehitada nii nagu ma soovin. Seega see esimene vastus läks täiesti vales suunas. Kas sa tead lahendusi? Millise profi poole peaks pöörduma ja miks?
Selle asemel, et siin vahus suuga oma põlastavat üelolekut demonstreerida räägi lahendustest.
Isegi kui te kuskil väga üksildases kohas elate siis alati võib "juhtuda", et teie kinnistu all on väga oluline muistne matmispaik ja heal juhul võite kaevata tulbisibulad maa sisse, isegi juba torutamisele mõtlemine on väga paha tegu. Teiste alafoorumite postitustes oli kõne all Nõmme piirkond. Soovin õnne. Seal on ju nii palju ruumi, et mingi muu kommunikatsioon kuskil kunagi 100% ette ei jää jne.
Aru ei mõista, kus te selle vahu siin välja mõtlesite (jõulud ja mõnus jahe õlu?), koos põlastuse ja üleoleku ja demonstreerimisega, aga peaksite ehk lisaks pöörduma kutsetunnistusega (7 asemel pigem 8 ) VK inseneri poole. VälisVK inseneri poole (on ka hoonesisene olemas).
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

kunn24, ärge nüüd jõulute aegu nii kuri ka olge, äkki ta ei oska?
Aga mis asi see "KF suvaline" on? KloroFüll?
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

kunn24 kirjutas: 25 Dets 2019, 23:03 KF-kaasfoorumlane
suvaline- sinu alias
Kui soovid olla klorofüll suvaline, siis minugipärast , :).
Mnjaaa, kunn24, me vist ei tohi rohkem teemat arendada, sest äkki teema arendaja soovib üldse üle minna veevabale elule. Võrdluseks nagu need ...teised, kes keeldub võõrast und magamast, kes lihast, kes võilillest, kes õnnest.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas macintosh »

kunn24 kirjutas: 25 Dets 2019, 20:06 Eh luba kehtib hetke EhS-i järgi 5 aastat ja kooskõlastused seega ka.
Jah, sul on 100% õigus, ma olen kõiikide seadusandlike aktidega tuttav. Aga mitte selles pole point.

Faktid:
* elamu ehitusluba on väljastatud ja kehtib veel umbes 2.5 aastat;
* koos elamu ehitusloaga taotleti ka kanalisatsiooni ja vee liitusmispunktide ehitusluba;
* KVVK projektid on teostatud nõutava tasemega inseneri poolt (selle ümber vaidlust pole);
* koos ehitusloa taotlusega kooskõlastas TV ka eelnimetatud projektid ja luba väljastati;
* ehitusluba nii hoonele, kui punktidele on jätkuvalt kehtiv;
* KVVK projektide kooskõlastuste kehtivusaeg on 2 aastat, seejärel tuleb kooskõlastust TV juures "uuendada".

Ja selle koha peal jookseb kinni. TV "avastas" joonise pealt naaberkriundil puu, tuvastas, et puul on juurestik ja pärast seda pole nõus algsesse asukohta liitumispunkte välja ehitama. TV ütleb ühemõtteliselt, et neid seadus ei huvita ja nõuab liitumispunkti nihutamist algselt planeeritud kohast kaugemale, sõiduteele, märkimisväärselt kaugemale, kui seaduses, Tallinna ühisveevärgi ja kanalisatsiooni eeskirjas või projekteerimistingimustest toodud. Kohe kui ma ütlen, et ma olen nõus liitumispunktide asukohaga keset teed on TV nõus, senimaani leidub igasuguseid põnevaid põhjuseid, miks mitte kooskõlastust uuendada ja punkte mitte välja ehitada. Aga liitumispunktidega kesete teed pole nõus jälle Tallinna linn.

Ma ei küsi siit lahendustus olukorrale, kus TV lõdva randmega rikub seadust, ma küsin, millised tehnilised probleemid võivad mind oodata, kui ma ehitan krundi sisese torustiku krundipiirini välja enne liitumispunkte s.t. niikua, kui ma Tallinna Veega vaidlen?

