Toruteibi(niidi) paigaldus

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Külaline
külaline

Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere,


Selline küsimus, et kuidas paigaldada õigesti torutepi(niiti)? Pean silmas siis seda peenikest variandi, nagu hambaniit :)
Olen varem kasutanud seda takku või lina (juuste moodi asi :D) ning pole probleemi olnud lekkimisega - nüüd aga selle hambaniidiga ei saa ühte torujuppi pidama.
Tagaküljel on kirjas keerme mõõtmed ning mitu ringi tuleb paigaldada. Näiteks 1/2 tolli puhul 6-8 keeret.
Paigaldasin nii, et hakkasin keerme otsa poolt sisse poole rullima täpselt mööda toru keerme põhjasid nii palju kordi kui kirjas oli. Tulemus oli esimene kord selline, et kui toru kinni keerasin siis kogu teip oli lõppu kogunenud ning pressis sealt välja. Tegin uuesti ning siis tundus, et enam välja ei pressinu aga kui surve taha panin siis lekkis.
Mainin ära, et keerasin ikka keerme liikumissuunas - kuskilt olen kuulnud ,et kui vastassuunas keerata siis hakkab see mahakeeramisprobleem tekkima.
Tegijate käest olen kuulnud, et see pidi hää olema aga millegipärast jah mul on probleemid - selle laiema kohta mis ikka päris teibi moodi on öeldi, et on jama.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Pane siis paar keerdu rohkem, kui muidu pidama ei jää. 10-12 peaks 1/2 tollile päris kindlasti piisama.
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga kas on ikka õige panna mööda keerme põhjasid? Kui liiga palju panna siis juhtub nii nagu esimene kord, et kõik lihtsalt lükatakse tagant välja.
intensiivne
külaline

Re: Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas intensiivne »

siin üks pöjuseid vöib olla see et ise keere on rebitud ğğrtega,ise ma paigaldan pöhimöttega mida vğhem seda parem.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Võid panna, kuidas tahad, risti-rästi üle põhjade ja harjade. Enne keerme kokku keeramist võid veel näppudevahel paar tiiru keerutada, et nööri paremini vastu suruda. Nööri lõpuots pane võimalusel hästi keerme(toru) otsa algusesse, et see esimesena vinti läheks. Ei ole vahet mu meelest, kas keere on rebitud äärtega või sile. Võib-olla keerad nööri valet pidi peale? Kui kerida nööri vastuvinti siis üritab ta teinekord vägisi maha tulla.
Torutööd Tartus 56 932 898
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas:kuskilt olen kuulnud ,et kui vastassuunas keerata siis hakkab see mahakeeramisprobleem tekkima
Loogiline mõtlemine peaks aitama - vaata seda keeret, ja mõtle mispidi teibi (taku) välja surub ning mispidi "sisse imeb".
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas kütja »

Külaline kirjutas:Tere,


Selline küsimus, et kuidas paigaldada õigesti torutepi(niiti)? Pean silmas siis seda peenikest variandi, nagu hambaniit :)
Olen varem kasutanud seda takku või lina (juuste moodi asi :D) ning pole probleemi olnud lekkimisega - nüüd aga selle hambaniidiga ei saa ühte torujuppi pidama.
Tagaküljel on kirjas keerme mõõtmed ning mitu ringi tuleb paigaldada. Näiteks 1/2 tolli puhul 6-8 keeret.
Paigaldasin nii, et hakkasin keerme otsa poolt sisse poole rullima täpselt mööda toru keerme põhjasid nii palju kordi kui kirjas oli. Tulemus oli esimene kord selline, et kui toru kinni keerasin siis kogu teip oli lõppu kogunenud ning pressis sealt välja. Tegin uuesti ning siis tundus, et enam välja ei pressinu aga kui surve taha panin siis lekkis.
Mainin ära, et keerasin ikka keerme liikumissuunas - kuskilt olen kuulnud ,et kui vastassuunas keerata siis hakkab see mahakeeramisprobleem tekkima.
Tegijate käest olen kuulnud, et see pidi hää olema aga millegipärast jah mul on probleemid - selle laiema kohta mis ikka päris teibi moodi on öeldi, et on jama.
Neid nööre on kahesuguseid.Ühed on tefloni baasil,nagu keermeteip:see on jama.Teine on Loctite nöör,käega katsudes kleepuv.Keerad diagonaalis üle keerme risti-rästi ja peab kenasti.
Külaline
külaline

