Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Tere iseehitajad ja oma ala profid!

Selline iseehitaja väike plaan. Usun, et kui selle asja saaks kokku panna, oleks see nö. suureks alternatiiviks sadadele iseehitajatele, kes on puurkaevus sisalduva 2-3valentse rauaülekülluses vaevlevad. Kui asi õnnestub ja ma ei lähe kergema vastupanu teed (ostan valmis rauaärastus filtri – seadme), siis panen vastava info kohe ka kodulehele kuhugi üles, et oleks nõuandjaks ja abiks.

Minu probleemi juur ja mõttearetused asuvad siin: :roll:

viewtopic.php?t=3483

Asi siis nii, et sooviks oma puurkaevust tulevat vett puhastada. Puurkaevu (160m) vee analüüsid, näitasid 800 mg rauda. Eesti lubatud on 200mg rauda. Tegemist on 2-3 valentne küllastamata raud.

Idee oleks filtreerida kuni 10 m3 – kanti vett kuus, väikeses ühepereelamus. Väiksem ruum oleks pumbajaamas, katlaruumis ja katlaruumi kõrval lisaruumis. Olemas elekter, kanalisatsioon (v.a. pumbajaam).

Olen näinud aja jooksul, et ükski vajadus ja probleem ei jää lahendamat, kui vaid on neid, kes viitsivad aretada ja arendada ja iseehitajate seas on kokku klopisud väga muljetavaldavaid seadmeid. Ka antud probleem, liigne rauasisaldus vees on väljakutse, kas saaks isetegijana probleemile lahendust käepäraste ja 3x odavamate vahenditega.

-------------------------------------------------------------------

SÜSTEEM 1

Mangaaliiv + kaaliumpermanganaadi lahusega regeneererimine:
http://www.santehnika.ee/?op=bodyc&id=18

Hind: umbes 15 000 .-

Rauaeraldusfiltri täidiseks on mangaanliiv, mida regenereeritakse kaaliumpermanganaadi lahusega.

ISEEHITAJA LAHENDUS 1

See lahendus läheb keerukaks ja langeb välja, kuna kust võtta automatiseeritud kaaliumpermanganaadi pulbi dosaatorit ja kust võtta nö. vahekorra ja tsükli tabelit jms. Liiga keerukas. Olemasolevad filterseadmed, kasutavad pulbrit, kus doseeritakse mööda torukest see sinna ette – liiga peene ja keerukas värk iseehitajale.

Muidu muud asjad samamoodi, läbipesu, vesi juhitakse kanalisatsiooni. Läbipesu 1x nädalas ja kulutab vett sadu liitereid. Vee kogud jms. saab välja arvutada seadmete filtriliiva ja läbipesu veehulgast tulenevalt.

Veebis pilt, analoogse seadme läbilõige: http://waternatureofgeorgia.com/mediaguard.html või http://www.waterking.ru/balon.php

-------------------------------------------------------------------

SÜSTEEM 2

Tseoliitliivaga oksüdeerimine + filtrimaterjali läbipesu.

Rauafiltri EURA IR puhul on tegemist oksüdatsioonifiltriga, milles kasutatakse filtrmaterjalina spetsiaalselt tseoliitliiva Manganese Greensand, mis hõlbustab kahevalentsete lahustunud rauaioonide oksüdeerimist kolmevalntsete rauaoksiidide ja hüdroksiidide kujule

http://www.schottli.ee/index.php?lang=e ... fb3c6761e8

Hind: umbes 20000-25000 .-

ISEEHITAJA LAHENDUS 2

Võtta vana õlleankur ja täita see tseoliitliivaga. Ühest otsast tuleb vesi sisse ja teisest otsast jookseb välja. Läbipesu süsteem teha vastupidises suunas. Läbipesu ajal sulgeda mõlemas otsas trassi kraanid! Läbipestud vesi toru pidi kanalisatsiooni. Umbkaudne läbipesu kuluv aeg, teha arvutuste põhjal, palju jookseb vett läbi n. x minuti jooksul. Analoogsed süsteemid lahistavad vett 400 l nädalas. Seega läbipesu u. 1x nädalas.

