Kas veeautomaat või.....

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
mart69
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 04 Okt 2014, 21:18
On tänanud: 1 kord

Kas veeautomaat või.....

Lugemata postitus Postitas mart69 »

Nii, foorumi veteranid satuvad kohe raevu,aga küsiks ikka enne kui poodi minna! Lugu selline-sooviks saada salvkaevust majja vett:
maja asub 30 m kaugusel kaevust, kaevu sügavus ca 8,5 m, veetase kõigub olenevalt aastaajast 2-4 m allapoole maapinnast. Tuuseldasin foorumis ja sain aru, et nii sügavalt ja kaugelt majja veeautomaadiga vett ei saa(ilmselt?)-ehk on olemas ka mingi muu võimalus sukelpumbad jt., aga milliseid parameetreid jälgida, et pärast mitte istuda silmad vees kuiva kraani ees?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kas veeautomaat või.....

Lugemata postitus Postitas rokikas »

mart69 kirjutas:et pärast mitte istuda silmad vees kuiva kraani ees?
Aga tilga vett saad ju ka nii maja! :lol:
mart69
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 04 Okt 2014, 21:18
On tänanud: 1 kord

Re: Kas veeautomaat või.....

Lugemata postitus Postitas mart69 »

Enda üle naermine on vahest hea, aga probleemi see ei lahenda....
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kas veeautomaat või.....

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma ei leidnud su küsimusest vastust küsimusele miks nii kaugelt veeautomaadist vett majja ei saa? Kui veeautomaat on kaevus või kaevu juures majakeses siis saab igal juhul. Ka 30-40 m võib rõhulangus korralikul torul ikka nii väike olla, et toimiks ka siis.
Samas sukelpumpasi otsides on saada mõistliku hinnaga ja see meetod töötab raudselt.
mart69
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 04 Okt 2014, 21:18
On tänanud: 1 kord

Re: Kas veeautomaat või.....

Lugemata postitus Postitas mart69 »

Ma mudugi oma halas ei märkinud ära, et soov oli panna veeautomaat maja keldrisse koos rauapuhastiga(aeraatoriga), sest vees on rauda peaaegu 40 korda rohkem, aga see on teine teema....
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kas veeautomaat või.....

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma seda oletasin aga puudub otsene kogemus. 15 m tean et toimib, miks ei võiks ka 30 m toimida.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Kas veeautomaat või.....

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

mart69 kirjutas:Ma mudugi oma halas ei märkinud ära, et soov oli panna veeautomaat maja keldrisse koos rauapuhastiga(aeraatoriga), sest vees on rauda peaaegu 40 korda rohkem, aga see on teine teema....
Sukelpump lollikindlaim lahendus. Vaata Grundfos SB/SBA seeria poole.
Külaline
külaline

Re: Kas veeautomaat või.....

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rostfrei kirjutas:
mart69 kirjutas:Ma mudugi oma halas ei märkinud ära, et soov oli panna veeautomaat maja keldrisse koos rauapuhastiga(aeraatoriga), sest vees on rauda peaaegu 40 korda rohkem, aga see on teine teema....
Sukelpump lollikindlaim lahendus. Vaata Grundfos SB/SBA seeria poole.
... niiskusesse pandud "mitu ühes" poest ostetud ei pea vastu jah (nagu nad usinalt reklaamivad). Kasutaja Rostfrei soovitusega unustad, et midagi pumpab kuskil (ok, eletkriarve ikka tuleb, aga see tuleb niikuinii).
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 285
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Kas veeautomaat või.....

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Olen pannud ka 42m pikkuse pemi kuni pumbani, mis oli samuti keldris ja teine ots salvkaevus. Seda ca 15 a tagasi ja töötas 7a muretult kuniks maja maha müüdi. Täna valiks endale süvavee(kvaliteetse) pumba mugavuse ja töökindluse pärast. Kahjuks olen aga sunnitud ise siiani kasutama veeautomaati ca 12m toruga, kuna vanaaegne puurkaev pumpa ei mahuta kuidagi. Toetan igati Rostfrei mõtet ja rõhurelee võta ka kvaliteetne...Grundfosi oma on mul töötanud juba 21 a, ühe tõrkega. Itaalia oma mis automaadil algselt peal oli, nöökis 2 a jooksul pidevalt. Samas on veeautomaat end minul õigustanud:23a tagasi sai paigaldatud, 9a tasasi vahetasin pumba osa, 21a tagasi rõhurelee ja see aasta hüdrofori paagi, kuna kummikott oli katki ja kest väljast roostes, kuid terve.
mart69
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 04 Okt 2014, 21:18
On tänanud: 1 kord

Re: Kas veeautomaat või.....

Lugemata postitus Postitas mart69 »

Nii, suured tänud kaasa mõtlemast-ilmselt parimatest variantidest parim on Grundfosi SBA3 -35 ja survekontroller Grundfos PM2.
Kui ma nüüd õigest aru sain, siis eraldi hüdrofori selle kontrolleri juurde vaja polegi, vähemalt Grunfosi kodulehel värvilisel pildil muid vidinaid polnud-ainult pump ja kontroller.
Vasta