Re: Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pikk88 kirjutas:Võib-olla keerad nööri valet pidi peale? Kui kerida nööri vastuvinti siis üritab ta teinekord vägisi maha tulla.
Vastuvinti peabki keerama. Kui kerid nööri möödavinti peale ning hakkad mutrit otsa keerama siis mutter lihtsalt lükkab nööri koguaeg edasi ju.
Küülaline kirjutas:
Külaline kirjutas:kuskilt olen kuulnud ,et kui vastassuunas keerata siis hakkab see mahakeeramisprobleem tekkima
Loogiline mõtlemine peaks aitama - vaata seda keeret, ja mõtle mispidi teibi (taku) välja surub ning mispidi "sisse imeb".
Loogilien mõtlemine jah. Mis loogika järgi see mutter sul midagi sisse imema hakkab?
Eesmärk on see, et nöör peab paigale jääma. Oht on see, et mutter hakkab mööda keerme põhja nööri edasi lükkama. Sellist võimalust, et ta midagi sisse imeb ei ole.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Külaline kirjutas:
pikk88 kirjutas:Võib-olla keerad nööri valet pidi peale? Kui kerida nööri vastuvinti siis üritab ta teinekord vägisi maha tulla.
Vastuvinti peabki keerama. Kui kerid nööri möödavinti peale ning hakkad mutrit otsa keerama siis mutter lihtsalt lükkab nööri koguaeg edasi ju.
Küülaline kirjutas:
Külaline kirjutas:kuskilt olen kuulnud ,et kui vastassuunas keerata siis hakkab see mahakeeramisprobleem tekkima
Loogiline mõtlemine peaks aitama - vaata seda keeret, ja mõtle mispidi teibi (taku) välja surub ning mispidi "sisse imeb".
Loogilien mõtlemine jah. Mis loogika järgi see mutter sul midagi sisse imema hakkab?
Eesmärk on see, et nöör peab paigale jääma. Oht on see, et mutter hakkab mööda keerme põhja nööri edasi lükkama. Sellist võimalust, et ta midagi sisse imeb ei ole.
Loogiline on see, et kui ühtpidi nööri peale kerides hakkab see maha tulema siis keerad lahti tagasi ja järgmine kord proovid nööri teistpidi peale keerata. Loogiline on ka see, et kui paned nööri 8 tiiru ümber ning hakkab läbi laskma siis keerad lahti ja paned paar tiiru rohkem nööri, mitte ei tule netti mingit kolme lehekülje pikkust eepost kirjutama. Kui ikkagi mõistus üle ei käi, kuidas ja kuipalju seda nööri sinna vahele toppida siis on viimane aeg endale torumees kutsuda, enne kui nöör päris otsa lõppeb.
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pikk88 kirjutas:
Külaline kirjutas:
pikk88 kirjutas:Võib-olla keerad nööri valet pidi peale? Kui kerida nööri vastuvinti siis üritab ta teinekord vägisi maha tulla.
Vastuvinti peabki keerama. Kui kerid nööri möödavinti peale ning hakkad mutrit otsa keerama siis mutter lihtsalt lükkab nööri koguaeg edasi ju.
Küülaline kirjutas:
Külaline kirjutas:kuskilt olen kuulnud ,et kui vastassuunas keerata siis hakkab see mahakeeramisprobleem tekkima
Loogiline mõtlemine peaks aitama - vaata seda keeret, ja mõtle mispidi teibi (taku) välja surub ning mispidi "sisse imeb".
Loogilien mõtlemine jah. Mis loogika järgi see mutter sul midagi sisse imema hakkab?
Eesmärk on see, et nöör peab paigale jääma. Oht on see, et mutter hakkab mööda keerme põhja nööri edasi lükkama. Sellist võimalust, et ta midagi sisse imeb ei ole.
Loogiline on see, et kui ühtpidi nööri peale kerides hakkab see maha tulema siis keerad lahti tagasi ja järgmine kord proovid nööri teistpidi peale keerata. Loogiline on ka see, et kui paned nööri 8 tiiru ümber ning hakkab läbi laskma siis keerad lahti ja paned paar tiiru rohkem nööri, mitte ei tule netti mingit kolme lehekülje pikkust eepost kirjutama. Kui ikkagi mõistus üle ei käi, kuidas ja kuipalju seda nööri sinna vahele toppida siis on viimane aeg endale torumees kutsuda, enne kui nöör päris otsa lõppeb.
Kuule lilleke, antud juhul oled sina see kes siin kõige pikema eepose on maha kirjutanud. Ning kui sa nii loll oled, et ei oska minu postitusest välja lugeda, et nööri pannakse peale vastukeeret siis kutsu ise endale torumees ning lase tal paar korda endale torutangidega piku pead koputada.
Pole vaja mingit katseeksitusmeetodit siin kasutada - keera vastukeeret ja täpselt nii palju kui toote käsib ja lihtsalt ei saa lekkida. Pane rohkem või vähem või valet pidi ja pole ime, et lekib.

