Kanalisatsiooni tuulutus horisontaalselt

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Tuulutaja
külaline

Kanalisatsiooni tuulutus horisontaalselt

Lugemata postitus Postitas Tuulutaja »

Tere.
Kanalisatsiooni tuulutustoru viimine maja seest katusele on väga keerukas. Kas toimib ka lahendus, kus tuulutustoru läheb 3m üles ja siis 2m horisontaalselt läbi maja välisseina välja?
Või on mingi kindel süsteem, et tuulutustoru peab olema vertikaalne?
Külaline
külaline

Re: Kanalisatsiooni tuulutus horisontaalselt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tuulutaja kirjutas: 13 Dets 2017, 14:48 Tere.
Kanalisatsiooni tuulutustoru viimine maja seest katusele on väga keerukas. Kas toimib ka lahendus, kus tuulutustoru läheb 3m üles ja siis 2m horisontaalselt läbi maja välisseina välja?
Või on mingi kindel süsteem, et tuulutustoru peab olema vertikaalne?
Kui mingil põhjusel (katuseterrassid, läheduses olevad aknad vm) ei ole võimalik tuulutuspüstikut katusekonstruktsioonist välja viia, siis tuleb kasutada vaakumklappe

http://www.pipelife.ee/ee/media/pdf/cat ... taloog.pdf
Tuulutaja
külaline

Re: Kanalisatsiooni tuulutus horisontaalselt

Lugemata postitus Postitas Tuulutaja »

Vaakumklapp aitab küll torustikus tekkiva alarõhu vastu, aga olen aru saanud, et tuulutust oleks vaja ka selle pärast, et torustikus ei tekiks ülerõhku (et gaasid välja saavad kui vesi asemele tuleb). Kinnine ummuksis süsteem ei ole vist hea.
Külaline
külaline

Re: Kanalisatsiooni tuulutus horisontaalselt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pipelife kataloog ei ole nüüd küll mingi püha tõde.
Toimib ka Teie pakutud lahendus 3+2 jm. Õues tagage visuaalne välimus ja et vihma/vareseid ka sisse ei sajaks. Läheduses ei tohiks olla õhuvõtu võimalust.
Külaline
külaline

Re: Kanalisatsiooni tuulutus horisontaalselt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tuulutaja kirjutas: 13 Dets 2017, 16:39 Vaakumklapp aitab küll torustikus tekkiva alarõhu vastu, aga olen aru saanud, et tuulutust oleks vaja ka selle pärast, et torustikus ei tekiks ülerõhku (et gaasid välja saavad kui vesi asemele tuleb). Kinnine ummuksis süsteem ei ole vist hea.
Milles see mitteheadus seisneb, 14 aasta juba vaakumklapi omanik?
Tuulutaja
külaline

Re: Kanalisatsiooni tuulutus horisontaalselt

Lugemata postitus Postitas Tuulutaja »

Kui toimib siis on hästi, aga mul läheb vesi aeglaselt alla. Nii wc-potist kui trapist. Ei ole ummistusi, pigem paistabki nii olevat, et kuna on lühike süsteem ja ühekordne maja, siis veel on ennast raske kanalisatsiooni pressida, kuna torustik on suletud süsteem. Vesi tahab asemele minna, aga torustikust õhk välja ei saa.

Seega teen tuulutuse 3m vert + 2m hor. Kas peaks kasutama 75mm toru või ajab ka 50mm asja ära?
Külaline
külaline

Re: Kanalisatsiooni tuulutus horisontaalselt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Toruga katusele tuulutus nagu mul on tagab selle, et aeg-ajalt-suht-tihti on õues rõve sitahais. Mul juba naaber küsis, et kas ma ei tea, kust see sita hais tuleb. Kehitasin õlgu aga kavatsen panna vaakumklapi.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Kanalisatsiooni tuulutus horisontaalselt

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere. Hiljuti küsisin ühelt majaomanikult: mis 50mm toru see viiluräästa all on?
Vastus: see on kanalituulutus! Majas 3 trappi, 2 wc, 4 valamut, kanalisatsioon ühendatud linna kanalisse. Mu meelest sobimatu läbim. toru ja olgu, et ca 1-2 a. juba toiminud, kaua veel - ma ei tea. Olen kuulnud, et 75mm, see oleks hädapärast miinimum, aga endale alla 110´se, ei paigaldaks. Huvitav, kas tuulutustoru õuepoolne ots, talvel härmatisega ka kattub? Andres
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1921
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 77 korda

Lugemata postitus Postitas aero »

Tuulutaja kirjutas: 14 Dets 2017, 16:44 mul läheb vesi aeglaselt alla. Nii wc-potist kui trapist. Ei ole ummistusi, pigem paistabki nii olevat, et kuna on lühike süsteem ja ühekordne maja, siis veel on ennast raske kanalisatsiooni pressida, kuna torustik on suletud süsteem. Vesi tahab asemele minna, aga torustikust õhk välja ei saa.
Kanal ei ole suletud süsteem. Väljuval torul on lähedal vahe/vaatluskaev, magistraaltorudel on oma kontrollkaevud iga x meetri tagant. Need malmkaaned seal ei ole hermeetilised. Aga see pole isegi oluline. Kasutuses olnud 110mm sisekanali torul on hästi näha milline vedeliku tase seal tüüpiliselt voolab. Õige projekti ja teostuse korral on see selgelt alla poole toru kõrgusest, ristlõike pindala mõttes veelgi vähem. See 4 või 8 liitrit vett mis potist korraga alla tuiskab, on torustiku jaoks kökimöki. 8l vett võtab 110-ses torus ruumi 84 cm. Kui ma 8L vett oma postit alla lasen siis majast väljuvas 160 mm torus võib vaatluskaevu kaudu näha taseme tõusu kõva 2-3 cm peale, 4-5 sekundiga rahuneb jälle maha.