-------------------------------------------------------------------

SÜSTEEM 3

Katalüütiline filtriaine + aereerimis meetod: http://www.santehnika.ee/?op=bodyc&id=18

Hind: 16000-20000 .-

See meetod oleks isetegemise puhul üks loogiliselt lihtsamaid. Vaja vaid katalüütilist filtriainet (liiv, süsi?). Selle saadavusega on hetkel veel? Iseenesest ei tohiks süsteem väga keerukas olla. Anum, kraanid, ports põlvi, kolmikuid ja torujuppe. Ning siis mingi aereerimis pump – survepump + düüs, mis segaks vette õhku.

ISEEHITAJA LAHENDUS 3

Leheküljel http://www.santehnika.ee/?op=bodyc&id=18 seal all on veel 3 tehnoloogia! Nimelt aereerimisega rauaärastus filter, mille sees on katalüütiline filtriaine birm. Selle regenereerimine toimub veega ja see protsess toimub koosfiltriaine läbiloputamistsükliga.

Võtta vana õlleankur ja täita see katalüütilise filtriliivaga. Ühest otsast tuleb vesi sisse ja teisest otsast jookseb välja. Läbipesu süsteem teha vastupidises suunas. Läbipesu torule külge klapp, mis võtab ja segab õhku veele, mis anumasse läheb. Läbipesu ajal sulgeda mõlemas otsas trassi kraanid! Läbipestud vesi toru pidi kanalisatsiooni. Umbkaudne läbipesu kuluv aeg, teha arvutuste põhjal, palju jookseb vett läbi n. x minuti jooksul. Analoogsed süsteemid lahistavad vett 200-300l nädalas. Seega läbipesu u. 1x nädalas.


Arutasime siin aga meie mõistus sai nö. otsa. Mis oleks ohud ja probleemid antud süsteemil. Kahjuks ei ole antud seadmetest kusagilt netist JOONISEID saada, et näeks nende sisu ja kuidas see asi töötab. Igastahes on see paras väljakutse ja suure mehe LEGO tasemel nokitsemine.

-------------------------------------------------------------------

SÜSTEEM 4

Filtreerimis meetod: http://www.veeekspert.ee/index.php?page=84 ???

Antud filtritega lubatakse kuni 15 kanti kuus filtreerida, kusjuures need 50cm pikkused padrunid – filtrid, pidavat vastu 1/2 kuni 1 aasta. Filtreid on 2, esmalt mingi kiuline filter ja siis spets Fe – Rauaeraldus filter (siu ei tea). Igastahes on valmiskomplekt u. 3000 .- juures ja eelfilter maksab u. 150 .- ja raufilter 600.-, mida siis 1-2 x aastas vahetada.

Selle filtri peale kehitas nii mõnigi asjatundja õlgu ja ütles tundub kahtlane. Kas neil on ette näidata proovide tulemused. Üks mees pani sarnase filtri, mis rauda eraldama peaks oma koduse lühema padruni sisse ja tulemus oli 250 mg raua puhul vaid 220 peale kukkumine, ehk imeväike muutus. Samuti öeldi, mitmes kohas et sellise filtir efektiivsuses tuleks tõsiselt kahelda, kui rauda on üle 400 mg vees, kuna filter ummistub kiirelt.

-------------------------------------------------------------------

SÜSTEEM 5

Lollikindel meetod, kus lasta rauaküllane vesi suurde anumasse ja teda hapnikuga rikastada, kus ta saaks selgineda ja 2-3 päeva pärast on juba suur osa settinud. Settimisele lisaks võib kasutada väljapumbatavale veele, läbipestavat filtrit. Süsteem töötaks tsükliliselt taimeriga – programmkellad mootorite vahel. Veis tuleb peale niipalju kui kulub, selle teeb kindlaks 1 nädalaga, palju kulub.

ISEEHITAJA LAHENDUS 5

Selle võimaluse pakkus välja mu isa, kellega siin nuputame. Hankida 2 paari kandist roostevaba anumat. Üks 4 kandine on olemas. Trassist vesi jookseb ühte anumasse, kus see aereeritakse tavalise – lihtsa madalpinge pumbaga, mille aereerimis ots. Teatud intervalliga pumpab tavaline hüdrofooriga pump, sellest anumast vee teise anumasse, kuhu jääb ka süsteemi surve.

