lokaalne vesi ja kanalisatsioon

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Monika
külaline

lokaalne vesi ja kanalisatsioon

Lugemata postitus Postitas Monika »

Meil maja kus puudub kanalisatsioon .Vesi on kaevust.Sooviks majja vee sisse saada ja ka kanalisatsiooni.Kustotsast peab asjaajamisi ajama hakkama ja mida üldse vaja teha on.
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 359
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas tcumen »

Alustad kohalikust omavalitsusest, nemad väljastavad sulle tingimused, mida võib ehitada. Siis projekt, ehitus, jne.
Kanalisatsiooni kohta käis see jutt. Vee tuppa saamiseks pole vist vaja ametnikke tülitada,kaev sul ju olemas. Sobiv pump kaevu või selle veerele, toru majja, ja valmis. Natuke kraavikaevamist on.
Monika
külaline

lokaalne vesi ja kanalisatsioon

Lugemata postitus Postitas Monika »

Selgus tõsiasi et lähima 3-5 aasta jooksul peaks tsentraalne vesi-kanalisatsioon jõudma ka meie majani.Siinkohal tekkis jällegi küsimus et milline on kõige odavam võimalik lahendus ajutine lokaalne kanalisatsioon teha.Sest poleks otstarbekas kulutada väga suuri summasid.Pere on aga suur(6 liikmeline) ja näiteks kasvõi pesupesemine käsitsi nii pikka aega oleks kurnav,samuti söögi tegemine,nõude pesemine ja kõik muu.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Teed väikesevõimsulise biopuhasti!

Idee selles, et tsentraalsel kanalisatsiooniga ühenemisel vaja nagunii mingi vahekaevu (et saaks torustikku puhastada). Vot kasutadki seda vahekaevu ajutise setistina. Kaevule teed tavalise poolitava vaheseina puidust, nii tekib miniatuurne kahekambriline biopuhasti. Biopuhasti põhiosa on siiski immutustoru, selle teed täpselt nagu biopuhastitele. Nii ei saa kasutada, kui sul tuleb palju solki, sest nii setiti kui immutustorustikud on sul väikese võimsusega. suure võimsuse vajadusel aitab vaid ajutine kogumispaak ja sibiauto.

Lahendus ei ole 100% legaalne, samas korrektsel ehitamisel sa keskkonda ei saasta.
Vasta