PS. Kõigile, kes pole aru saanud, siis TV on "riik riigis" ja teeb nii nagu ise tahab, TV jaoks pole probleem öelda: "meid teie ehitusluba ei huvita, me puude alla ühiskanalisatasiooni ei luba teha; meid seadus ei huvita, me puude alla ühiskanalisatasiooni ei luba teha".
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4360
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas ping »

Segavale puule oleks pidanud juba varem "sügise süsti" tegema.
Pole puud, pole probleemi.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

"KVVK projektid on teostatud nõutava tasemega inseneri poolt (selle ümber vaidlust pole);"
Sain kõhutäie naerda, mitu päeva jahutakse ja siis selgub, et puu on süüdi. Paluge sellel KVVK inseneril kutsetunnistus tagastada väljaandjale.
TV käitub igati korrektselt, olge mureta. Te ise ei saa hakkama.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10606
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kõigepealt pead TV kaklema ära liitumispunkti kooskõlastuse, enne ära ehita midagi. Asi selles, et TV ehitab ikkagi nii nagu nemad tahavad ja neid ei koti sinu tahtmine.
Kuid siiski - saada oma kooskõlastused ja paberid TV-sse ja ütle et sina pole nõus varem kokkulepitud liitumispunkti muutma. Edasi aeg näitab, kes kangem on.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1093
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas Prill »

Seis pole kiita, ise ei julgeks enne liitumispunkti olemasolu midagi välja ehitada, see võib lõppeda topeltkulutustega tööle, kui suuremaid muutusi tuleb.
Kuigi teistpidi mõeldes võib ka enne liitumispunkti kokkulepet krundisisese osa välja ehitamine olla lahenduseks - oleneb, mis on sisuline takistus antud juhtumil. Kas see puu on tegelik takistus või otsitud põhjus venitamiseks, mõlemad variandid on võimalikud. Mäletan eelmist buumiaega, kus samuti kommunikatsiooniettevõtted jooksid ummikusse, kus ehitusmahud suurenesid nii kiiresti, et nad füüsiliselt ei jaksanud arendajate taotlusi läbi töötada ja üsna kähku tekkis otsitud põhjustel ummik, esitati arendajatele aina karmimaid nõudmisi, osalt pidurdamaks tempot ja teiseks nö "kellel janu selle jalad", mida ka linnad ja vallad isuga harrastasid, kui ikka arendajal sügeleb, las ehitab ise ka need kommunikatsiooni-teed-ristmikud-haljastused, mis rangelt võttes oleks KOV-i ja "1 meeter piirist" liitumispunktide teema. Ei saa ka sellel juhul lõplikult välistada, kus TV lihtsalt optimeerib, neil pole hetkel ressurssi seda liitumispunkti kundele lähedale vedada, "liitumispunkti nihutamine" keset tänavat võib tähendada praktikas seda, et kunde rajab ise selle liitumispunkti sinna tänavatrasside vahele, mõned tuhanded eorod TV kulurealt läheb seeläbi sujuvalt kliendi kulureale. Ei imestaks, kui hiljem liitumise vastuvõtmiseks läheb, tuuakse see "liitumispunkt 1m piirist" argument uuesti lauale ja tänava osa ehitatud trassidest liigub sujuvalt TV omandisse - tasuta :)

Teine variant, kus see naabri puu võib ka päriselt TV-d heidutada, tänapäeva turumajanduses on omand püha ja puutumatu. Ei saa välistada, et TV-l on mõni värske ja valus kogemus rikutud puudega. Spekuleerime, kus ehitad selle trassi algse projekti alusel välja, kus tellid firma peale, kes jõudsa kopaga kaevab need puu juured läbi ilma probleemita, järgmine kevad-suvi hakkab see naabripuu kiratsema, kuni lõpuks võib päris ära kuivada. Naaber pole papist poiss, palkab advokaadi, kes hakkab kahjunõudeid laiali saatma, ja julged advokaadid ei ole sugugi tagasihoidlikud, väärikas eas puu eest, mida samas väärikuses kuidagi taastada ei ole võimalik, võivad need kahjunõuded vabalt viiekohaline summa nõue olla. Kuna sina sellist summat ei ole arvatavalt nõus maksma, sest sina ei ole ühtegi juurt ju lõhkunud, kopajuht ju lõhkus, trassifirma viitab projektile, kus trass oligi ette nähtud puu juurte alt ja selle rajamine ilma juurestikku kahjustamata ei ole võimalik. Projekteerija omakorda pareerib, et tema projekt on kõikide osaliste ja kõrgemate instantside poolt kooskõlastatud ehk järelikult normidele vastav - nõudke hoopis neilt seda raha.
Nii, ei saa välistada, kus TV on mingitel juhtumitel sarnaseid kahjunõudeid maksnud, ja teemast õppinuna üritab edaspidi sarnast orklilendamist vältida, kui ikka naabri väärikas puu on liiga lähedal, nõuame trasside liigutamist kaugemale - lõpuks maksab muutused kinni ikka see kellel sügeleb..

