Külmakindlad kraanid???

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
torujupp
külaline

Külmakindlad kraanid???

Lugemata postitus Postitas torujupp »

Tere :wave:
kas on olemas sellised asjad nagu külmakindlad kraanid, asi järgmine: tahan kodusest maa-alusest veetrassist tuua vahepealt üllesse toru, kust saaks suvel kastmiseks vajaminevat vett võtta. Trassis jookseb vesi talvel ka ja siis toru otsas olev kraan külmub ju lõhki :cry:
Kas keegi teab lahendusi :thumbsup: ja kas need torude sulgemise otsad mis PE torudele on mõeldud kannatavad külma?
intensiivne
külaline

Re: Külmakindlad kraanid???

Lugemata postitus Postitas intensiivne »

kraanid on olemas kyll,rootsi omad.Ainult nad on roppu moodi kallid,150 - 200 eurot poole tolline.Vaata kylmutustehnika valdkonda,sealt leiad.Firma nimetuse olen unustanud aga paigaldanud olen kyll
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Külmakindlad kraanid???

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kunagi hoidsin käe vahel vedruna töötavat näpitsklambrit, mis oli mõeldud painduva toru vee sulgemiseks. See on raudselt külmakindel ja oleks ka odav, kuid keegi vist sellist ei müü.
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Külmakindlad kraanid???

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Maakraan- talveks immutad torujupist vee välja, külma kätte jäta milline kraan tahes.
Max
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Külmakindlad kraanid???

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Mul kodus umbes kuus-seitse aastat kestnud õue mineva toru otsas täiesti tavaline veekraan. Talveks olen majas sees teisest kraanist vee sulgenud ja õues oleva kraani olen lahti jätnud. Siiani pole veel midagi katki külmunud.
Enne seda oli tavaline veneaegne 1/2 tolline ventiil? ja ka seda ei õnnestunud kordagi lõhki külmutada... Ehk siis võib-olla oleks kasulikum tuua vesi toast eraldi toruga, mitte panna välistrassile kolmikut vahele?
Torutööd Tartus 56 932 898
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Külmakindlad kraanid???

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Mina paigaldasin õueminevale torule keldris kolmiku. Üks ots läheb õue, teises otsast tuleb läbi kraani vesi ja kolmandast tuleb läbi kraani õhk. Sügisel krutin õues vee kinni, siis lähen sisse, krutin seal kah vee kinni, siis lähen õue ja teen jälle kraani lahti, siis sisse, kus avan õhukraani. Toru on kaldus ja kõik seesolev vesi voolab välja. Midagi pole veel talvel katki läinud.
Torujupp
külaline

Re: Külmakindlad kraanid???

Lugemata postitus Postitas Torujupp »

:hello: Mõtted on head!.....aga- veetrass on juba maas ja selle pikkus 180m, veevõtukoht tuleks kusagile keskele s.o. umbes 80m algusest ja täiesti keset tühja põllumaad (ühtegi hoonet pole lähemal kui 80m), nojah hirmsasti oleks vaja sinna seda kastmiskohta aga kuidas seda teha, et midagi talvel lõhki ei külmuks? :scratch:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Külmakindlad kraanid???

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Torujupp kirjutas:kuidas seda teha, et midagi talvel lõhki ei külmuks?
Pane soojustatud tuletõrjehüdrant, nagu tänavate ääres, kui talvel ka vett vaja. Või siis tühjaks lastav maakraan, nagu Max juba soovitas.
torujupp
külaline

Re: Külmakindlad kraanid???

Lugemata postitus Postitas torujupp »

Tänks!
Maakraan ongi vist see, mida ma otsin....nüüd hakkan otsima selle paigaldusjuhendeid ja tööpõhimõtet
:grin: olen nii tumbajumba sellel alal, et ise ka ei usu :doh:
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Külmakindlad kraanid???

Lugemata postitus Postitas kütja »

torujupp kirjutas:Tänks!
Maakraan ongi vist see, mida ma otsin....nüüd hakkan otsima selle paigaldusjuhendeid ja tööpõhimõtet
:grin: olen nii tumbajumba sellel alal, et ise ka ei usu :doh:
Tühjendusega maakraan.
Külaline
külaline

Re: Külmakindlad kraanid???

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere

Kraanid on täiesti olemas - võimalik tellida ja hinnad algavad 120 eurost.

Kellel soovi siis võtke ühendust tel: 55500752
Külaline
külaline

Re: Külmakindlad kraanid???

Lugemata postitus Postitas Külaline »

dumbuser kirjutas:.... Sügisel krutin õues vee kinni, siis lähen sisse, krutin seal kah vee kinni, siis lähen õue ja teen jälle kraani lahti, siis sisse, kus avan õhukraani. Toru on kaldus ja kõik seesolev vesi voolab välja. Midagi pole veel talvel katki läinud.
Kas siis õues suvel kogu aeg voolab?

Mine sügisel sisse, keera kraan kinni, tee õhukraan lahti ja rohkem edasi -tagasi käia pole nagu vaja...
:jooma
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Külmakindlad kraanid???

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Õues oleva kuulkraani pead ka ikka lahti keerama, muidu külmab too puruks...
Torutööd Tartus 56 932 898
Comfort
külaline

Re: Külmakindlad kraanid???

Lugemata postitus Postitas Comfort »

Sellised kraanid Ameerikas olemas aga kas Eestis või lähemal keegi pakub ei tea

http://www.woodfordmfg.com/woodford/Yar ... atalog.pdf
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Külmakindlad kraanid???

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Comfort kirjutas:Sellised kraanid Ameerikas olemas aga kas Eestis või lähemal keegi pakub ei tea

http://www.woodfordmfg.com/woodford/Yar ... atalog.pdf
Huvitav, kui see vett täis vertikaalne toru talvel jäässe läheb, siis kuidas ta lõhki ei külmu? Ja väidetavalt saab miinuskraadidega (külmunud torusisuga) veel vettki kätte?
Külaline
külaline

Re: Külmakindlad kraanid???

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Madis64,
sellest kraanist on olemas edasiarendus, kus vertikaalne toru voolab tühjaks. Paraku teine firma. Sagedasti kasutatakse ka tehislume valmistamiseks mõeldud süsteemides.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Külmakindlad kraanid???

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline kirjutas:Madis64,
sellest kraanist on olemas edasiarendus, kus vertikaalne toru voolab tühjaks. Paraku teine firma. Sagedasti kasutatakse ka tehislume valmistamiseks mõeldud süsteemides.
Jah, loomulikult on see võimalik, kui välimises torus on "kuskil allpool" väike ava, mille kaudu toru ise tühjeneb kasutamise vaheajal.

Kuidas aga trass sellisesse pinnasevetitamisse suhtub :scratch:

Või on kasutusviis mõeldud selline, et külmakraadidega seda kraani ikka ei kasutata?
polehullu
külaline

Re: Külmakindlad kraanid???

Lugemata postitus Postitas polehullu »

ühel on maja seinast välja tsinktoru otsas kuulkraan, mida pole mitutteist aastat talveks kinni keeratud ja seni pole midagi juhtunud - nii kui talvel veidi sulale läheb saab kohe kraanist autot pesta
Vasta