Probleemiks osutus, kuidas esimeses anumas nö. õhku jääks ja kuidas toimub selle tasakaalustamine, et see aeg ajalt välja jookseks, kui aereerimise käigus juurde tuleb, kas tavalise ülerõhu klapiga. Samas on ju trassis 2 amt. rõhku – veesurvet. See on nagu pudelikael. Samuti tekib küsimus, et kas sela ei teki nö. balkteritele soodne kasvulava ja siis peaks panema 2 anuma lõpppunkti baketerivastast filtrit, mida saab santehnika.ee –st.

Fakt on et ohtralt hapnikku saanud raud settib põhja paari päeva jooksul. Idee poolest imeks hüdrofoorpump selle teise anumasse. Ja 1x aastas peaks saama siis seda 1 anumat läbi pesta. Anumate hoidmisruum täitsa maja katlamaja lisaruumis olemas.

-------------------------------------------------------------------

Loodan, et väljendasin ennast selgelt, kui jäi midagi arusaamatuks, siis küsida üle. Kuna see on iseehitajatele avatud foorum, siis loodan, et enamus postitusi pole stiilis, mida sa loll mässad, mine osta paarikümne tuhandene valmissüsteem jms. Et nagu põhjus, miks seda teinud ei ole, on see, te ehitan ilma suuremate laenudeta ja ain7üksi veetrass jms. mäsu on juba kenasti maksma läinud.

Seega on tegelikult antud lahenduse isetegijale väljakutse, kas on võimalik lihtsamate vahenditega, odavamalt teha Eestis küllalt aktuaalset Fe – Raua ärastusfiltreerimise seadet. Ja ka sellist seadet, mida võiks vabalt ka naabrimehele soovitada, mitte mis on õhkulendamise ja pere äramürgitamise piirimail.

Tänud kaasa mõtlemast ja aretamast! Fakt on, et see on teostatav üsna lihtsate vahenditega, kuna olemasolevad rauaärastussüsteemid on üsna primitiivsed ja lihtsa põhimõttega ja seadmetega töötavad.

P.S. Plaanin ka netiavarustest miskit leida, jooniseid jms.

:roll:
Viimati muutis veebimeister, 07 Apr 2008, 10:36, muudetud 1 kord kokku.
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Õhu süsteemi võiksid teha suletuna ehk paagi ülaltosast võtab toru õhku ja alaosast surub sedasama õhku tagasi. Sel juhul on rõhk tasakaalus, välja arvatud anuma vedelikusamba rõhk (1 meeter 1 baar?, üsna väike).
siiski on kaks probleemi - õhk lahustub vees ja suletud süsteemil aeg ajalt õhk kaob. Seda saaks lihtsalt lahendada - anumas peaks olema ujukiga andur, mis veenivoo tõustes annab märku lisaõhu vajalikkuses. Seda võid juurde lisada kasvõi lihtlabase autoratta pumbaga üle ventiili (või kasutad automaatpumpa). Palju tõsisem probleem on hapnikukulu ehk aeg ajalt tuleks õhk lihtsalt vahetada süsteemis. Ma pole keemik ja ei oska vastata, kas lahustunud õhu vahetumisel värske õhuga tuleb piisavalt värsket hapnikku peale. Kui tuleb siis probleemi ei ole, kui mitte siis tuleb süsteemi oluliselt täiustada (aeg ajalt õhku lihtsalt välja lasta ja automaatselt uut peale pumbata. anduriks sobiks seesama ujuv kork, või teed kõik käsitsi - ventiilist õhk välja ja käsitsi uus peale).
Kui kasutad lahtist süsteemi siis lahustumise ja õhu värskuse probleemi ei ole, vesi tuleb trassist peale tavalise nõelklapptüüpi ujuki kraaniga automaatselt (WC oma on ideaalne). Suletud süsteemi puhul aga pole vaja lisapumpa veele, samas hapnikukulu ei tohiks olla väga suur ja paak on ühtlasi hüdrofoor. samas paagi puhastamine sinna settinud rauast on probleem
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Vett rikastaks pumbaga, mis oleks näiteks taimerkellaga reguleeritud. Õhk tuleb peale anuma alt ja automaatselt läheb üles, kus oleks ka siis mingi ventiil vms. kust ta välja läheb, kuna uus õhk tuleb alt juurde.