Kui trassi enne ära ehitad, läbi puu juuri, ei saa TV jaoks puu enam argument olla, sest "puu rikkumine" on enne TV uut kooskõlastust juba ära tehtud.

Ise taotleks TV otsustaja juurde audientsi, vesteldes saab alati paremini tegelikku tausta ja põhjusi teada, mida ametlikku paberile-kirjavahetusse ei kannata panna.
Kui tegelikust takistusest on aimdust, saab ka edasist lahendust kaaluda, alates mingist kompromissidest a'la "kui klient ise ehitab liitumispunkti välja, siis liitumistasu ei maksa" või "puu juures kaevamisel kasutada eraldi naabri/sõltumatut dendroloogi/vm järelvalvet, kes hindab-dokumenteerib puule tekitatud kahju-ohu.
Tõenäoliselt saab rohkem aega kulutades puu juurestiku juures ka ettevaatlikumalt kaevata, jättes suuremad juured terveks jm.
Silmast-silma audentsi puhul ei saa välistada ka oma esialgse projekti läbisurumisega, kui rõhuda sellele, et asjaolud võrreldes esimese kooskõlastusega ei ole muutunud ja põhjused-asjaolud kooskõlastumiseks keeldumiseks tegelikult puuduvad.
Üks kompromiss variant võib olla ka puu omanikult naabrilt projektile kooskõlastuse võtmine, kui naaber käe alla paneb ja on nõus puu kõrvalt kaevamisega, on tal hiljem keerulisem kahjunõuetega rallida.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Teeme paar asja selgeks: Tallinna Vesi eriab ilmselgelt seadust, kohaliku omavalituse õigusakte, enda poolt väljastatud projekteerimistingimusi ja lepinguga võetud kohutusi. Seda kõike ma tean, selles pole küsimust aga see teadmine ei vii mind edasi.

Sõltumata sellest, kuskohal liitumispunkt asub, kas keet teed või mujal tuleb selle ehitamise kulud katta liitujal (+10% TV kasumifondi). Kaevamise seisukohast ei muutu ka midagi, sest täpset sama palju tänavat tuleb üles kaevata mõlemal juhul. Seega majadnuslik mõõde antud juhul puudub. Mis muutub on vastutus selle üle, mis hiljem saama hakkab, kui midagi muutub või juhtub. TV üritab vastutust ilma õiguslike põhjendusteta minule veeretada.

Mis puusse puutub siis see kuulub Tallinna Kommunaalameti haldusalasse ja selle üle, kas ja kuidas kaevata otsustavad nemad. Linn on öelnud, et asukoht ja kaevamise tegevus sobivad neile. Ainus, mis linnale ei sobi on liitumispunkti asukoht keset teed.

Kui ma TV-le ütlesin, et "kujutage ette kui, liitumispuktist väljauva toru osas on vaja muutsi teha tee all. See maksab miljoni!". Mille peale TV vastas: "Just-nimelt, ja miks TV peaks selle eest vastutama." Ehk see ongi see kivi mille all vähk peidus on. Vastutus ja klud kui tulevikus midagi juhtub.

Audientsi osas olen ma kohtunud ja telefonitsi vestelnud "Tehnilise konsultandiga", see tundub olevat tase, milleni TV on nõus mind lubama, soov rääkida ülemusega on pareeritud. Ma olen antud teemal linnaga rääkinud aga nad on öelnud, et asja lahendamine võtab mitte vähem, kui paar kuud. Nüüd lisa siia juurde 200 päeva mis on maksimumaeg torude väljaehitamiseks ja ma justkui ei saagi enne järgnevat sügist (pigem küll talve) midagi teha.

