Veekraan aeda

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
aikapoiss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 12 Sept 2013, 08:24
On tänanud: 1 kord

Veekraan aeda

Lugemata postitus Postitas aikapoiss »

Tere,
Kust leida vajalikud jupid sellise kraani ehitamiseks aeda? Kas tava ehituspoest või on miski parem spets koht?
Plaan oleks aeda viia terrassi alt pem toruga vesi kuni selle kraani asukohani. Kas pem võib jääda maa peale terrassi alla lihtsalt ja mis liitmikke sel juhul kasutama peaks?Pilt

usr1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 498
Liitunud: 07 Jaan 2009, 12:59
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Veekraan aeda

Lugemata postitus Postitas usr1 »

Asukoht ka poe puhul määrav. ehituspoes asjad lihtsalt kallimad kui otseselt torupoodides.
Kui TLN siis eelkõige soovitaks Arcade, Feb ja Dunven .
Paigalda tavaliste keeratavte liitmnikge, kui õigesiti toimetad ei juhtu midagi
edu ( mõte on ju iseenesest hea )
Kõik torudest ja ehitus.
55 118 46
http://www.Torumehed.ee

Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 8138
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 182 korda

Re: Veekraan aeda

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Niipalju pead arvestama, et trass tuleb talveks veest tühjaks saada. Muidu saad iga aasta uued jupid osta.

Urmas
autodidakt
Postitusi: 6721
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 164 korda
On tänatud: 251 korda

Re: Veekraan aeda

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aikapoiss kirjutas:Plaan oleks aeda viia terrassi alt pem toruga vesi kuni selle kraani asukohani. Kas pem võib jääda maa peale terrassi alla lihtsalt ja mis liitmikke sel juhul kasutama peaks?
Küsimuse vorm eeldab, et sa soovid jätta PEM-toru maa peale vedelema, siis nagu Kalvis juba mainis, on süsteem vaja talveks tühjaks lasta. Miks selliste tingimuste korral soovid kasutada just PEM-i kui tavaline aiavoolik on tunduvalt soodsam? :scratch: Või kasvõi muru niitmise ajaks on aiavoolikut tunduvalt kergem jalust ära koristada.
Kuna sul on koht, kuhu üks toru ots susata, siis peaks olema väga lihtne organiseerida sinna otsa aiavooliku kiirliitmik. Veekraani saab ka teha väga lihtsalt. Võta üks 50x100 paraja pikkusega pruss, kaeva see vajaliku kõrgusega maase, puuri samasuur auk prussi ülemisse otsa nagu on pildil see toru ja kraani vaheline pikendus, fikseeri mõlemalt poolt mutriga, keera ühte toru otsa kuulkraan, teise otsa SK/VK põlv, põlvele kiirliitmik ja ongi valmis su aiakraan. Põlv sellepärast, et ei murraks voolikut ja prussi maase mineva osa võiksid mingi möksiga üle teha, peab kauem vastu.
Tegelikult ei pea sa isegi prussist statsionaarset hoidjat kraanile tegema, vaid mine kuhugi ehituspoodi ja küsi endale üks kipsplaadi transpordialus. Sae see lühemaks, pikemast jupist saad laudu juurde, et ämbri alus tihedamaks teha ja kaks prussijuppi jääb veel üle. See kruvi püsti, kruvi veel kaks diagonaal(tuleb tugevam) ja ülejäänu eelkirjeldatu järgi. Selle variandi eelis on see, et saad vastavalt naise tujudele-tahtmistele tassida sinna kohta, kuhu ta sõrmega näitab. Igaks juhuks jäta vooliku varu terrassi alla. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 8138
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 182 korda

Re: Veekraan aeda

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui statsionaarset süsteemi ei soovi ehitada siis kõige lihtsam on ikkagi rull kastmisvoolikut maapinnale, mille korjad sügisel kokku ja kevadel laotad laiali. Maapeale teed siis vaid posti kus on klassikaline kastmisvooliku kiirliitmik ühel pool otsas ja teisel pool kas 1/2 " või 3/4 " keermega ots, sinna otsa vastav kraan ja see kinnitatud postile. Veel mugavam on aga kasutada kohe kastmisvoolikute erikraane (tavaliselt plastmassist, kallimad metallist, maksavad rohkem aga mugavam kasutada.
sSüsteemi eelis on paindlikus - võid kuhu tahes teisaldada.
Omal on kastmisvooliku otsas tavaline kraaniga pihusti (metallist, ostetud hortesest) ja mul pole isegi vajadust toki otsa seda panna. Töötab samamoodi nagu pildil olev kraan. Väga mugav. On tehtud lihtsad alusega tokid kuhu otsa võib panna nii kraani kui kastmisvee pihustid.

aikapoiss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 12 Sept 2013, 08:24
On tänanud: 1 kord

Re: Veekraan aeda

Lugemata postitus Postitas aikapoiss »

Tänud vastajatele.
Naisele meeldib selline, nagu pildi peal esimeses postituses. Kuid ma ise olen pigem sellise lahenduse poolt, mida Kalvis soovitas. Isegi ammu sellist lahendust juba näinud, aga see originaal on jube kirves. See peaks ka olema Gardena kraan seal pildid. K-Rauta igatahes seda ei leidunud, peab paremini otsima.
Pilt
PEM toru on sellepärast, et suurem osa jääb kõnnitee alla ja viimane lõpp on terrassi alt läbi teisele poole terrassi, see jääks niisama katmata olekus terrassi alla. Ma arvan, et ma viskangi kiirliite sinna otsa ja siis vaatan edasi kastmisvoolikuga, mis täpsemalt lahenduseks saab.

Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 349
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Veekraan aeda

Lugemata postitus Postitas laurit »

Gardena kola müüb Bauhaus, Hansaplant, ...

Vasta