Nägemist.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas:Mis loogika järgi see mutter sul midagi sisse imema hakkab
Raske juhus küll, kui torumehed sellestki aru ei saa, kui mõned sõnad jutumärkidesse pannakse. Pärivinti ja vastuvinti on ka ebamäärased terminid.
Kas toru otsa poolt vaadates PÄRIPÄEVA (st. kellaosuti liikumise suunas) on teie meelest päri- või vastuvinti?
Külaline
külaline

Re: Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Mis loogika järgi see mutter sul midagi sisse imema hakkab
Raske juhus küll, kui torumehed sellestki aru ei saa, kui mõned sõnad jutumärkidesse pannakse. Pärivinti ja vastuvinti on ka ebamäärased terminid.
Kas toru otsa poolt vaadates PÄRIPÄEVA (st. kellaosuti liikumise suunas) on teie meelest päri- või vastuvinti?
Jällegi, antud juhul oled sina see kes ei saa asjadest aru. Ma kirjutasin selgesnaliselt VASTUKEERET - ehk siis vaata silmaga mis pidi keere jookseb ning keri vastupidi peale. Ja selle peale tuleks ikka ise tulla, et vaadata tuleb sealt poolt kust poolt mutter peale minema hakkab - aga no heaküll, ma mainin selle ka ikkagi ära kuna sa ei paista kõige taibukam olevat meil.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Minul ei olegi sellega raskusi olnud ja algset küsimist ma ei esitanud. Tahtsin ainult öelda, et termin VASTUKEERET(VINTI) ei ole üheselt mõistetav.
pikk88 kirjutas:Kui kerida nööri vastuvinti siis üritab ta teinekord vägisi maha tulla
Külaline kirjutas:Vastuvinti peabki keerama.
Külaline
külaline

Re: Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui nüüd mõtlema hakata siis olen näinud isegi ühte autolukkseppa (viisakas esinduses) kes auto all endal pead tagurpidi keeras, et aru saada kummale poole mutrit keerata tuleb :D Sellele mõeldes ei pane jah tegelikult imestama kui inimesed sellistest mõistetest aru ei saa.
ändi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 22 Mär 2011, 19:28
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas ändi »

Kas enne lina peale kerimist teete "pundi" pooleks või mässite tervenisti peale ja kuidas lina katkestate?
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas kütja »

ändi kirjutas:Kas enne lina peale kerimist teete "pundi" pooleks või mässite tervenisti peale ja kuidas lina katkestate?
Millise pundi?
ändi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 22 Mär 2011, 19:28
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas ändi »

kütja kirjutas:
ändi kirjutas:Kas enne lina peale kerimist teete "pundi" pooleks või mässite tervenisti peale ja kuidas lina katkestate?
Millise pundi?
Selle pundi,mida rullist tõmbad.
Külaline
külaline

Re: Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Päris naljakas lugeda.
Olen kasutanud keermenööri palju-palju aastaid ja ei kujutagi ette elu ilma selleta. Ei loe kunagi keerde, asi käib tunde järgi. 1/2" keermele läheb ca 80-100cm.
Ja tähtsaim, keermenööriga ei ole sobilik tihendada terasest sisekeermega liitmikke, olgu nad siis kas 1/2" või 2".
põhjus lihtne, kuna sisekeermega terasest liide on ISE seest kare ja selle tulemusena keerabki nööri vahelt välja.
Terasest asjadele sobib lina.
Linaga on aga omad head ja vead.
Pakkimine aeganõudev ja lihtne keerata messingust sisekeermega detaile pasunasse.
Mõned messingliited ka veel eriti õhukese seinaga, materjal maksab ju.

T.M.
Külaline
külaline

Re: Toruteibi(niidi) paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Päris naljakas lugeda.
Olen kasutanud keermenööri palju-palju aastaid ja ei kujutagi ette elu ilma selleta. Ei loe kunagi keerde, asi käib tunde järgi. 1/2" keermele läheb ca 80-100cm.
Ja tähtsaim, keermenööriga ei ole sobilik tihendada terasest sisekeermega liitmikke, olgu nad siis kas 1/2" või 2".
põhjus lihtne, kuna sisekeermega terasest liide on ISE seest kare ja selle tulemusena keerabki nööri vahelt välja.
Terasest asjadele sobib lina.
Linaga on aga omad head ja vead.
Pakkimine aeganõudev ja lihtne keerata messingust sisekeermega detaile pasunasse.
Mõned messingliited ka veel eriti õhukese seinaga, materjal maksab ju.

T.M.
Kreisi oled või, liiga palju on meeter nööri. Ja kui liiga palju nööri paned siis peale keeratava asi lihtsalt lükkab kogu nööri maha ning tolku 0.
Vasta