Mis toru asukohta krundil puutub siis krundini viib kitsas, 20m pikkune ja 4m laiune servituut ja see on tehniliselt ainuke võimalik koht liiitumispunkti ehitamiseks. Toru paiknemise servituudil määrab ka olulisel määral asjaolu, et seal on ühes servas juba elektriühenduse kaitsevöönd ja torustik tuleb paigutada servituudiala teise serva.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

macintosh,
Teil on asjad ikka väga sassis.
ÜVK seadus ei nõua ainult ja ainult "1 meetri laiuses tsoonis" liitumispunkti (lugege ikka ka § 3. lõige 2 viimast lauset, lõige 3 on ka kasulik). Kui ehitusloa taotluses oleval geodeesial toda puud polnud, mille alusel oleks TV saanud võtta seisukoha ja selle hiljem siiski looduses avastab, siis süüdistage geodeeti! Tema rikkus geodeetilisele mõõdustustööle esitatavaid nõudeid. KOV on see asutus, mis vaatab ehitusoa taotluses, kas kõik vajalikud uuringud (sh ka siis see õnnetu puu dendroloogiline uuring) on olemas või mitte, seda ei uuri TV!
Kommunaalameti asi ei ole, kus on eraettevõtte AS Tallinna Vesi reovee ja kanalisatsiooni liitumispunktid. Kommunaalameti asi saab olla näiteks sademevesi (see on KOV teema, osaliselt on volitatud tegutsema ka TV) ja teed (ei lubata kaevata "liiga uut" teed, oli vist mingi 5a või lausa 7a). Samas olen aastavanuse asfaldi üles võtnud, sest sellest sõltus paarisaja tuhande elaniku tarbevesi. Linn ei julgenud köhidagi.
Servituut ja el.kaabel. Mis kaabel see küll olla võiks, mis vajab krundi sees servituuti? Mingi piirkondlik keskpingekaabel? Te ikka teate, mida selline asi nagu servituut tähendab?
Uskuge, eriala teemaga mitte kursis olevad saavadki ainult "tehnilise konsultandi" jutule. Ülemuse juurde pääseb teist teed mööda (mina võtan telefoni ja helistan).
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10756
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 306 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ma ei saa aru, miks süüdistab Macintosh enda tegemata jätmistes nüüd TV-d? Mis põhjusel niikaua molutati, et kooskõlastused kaotasid kehtivuse?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10606
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Eks TV üritab loomulikult projekti kulusi enda kasuks optimeerida.
1. Kuid siiski - Sul on servituut seatud ja niisama lihtsalt seda muuta ei saa, et esmane lähtekoht on servituut - mis iganes lahendus tuleb, peab see arvestama servituudiga.
2. Sul on varasem kooskõlastus olemas TV ja KOV olevatel projektidel. Seda niisama õigustühiseks muuta ei saa.
3. Teie vahekohtunik on KOV - TV peab ju oma projekti seal ära kinnitama, arvestades kõiki seadusi ja krundiomanikega sõlmitud kokkuleppeid (see on sul olemas), seega saad TV jäärapäisuse korral KOV pöörduda ja teha sinna oma ettepanekud. Kui KOV leiab, et sul on õigus siis nad ei kinnita TV projekti ja TV ei saa ehitusluba - no see sunnib kompromissi sõlmima.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Kalvis,
Tln Vesi ei kooskõlasta ega kinnita projekte. Kõigest arvamuse avaldamine läbi EHR arvamust taotlenud isikule (KOV) vastavalt haldusmenetluse seadusele.
https://tallinnavesi.ee/tehnilised-noud ... aotlemine/
Kui kutsetunnistusega insener sellel lingil toodust aru ei saa siis pole kutsetunnistus põhjendatud. Kui aga teadlikult kliendi rahakotti tühjendab siis on juba asi vast kriminaalne.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Ma nüüd tõmbals natuke pidurit selle vehklemise osas siin. See on ammu selge, et TV rikub enamikke reegleid ja seadusi k.a. seda, et juba väljastatud ehitusluba ei saa nemad õigustühiseks kuulutada ega nõuda ümberprojketeerimist uute tingimuste alusel. KOV on lubanud aidata ja loodetavasti saab selle lahendatud (aga mitte piisavalt kiiresti). Mitte selles pole siin küsimus.

See mida ma soovin teada saada on:
Osakab keegi nõu anda või pakkuda mõttekohti, millised tehnilised probleemid võivad tekkida ja mida silmas pidada, kui ma ehitan krundisisese torustiku välja, sinna peale sissesõidutee ja hiljem, ehituse käigus kaevan uuesti välja värava esise üles ja ehitan välja liitumispunktid?