Mnjaa ... peab veel palju nuputama ja läbi mõtlema. Olen ideed nii mõnelegi tutvustanud, et kas oskad midagi kaasa öelda, siis esimene asi on naeratus ja teine mõte on olleks olnud, mitte et võimatu vaid igat asja on võimalik teha, kui vaid tahtmist ja ettevõttlikust on.
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Kasutaja avatar
Fog
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 121
Liitunud: 27 Mär 2006, 10:05
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Fog »

Tee mudel.

200l vaat vms puhas tünn.
akvaariumi kompressor.
N arv pudeleid, puhtaid, korgitavaid.
kalla vaat täis, võta esimene proov pudelisse.
pane käima pump.
võta iga N tunni tagant proovipudel.
lõpuks vii pudelid laborisse ja telli raua sisaldus ainult, muu sind ei huvita.

Vaata kas antud süsteem suudab umbes 12 tunniga päevase veevaru ära neutraliseerida, kui suudab on su probleem lahendatud.

rõhuall ei soovita seda vaati teha, pigem ikka normaalrõhul, ujukiga, pealt avatud(vent) ja 10cm enne ülemist äärt toru äravoolu.
Ujuk + relee(et suuremat voolu lülitada) juhib kaevus olevat pumpa.

Paagist välja minevale torule "põhjaklapp" külge ja pärast seda tavaline veeautomaat(pump+elektroonika+hüdrofor)
enne põhjaklappi ka filter mis roostet eemaldaks. Enamus jääb küll mahuti põhja aga midagi liigub ka edasi.

Ahjaa: ja paaki 1 hõbelusikas, hoiab vett värskemana.
eramaja_omanik
külaline

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas eramaja_omanik »

Tervitus,
Ka minu mure oli vee raua näitajaid alla saada (raua sisalduse oli 650 - lubatud 200)
ning tegin väikse veepuhastuse seadmete maaletoojate turuhindade uuringu
ja minu soodsaim pakkumine langes kokku teiepoolt toodud 2 variandiga
- muidugi ei hakanud ise leiutama vaid tarvitasin valmisolevata
sctöttli toodet(neil hind koos paigaldusega sama mis teistel ainult toode ise)
ja - asi töötab
siit tekkis ka huvi - kas keegi on sellise süsteemi ise ehitanud
ja korralikult-pidevana tööle saanud - kui jah - siis andku foorumis teada
külalised
külaline

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas külalised »

... oh sa püha püss ... 800mg ... rauamaaki tuleb kaevust???
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

... oh sa püha püss ... 800mg ... rauamaaki tuleb kaevust???
Mis ühikuga täpselt tegemist on pean tõesti üle vaatama, kas on mg või muu ühik...

See 800 ei ole midagi erakordset meie maa oludes. Pakun välja et see vesi on puhta roostekarva juba läbipaistvasse pudelisse lastes või siis tekib üsna kiirest pudeli põhja punakas sade (reag. õhuga tuleb see esile).

Kui sellise konsetr. vett kasutada kodus siis milline näeb välja WC pott, dussivärk, valge pesu pesemise võib unustada jms. Olen näinud 600 mg ja kõikjal kus vesi jooksis oli selline punane-roostekarva jutid ja triibud jms. päris rõve.
Viimati muutis teen_ise, 07 Apr 2008, 09:57, muudetud 1 kord kokku.
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Külaline
külaline

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eks see ühik oli ikka 800 Ug/l kohta seega palju väiksem kui gramm!
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas juroku »

sise konstruktioon :hello:
Manused
filter02.jpg
filter02.jpg (27.68 KiB) Vaadatud 10986 korda
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Ahaa, vaat kus pilt olemas. Mis seadeldis see siis on, mis tüüpi? Kas Süsteem 1, 2, 3 ?
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas juroku »

tere see on BIRM ainega kui mina ei eksi seal on kompressoriga hapniku lisamine on olemas kah fotod nendest osadest ise mo`tlen kah midagi aretada FEB is on see aine olemas :hello:
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas juroku »

boilerist konstruktioon :hello: :scratch: :hello:
Manused
filter.rar
(1.55 KiB) Allalaaditud 237 korda
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Ootan põnevusega, kui ehitama hakkad tee protsessist ka mõned pildid ja külmal talveõhtul kriba töö protsessi ka.

