1. leht 1-st

Settekaevude vahelised ühendused

Postitatud: 09 Sept 2019, 13:18
Postitas mooniqa
Tere. Majast välja toru on 70cm sügavusel maapinnast esimesse settekaevu ja sealt edasi teine toru 90cm süvavusel maapinnast teise kaevu- need torud said just vahetatud, nüüd on tekkinud küsimus, et kas oleks vb pidanud muutma teise toru sügavuse samaks esimesega ja mis nüüd teha teise ja kolmanda kaevu vahelise toruga? Hetkel on see veel sügavamal, kui esimese ja teise vaheline.

Re: Settekaevude vahelised ühendused

Postitatud: 10 Sept 2019, 14:25
Postitas Kalvis
Kui asi toimis siis milleks muretseda.

Re: Settekaevude vahelised ühendused

Postitatud: 11 Sept 2019, 16:20
Postitas mooniqa
asi toimis aastaid, aga siis enam ei toiminud- pole just lahe jõulude ajal seal sees sonkida :) . Üks tark teadis, et on vaja tõsta kõrgemaks või samale tasemele, kui sissevool esimesesse , aga minu aju keeldub seda uskumaskt, temal pidi olema kõik horisontaalne. Selleks küsingi nõu.

Re: Settekaevude vahelised ühendused

Postitatud: 12 Sept 2019, 10:22
Postitas Kalvis
Alusta veapõhjuste täpsema mainimistega. Mis asi siis ei toiminud. Torud umbes või mis. Ja mida siis tegid, et said toimima.
Ka peaksid mainima trassi pikkused, toru läbimõõdud ja langused.

Re: Settekaevude vahelised ühendused

Postitatud: 14 Sept 2019, 09:37
Postitas vilkar
On sadevee- ja on reoveekaevud.Viimase puhul ei setitata midagi.Settekaeuvd on sadeveele.

Re: Settekaevude vahelised ühendused

Postitatud: 17 Sept 2019, 13:42
Postitas suvaline
vilkar kirjutas: 14 Sept 2019, 09:37 On sadevee- ja on reoveekaevud.Viimase puhul ei setitata midagi.Settekaeuvd on sadeveele.
Tutvuge projekteerimisnormides väljenditega. Vanas SNiP-s oli jah, isegi selline asi olemas, nagu reovee settekaev: oligi ilma põhjata, et vedel imbuks maapinda, aga see puudutas mitte võrku vaid üksikmajapidamise reovee "käitlust". Tänapäeval on meil võrgus kontroll- ja vaatluskaevud. Sademevee süsteemides ei ole samuti settekaevusid, on restkaevud nn palliga, kus jah, füüsikalise nähtuse nagu settimisega üritatakse liiva teatud fraktsiooni kinni pidada (ja siis hooldusega eemaldada, mida muidugi ei tehta, nagu ka õli-/rasva püünistega).