PS. suvaline, palun mine tee endale seppuku - sinusugune troll ei tohi sellistes kohtades nagu foorumid sõna võtta - sa pole andnud mitte ühtegi nõuannet, teinud midagi sisulist ega loonud väärtust, sa oled vaid tänitanud võimaluse tekkides. Sinu eesmärgiks on täita internet solgiga. See pole vastuvõetav.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

macintosh,
enesetapule õhutamine on EW-s kuritegu (isegi kui teete seda jaapani keeles, seppuku). Printscreen olemas.
Millegipärast teised, ka kaasfoorumlased, on netist minu soovitused leidnud ja suutnud ka selle foorumi kaudu PM näol abi saada. Jaburate olukordade lahendamise eest ma pole mõnikord isegi tasu küsinud.
Ma olen Teile nii mõnegi lingi jaganud, viidanud, et pöörduge otse ehitusfirmade poole (sellele viitab isegi TV ise: "Kui Liituja soovib, siis valitakse minikonkursi võitja selle järgi, kes teostab ehituse kõige varasemalt või hinna ja aja kombinatsioonis.". Ma olen Teile selgitanud, mis juhtub füüsiliselt, kui teete isetegevust. Teile see ei sobi!
Teile kogu aeg midagi ei sobi! Tundub, et midagi on meile, foorumlastele, väga olulist selgitamata jäetud.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

kunn24,
kui nüüd ikkagi seesama Nõmme krunt on macintoshil probleemiks siis peaks saama Tln linna planeeringute registrist kätte menetluslehe (asi ju väidetavalt 2,5a tagasi). Sealt saab teada kogu tõe ja jaburdused.
Mis puudutab ähvardust siis asi on tõsine.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas suvaline »

kunn24 kirjutas: 29 Dets 2019, 14:47 Lähiaadressi vaja või DP numbrit.
No aga otsige ja andke meile ka teada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10756
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 306 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas Urmas »

suvaline kirjutas: 29 Dets 2019, 14:10 macintosh,
enesetapule õhutamine on EW-s kuritegu (isegi kui teete seda jaapani keeles, seppuku). Printscreen olemas.
Võib olla Eesti Wabariigis oli enesetapp ja enesetapule õhutamine kriminaalkuritegu, ei ole tolle aja seadustega kursis, kuid hetke Eesti Vabariigi KarS järgi ei ole enesetapp kuritegu ja seega ei saa õhutamine teole, mis ei ole kuritegu, olla kriminaalkorras karistatav. ;)
suvaline kirjutas: 29 Dets 2019, 14:45 Mis puudutab ähvardust siis asi on tõsine.
Kes ähvardas? Keda ähvardati? Millega ähvardati? Kuidas ähvardati? Milles väljendus ähvardus?
Kui asi on tõsine ja sul tekkisid kasutaja macintosh soovituse tulemusena suitsiidsed mõtted, siis printscreeni tegemine ei aita, sul on vaja psühhiaatri poole pöörduda kiiremas korras. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Krundisisese torustiku ehitus enne liitumispunkti

Lugemata postitus Postitas macintosh »

kunn24 kirjutas: 29 Dets 2019, 14:22 Ma sooviksin hirmsalt näha pilti sellest puust ja väljavõtteid projektist (sinna peaks puu ka olema peale kantud), mis nüüd järsku ei sobi.

Mul tekkis veel lisaküsimus, kas liitumispunkti edasinihutamisel sõiduteele jääks trass samase kohta, st puu juurte alt läbi või nihutataks trassi ka külgsuunas? Ehk edasise võimaliku jutu tarbeks oleks tungivalt vaja dokumentalset alusinfot.
Aga plaun, joonise väljavõte lisatud. Puu on kenasti märgitud krundi piirile. Nõutava muudatuse tulemusena mitte midagi muud ei muutuks, kui liitumispunktide kaugus krundi piirist. Märgitud punktid peaks liikuma piki torusid krundi piiril olevast asukohast keset teed, torude ühendusekohta.
Screenshot at Dec 29 15-51-33.png
Naaberaias olev kask pildil.
puu 29 16-25-55 copy.jpg
@suvaline, mis sinu poolt minule antud nõusse ja abisse puutub siis sisutu kriitika pole nõu või abi, see ongi asi iseeneses - sisutu kriitika. Sisutu kriitika eesmärgiks pole aidata küsijat vaid näidata teda saamatuna ja/või panna teda halvasti tundma ning ühtlasi kergitada kiritiseerija enesehinnagut. Kui su arusaamad muutuvad ja sa tahad päriselet nõu anda ja mitte hinnaguid siis palun, internetis veel ruumi on.
Vasta