Wirsbo Q & E liitmike lahti monteerimine

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Külaline
külaline

Wirsbo Q & E liitmike lahti monteerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mis moodi saab QE liitmike lahti võtta nii, et pärast oleks võimalik kokku tagasi panna? Sõrmus puruks lõigata ja edasi?
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Wirsbo Q & E liitmike lahti monteerimine

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Edasi võtad kipsinoa ja hakkad vaikselt urgitsema. Soovi korral võid ka kuumaõhupüssi appi võtta. Mina olen 99% liitmikest saanud siiani taaskasutusse võtta.
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Wirsbo Q & E liitmike lahti monteerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas sellisel moel lahti võetud ühendusel on ka toru taaskasutatav? Tegelikult ongi küsimus torus. Pole nimelt väga ruumi seda toru lühemaks võtta. Sõrmus on aga vahetatava ja seepärast võib seda lõikuda.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Wirsbo Q & E liitmike lahti monteerimine

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Mina olen tavaliselt torusid lühemaks võtnud, jupi kahe liitmiku vahelt välja vahetanud või kui toru liiga pikk, et välja vahetada siis olen jätkamiseks sirge liitmiku vahele pannud, et vajaliku pikkusega torujupp otsa panna.
Torutööd Tartus 56 932 898
fgh
külaline

Re: Wirsbo Q & E liitmike lahti monteerimine

Lugemata postitus Postitas fgh »

Torust lõikad selle 15-20mm ära mis liitmiku peal. Kipsinoaga vestad liitmikult toru maha, vaata, et liitmiku sooni ei kahjusta. Ühtegi kiirsüsteemi toru ei saa täis pikkuses uuesti kasutada või vähemalt ei tohiks.
'
Kui soovi katsetada, siis võid fööniga toru kuumaks lasta(muutub klaasjaks) ja proovida toru maha tõmmata.
Mingit garantiid pole. Samas ei usu, et 20mm kaotamine torust katastroof oleks.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Wirsbo Q & E liitmike lahti monteerimine

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

fgh kirjutas:Kui soovi katsetada, siis võid fööniga toru kuumaks lasta(muutub klaasjaks) ja proovida toru maha tõmmata.
Mingit garantiid pole. Samas ei usu, et 20mm kaotamine torust katastroof oleks.
Olen ka seda asja videost näinud. Korduvalt mõtelnud, et peaks kasvõi isikliku huvi rahuldamiseks järele proovima, kuid siiamaani on laiskus teadmistehuvist suurem olnud. Kuivõrd selliselt tehtud ühendusele ise garantiid ei julgeks anda ja laiskus on nii suur, et vabatahtlikult kliendi juurde tagasi sõita ei taha siis kliendi juures küll säärast ühendust katsetama ei hakkaks...
Torutööd Tartus 56 932 898
fgh
külaline

Re: Wirsbo Q & E liitmike lahti monteerimine

Lugemata postitus Postitas fgh »

Wirsbo pex toru on nn mäluga toru ehk kuumutades klaasjaks see taastab oma algsed omadused ja kuju, Iseasi küsimus, on palju toru pind vigastada saab maha tirides. Ise samuti ei praktiseeri seda varianti ja toru tuleks liitmiku juurest maha lõigata. Kuigi kui ilma vigastamata toru maha saada, siis peaks tegu olema justkui uue toruga, aga... Sama lugu on wirsbo vs kruvi kui kruvida torust kruvi läbi,siis lekkima hakkab toru alles mõne aasta pärast kui kruvi roostetanud. Samas keegi sellist paigaldust ei praktiseeri loodetavasti....
Vasta