Palun abi külma vee torude osas

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
daisy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Okt 2016, 23:02

Palun abi külma vee torude osas

Lugemata postitus Postitas daisy »

Ostsin omale uue kodu. Eelmine omanik on vist teinud miskit valesti vms, igatahes ei tea mis ja kuidas lahendada. Nimelt on wc-s peaaegu et iga päev reo hais, veel ei ole tuvastanud kuskohast sisse tuleb. Lisaks pidin välja vahetama wc-poti kuna seal sees oli mingi viga ja sisse nirises vett koguaeg, ehk veearved olid suured. Wc poti vahetuse käigus selgus et kui külma vee toru kinni keerata siis vett sisse ei tule, aga kui võtta külma vett köögist, dušist, kraanikausist vannitoast siis hakkab kohe wc sissetulevast voolikust vesi maha jooksma. Kuuma vee võttes seda ei juhtu. Mis on tehtud valesti, kus on jäetud kraan/lisa vidin panemata? Sest normaalne see ei ole. See tähendab seda, et igakord kui võtan kuskilt külma vett siis surub wc kasti külma vett peale pidevalt ja äkki selle surve tõttu läheb ka uuel potil klapp katki? Või ei tee see midagi?
Äkki teadjamad oskavad nõu anda või pole vahet, et kui uuesti uue wc poti ühendan ära ja isegi kui tuleb surve peale ei tee see potile midagi?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palun abi külma vee torude osas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Minu, kui meesterahvast šovinistliku sea, mõtteviisi järgi otsustades oled kasutajanime järgi naisterahvas, kes ei jaga sellest vee- ja vetsuvärgist mõhkugi ja kui sulle ka seletada oletatava probleemi olemus, siis ise parandama seda nagunii ei hakka, sest pole sul selleks teadmisi, oskusi ega tööriistu.
Et minu kommentaar ei jääks "partsilikuks mölisemiseks", tahan öelda, et väga soovituslik on otsida mõne toruasjandusest jagava asjaliku meeste-/naisterahva kontakt, las tema vaatab kohapeal probleemid üle ja parandab ära.
Edu sellise meeste-/naisterahva otsingul! Näiteks, võid julgelt kasutada siinse foorumi "Pakun tööd" alajaotust või kirjutada PS-i kaudu foorumi kasutajale Toomas(tema jagab matsu). Ainuke mure on see, et ta vist iga päev Ruhnu ei jõua ehk see tähendab seda, et pole teada probleemse vetsupoti geograafilisi kordinaate. :)
daisy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Okt 2016, 23:02

Re: Palun abi külma vee torude osas

Lugemata postitus Postitas daisy »

Sellist vastust kuulan enda suunas esimest korda, et sa oled naine ja neid asju ei tea. Pole olemas meeste ega naiste töid. Kõike saab õppida! See torumees kes hetkel ka abiks oli nägi samuti esimest korda et sellised torud omavahel ühenduses on. Seega ma palusingi infot, mis võib valesti olla ja mida teha. Eile mõtles et paneb wc sissevoolu toru vahele kraani - ma ei tea kas see nüüd lahendab probleemi.... Seega ma palusingi mõtteid.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palun abi külma vee torude osas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

daisy kirjutas: See torumees kes hetkel ka abiks oli nägi samuti esimest korda et sellised torud omavahel ühenduses on. Seega ma palusingi infot, mis võib valesti olla ja mida teha. Eile mõtles et paneb wc sissevoolu toru vahele kraani - ma ei tea kas see nüüd lahendab probleemi.... Seega ma palusingi mõtteid.
Kui torumehe eest peab mõtlema tellija ja otsima interneti avarustest lahendusi, siis soe soovitus- kõigepealt vaheta torumees välja mõne targema vastu enne kui ta hakkab su kodus torusid vahetama või midagi kuhugi vahele panema! Äkki see selle soovituse järgimine aitab välistada hilisemad probleemid?
fgh
külaline

Re: Palun abi külma vee torude osas

Lugemata postitus Postitas fgh »

Kas korteris kaks püstakut kust vesi korterisse tuleb ?

Kas enne ei võinud potti olla ühendatud soe vesi?
Ilmselt segistis toimub segunemine ja vesi rändab edasi teist toru pidi.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palun abi külma vee torude osas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

daisy kirjutas:Wc poti vahetuse käigus selgus et kui külma vee toru kinni keerata siis vett sisse ei tule, aga kui võtta külma vett köögist, dušist, kraanikausist vannitoast siis hakkab kohe wc sissetulevast voolikust vesi maha jooksma.
Kuhu maha see vesi jookseb? :scratch:
Külaline
külaline

Re: Palun abi külma vee torude osas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kindel et potti tuleb külm vesi ? ( haisu järgi võiks oletada või siis trapp haiseb läheduses).
Kas surve taset elamises näha on mõnelt manomeetrilt?
Sisse jookseb vesi potti või nagu tekstist kohati lugeda võis siis maha hoopis?
wc potti tuleval voolikul võiks kuskil ikka kraan olla, kui praegu pole, seega see ei ole halb mõte. Aga seda ei peaks iga kord keerutama.
fgh
külaline

Re: Palun abi külma vee torude osas

Lugemata postitus Postitas fgh »

Ma saan aru, et vesi jooksis maha kui voolik ühendamata oli. Seega loogiline on, ewt potti on ühendatud soe vesi mis ühtlasi haiseb ja segistit näppides on avatud mõlemad torud ja toimub vee liikumine külmast sooja vee torusse.
Vasta