Septikul vastukalle

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
huvituja
külaline

Re: Septikul vastukalle

Lugemata postitus Postitas huvituja »

maik kirjutas: Kui nn.ehitaja on juba käki kokku keeranud, siis millistele alustele tugineb väide, et ehitaja on äkki üle-öö pädevust juurde ammutanud :jooma
ja oskab veel midagi parandada?

Olen päri E-kinnisvara arvamusega, et neelaks alla kooliraha ja panustaks pädevate meeste peale.
Nii lihtsalt need asjad nüüd ka ei käi, et tehakse midagi valmis, võetakse tasu, kuid kas tehtu vastab ka kokku lepitule, see enam ei huvita. Näiteks lähed poodi telekat ostma, valid meelepärase mudeli välja, maksad ära, saad ilusa pildiga karbi, kuid kodus pakendit avades leiad sealt ainult teleka plastkesta. Õhkad veel, et kooliraha ja külastad teist kauplust ning ostad järgmise teleka.

Eks ma seepärast targemate arvamusi ja nõuandeid kuulda tahangi, et end asjaga paremini kurssi viia ja teada, mida ehitajalt nõuda. Küllap on päris palju ka neid, kes on ise omale korralikult töötavad reoveesüsteemid paika pannud ilma erihariduse või eelneva kogemuseta, kuid eeldus on siiski teoreetiliste teadmiste olemasolu ja nende rakendamine ka praktikas.

Kuid ühest asjast pole ma veel siiski aru saanud, kus on normid millest tuleb lähtuda? Üks ütleb, et võib kolmikuid kasutada, teine väidab, et ei või. Üks ütleb, et võib olla null kalle, teine ütleb et ei või.

Igatahes tänud kõigile kes viitsisid omi seisukohti välja tuua!
ändi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 22 Mär 2011, 19:28
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Septikul vastukalle

Lugemata postitus Postitas ändi »

Kui ostsin pipelife septiku(ecolife2000)siis sellega anti kaasa selline kena juhend,kuidas seda paigaldada.Lugesin selle läbi ja kõik oli täpselt nii,nagu ka enda loogiline mõistus ütles.Kalded,ühendused jne.Peaks ikka väga rumal olema,kui paneks toru 0-kaldega või septiku äravoolu otsa kõrgemale kui sissevoolu.Mina võtsin ka appi sellise inimese,kes oli enne väga palju septikuid paigaldanud,kuid midagi väga uut ma küll temalt ei õppinud.Igasugu kolmikuid ja põlvi ei soovitata tõesti kasutada,kui see inimene ütles mulle,et kui näiteks põlv jääb kohe kaevu vahetusse lähedusse või kaevu külge,siis pole hullu.Ise pidin kasutama 3 45kraadist põlve,et saada toru toast esimesse kaevu.Kuna aga maja ja kaevu vahe max.3-4meetrit ja lihtne ligipääs mõlemat poolt olemas,siis ei karda küll mingit ummistust.110toru on piisavalt jäme ja põlved pandud nii,et oleks võimalikult lauge see äravool.Kuna toast tuleb veel kraanikausi-dusshi ja pesumasina vesi teist toru mööda,siis panin enne septikut teise kaevu,kus need 2 toru omavahel ühendasin ja sealt läks toru otse septikusse.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Septikul vastukalle

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

"kütja"- see on tegelikkuses "marsi" teema siiski. Saan aru, et seda siis järelikult ka tehakse, kuid see EI OLE õige. Eks see jääb tellija, ehk ka hilisemate ummistuste likvideerija enda kanda. Sellisest kolmiku nö. massilisest kasutamisest kuulen päris ausalt esimest korda, seepärst oli seda ka raske uskuda.