Sa võta prooviks lähimal vaatluskaevul (oma krundil) kaan maha ja katseta kas asi paranes.
to aero
külaline

Re: Kanalisatsiooni tuulutus horisontaalselt

Lugemata postitus Postitas to aero »

Norm arvab, et ööpäevas ühest korrast isepuhastuskiirusest piisab, ühik cm ei ole kiirus. Kui pisut allpool kirjeldatud hoonele paigaldada 160 toru siis ... isepuhastuskiirust keeruline saavutada, kui just keegi iga päev II korrusel vannis ei ligune.
Kui kanali ventilatsioonist lööb õhku välja siis on majasisene kanal valesti projekteeritud/ehitatud.

Eestis on ka juba kolm ühisvaakumkanalisatsioonisüsteemi. Nende kinnistute korral on kanali vent väga vajalik, sest osaliselt peab vaakumsüsteemi ka õhku sattuma.
Tuulutaja
külaline

Re:

Lugemata postitus Postitas Tuulutaja »

aero kirjutas: 15 Dets 2017, 10:08 ...
Ühisvõrku minevatel majadel või ka pikkade trassidega majadel seda suletud süsteemi efekti ei teki, aga mul on tegemist väikese suvilaga, kus vesi voolab kinnisesse mahutisse. Maja väike, trassid lühikesed ja kõik on kinnine. Seega tundub täitsa loogiline, et ilma tuulutuseta ei taha õhk ja vesi koos ära mahtuda.

Igaljuhul suund on paigaldada 75mm tuulutustoru. Eks näeb, kuidas selle haisuga õue peal saab olema. Kui see peaks probleem olema, ega siis ei oskagi sellele lahendust näha. Siis oleks vaja sellist klappi, mis avaneb juhul kui trassis on ülerõhk. Aga jube tundlik klapp peaks olema...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6079
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Re:

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Tuulutaja kirjutas: 15 Dets 2017, 11:03vesi voolab kinnisesse mahutisse ... ilma tuulutuseta ei taha õhk ja vesi koos ära mahtuda ... vaja sellist klappi, mis avaneb juhul kui trassis on ülerõhk
Mahutil peab tuulutus olema. Ülerõhk ei saa kanalisatsiooni tekkida, kui paaki enam ei mahu, siis potist ära ei lähe.
putkimies
külaline

Re: Kanalisatsiooni tuulutus horisontaalselt

Lugemata postitus Postitas putkimies »

Osa tuulutusest võib teha horisontaalselt.Sel juhul peab see olema kaldega,et toru sisene kondents ära voolaks.
Katusele viiakse 110 tuulutus,et liikuv õhk hoiaks toru seest kuivana.Madal ja viilu varjus olev tuulutus võib tekitada haisu õuel.Klapp paigaldatakse vannituppa lae alla, st. kraanikausist kõrgemale.Väiksema läbimõõduga toru on OK.
Kui kanal. on vaba ja puudub tuulutus,siis tõmmates WC vett on näha veetaseme kõikumist üles alla ja kuulda õhu liikumist poti mansetti vahelt.Kui vesi läheb ühtlaselt aeglaselt alla on kanal. takistus,mille vaid üheks põhjuseks võib olla tuulutuse puudumine.
Kui nüüd veel viia tuulutus läbi seina, lisandub inetu toru ja hais õues.
teet82
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 02 Juul 2020, 21:21
On tänanud: 1 kord

Re: Kanalisatsiooni tuulutus horisontaalselt

Lugemata postitus Postitas teet82 »

Tahaks ka teha mingi osa tuulutusest horisontaalselt, ruum väga väike ja ei taha seda toru sinna nurka, viiksin põranda alt 70mm toru 1,5mm pikalt vaheseinani ja seina seest üles. Seda siis juhul, kui tuulutus algaks poti tagant suunaga üles oleva 110 toru otsast. Samas olen vaadanud juhendeid ja pilte, kus tuulutustoru on juba enne potti 110mm toru pealt otse üles. Sellisel juhul saaksin tuua otse üles vaheseina sisse, toru jookseb sealt alt läbi. Aga ma ei saa hästi aru sellest, haisulukud imeb ikka kuivaks siis ju, kui tuulutus on mingi 1,5m enne muid asju?
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 730
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Kanalisatsiooni tuulutus horisontaalselt

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Aga mida hoonesisese VK kutsetunnistusega spetsialist arvab?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10606
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kanalisatsiooni tuulutus horisontaalselt

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Vahelduseks uuri mis asi on vaakumklapp ja kuhu tasuks seda panna. Kuid parima vastuse annab sulle kanalisatsiooni projekteerija.
Vasta