Edu ja jõudu!
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Koristaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 165
Liitunud: 12 Veebr 2006, 20:51
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas Koristaja »

jälgin teemat ...
nagu jäi mulje, et keegi arvas vett õhutada ilma survestamatta ...
gaas difuseerub imo paremini suuremal rõhul ja seega ka parem tingimus rauaoksiidi tekkimiseks, mida annab juba veest välja filtreerida
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas juroku »

selline on surveta aerator vesi peaks veel peale voolama labi du`si taolise otsiku siis on suurem hapnikuga reaktsioon :hello:
Manused
filter_obezzhelezivatel_3.jpg
filter_obezzhelezivatel_3.jpg (74.77 KiB) Vaadatud 10653 korda
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas Busta »

ahoi, kuidas edeneb?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Vaatasin skeemi siis survega aeraator töötaks samamoodi või lihtsamini, on suur survepaak, kus altpoolt pihustatakse õhku dushi või akudega torust paaki, üleval ülerõhuklapp (või õhueraldaja kust pääseb õhk välja. Ainus puudus, et kompressor peab suurema rõhuga olema? Muud asjad on klassika va et vee väljavõtt peab paagist kuskil keskel olema (all on sodi ja üleval on õhk)
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas Busta »

ma jõudsin oma mõttetööga selleni, et odavam ja lollikindlam on rajada salvkaev, milles toimuvad kõik vajalikud veepuhastusprotsessid.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ei toimi. Pead õhuga rikastama. Elan juhtumisi rauarikka vee pirkonnas, kus ilma majadeta tasuks ehk maaki kaevandada, sest raumaak on ca 1m sügavuses, tõsi kiht on õhuke, kuid vesi salvkaevus väga rauarikas. Iseenesest ta korda ei lähe. Seepärast on kõikjal veetrassid ja vett võetakse väga sügavalt ja seal on ka seda rauda palju, kuid palju vähem, talutavalt. Seetõttu pole mul seda seadet ehitada vaja.
kyveltech
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 451
Liitunud: 18 Nov 2011, 21:51
On tänatud: 4 korda

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas kyveltech »

Kas arvad, et su ise tehtud lahendus annab sama tulemi ning tuleb lõppkokkuvõttes odavam? Ma kahtlen selles. Tehas toodab seadmeid tänu suurele kogusele odavamalt. jne jne jne....:S
nii lihtne
külaline

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas nii lihtne »

Esimene paak(hüdrofor):alt vesi sisse koos suruõhuga(üleliigse õhu eraldamiseks hüdrofori keskpaigas radiaarori õhueraldi)
Teine paak:ülevalt vesi sisse-vesi läbib järgmisi fiterkihte:graniitkillustik(4-8mm)-BIRM-jäme fiterliiv(1-3mm).Alt vesi välja.
Läbipesuks(ca 1 kord nädalas) vee suunad vahetada.Rauda enne filtrit 1300 - pärast 80.
peebuste
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 07 Sept 2010, 14:11
On tänanud: 1 kord

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas peebuste »

Aga kui paneks selle ülemõõdulise akvaariumipumba salvkaevu mullitama? Siis poleks mingeid lisapotte vajagi.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

peebuste kirjutas:Aga kui paneks selle ülemõõdulise akvaariumipumba salvkaevu mullitama? Siis poleks mingeid lisapotte vajagi.
Ja hakkad kulbiga ladestunud rauda välja tõstma?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Rostfrei kirjutas:Ja hakkad kulbiga ladestunud rauda välja tõstma?
...ning sepikodadele müüma :lol:
peebuste
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 07 Sept 2010, 14:11
On tänanud: 1 kord

Re: Väljakutse! Teeme ise rauaeraldus filtreerimisseadme.

Lugemata postitus Postitas peebuste »

Nuuh, sepikojale sealt vaevalt, et saab. Kuigi - muistsed siitkandi sepad ikka hoolega seda va soomaaki rauaks tagusid. Aga las see raud vedeleb seal põhjas koos muu sodi-muda-saviga? Eks aeg-ajalt hea peremees ikka oma kaevu puhastab. Igatahes, mina oma 96000 µg/l Fe Hiiumaa kaevuga teen suvel proovi! Joogivee max on muide 200 µg/l Fe, kui sain analüüsi tulemused, siis helistasin laborisse üle, pidasin kirjaveaks. Lohutati, et eestis on hullemaid kohti ja - rauda toota sellest ka veel ei saa :D
Vasta