"huvitjua"- sind aitab MaaRyl 2010, pinnasetööde kvaliteedinõuded. Samuti tutvu lingiga, mille postitasin, seal, nagu ka ändi mainis, kõik olemas.
Ja eesti oma EVS-EN 1610:2007 Dreenide ja kanalisatsioonitorustike ehitamine ja katsetamine.
kaldus toru
külaline

Re: Septikul vastukalle

Lugemata postitus Postitas kaldus toru »

Eestikinnisvara, mis ajast MaaRyl Eestis seaduse jõudu omab? Lisaks teie poolt viidatud EVS -EN ei oma seaduse jõudu. Veetehnikas on üldse vähe neid nõudeid, mis on kas seaduse või siis näiteks määrusega kohustuslikuks tehtud (näiteks hüdrantidega seonduv on siiski).
Vaevalt, et teemaalgatajal on töö tegijaga leping sõlmitud, kus on kokku lepitud, et jäigalt järgitakse nii MaaRyl-i kui ka EVS-EN ja/või EPN-i ja mida iganes veel (Fidic). Jääb üle loota, et tunnustatud projekteerija projekti on koostanud ... saab vähemalt sellegi alusel ehitajat suruda, et septik korralikult paigaldataks.

Lisaks soovitan soojalt kanalisatsiooni kursust (taas)külastada, TTÜ-st enam reaalsete kogemustega inimese poolt toda kursust vast ei saa, Tartust vist veel peaks saama?
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Septikul vastukalle

Lugemata postitus Postitas kütja »

Miks see kolmik peaks nii massilisi ummistusi tekitama?Nagu ma juba ennem mainisin on ju kõik põrandaalused liitumised kõrvalharudega kolmikutega lahendatud.Ja kõik toimib.Kui ikka kaltsu rorudesse ei lase,siis voolab kõik ära.Ja selle tänava olemasolevad liitumistorud majadest tänavatrassi,mille projekti ma sulle Eestikinnisvara saatsin, olid puutorudest ja pimeühendustega.Ja kõik toimis.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Septikul vastukalle

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Kui eestis vastavad standardid puuduvad, võetakse aluseks Somme Ryl90, MaaRyl. Seda on selgelt välja öeldud. Milleks sulle seaduse jõud? Antud väljaanded aitavad ka teenusepakkujat, kes annab garantii. Lisaks on õige paigaldus materjalitootja/tarnija üks nõetest.

kütja- põnev oleks teada peamagistraali läbimõõtu. Samuti jääb küsitavaks pimeühendustega hoonete funktsioon. Ehk on välistatud tahke jõudmine torustikku?
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Septikul vastukalle

Lugemata postitus Postitas kütja »

Peamagistraaal 200 ja 160 mm.Ja miks tahke ei lähe kolmikust läbi?Liitumiskaevud kinnistupiiril ju olemas,kust saab vaadata mis torudes toimub.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Septikul vastukalle

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Ulme. Minujaoks ja paljude teiste jaoks.
Opa
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 29 Sept 2011, 13:27

Re: Septikul vastukalle

Lugemata postitus Postitas Opa »

Kuna ka endal plaanis maamajja septik paigaldada (kõik 3 m3 septik + imbtunnel paigaldamispakkumised teretulnud), siis enne septiku soetamist sai pakutavaid tooteid põhjalikult uuritud. Huvitaja loo kirjelduse põhjal tundub mulle, et ta septik on tagurpidi maasse pandud, kui sisend on madalamal ja väljund kõrgemal. Kõikidel septiku joonistel, mida mina vaadanud olen on sisend alati kõrgemal. Seega pelgan, et väljakaevamisest ei ole pääsu.
huvituja
külaline

Re: Septikul vastukalle

Lugemata postitus Postitas huvituja »

Septik ise on paigaldatud õiget pidi, kuid sellises asendis, et väljuv ava on kõrgemal sisenevast.
huvituja
külaline

Re: Septikul vastukalle

Lugemata postitus Postitas huvituja »

Ehitaja käis vaatas asja üle, tunnistas oma eksimust, kaevas septiku koos imbväljakuga üles ning pani asjad õigesti paika. Nii et kooliraha tasus ehitaja.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10829
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Septikul vastukalle

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Siis ju tore, et said korda ja on vähemalt julgeid ehitajaid, kes tunnistavad oma vigu.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta