reoveemahuti ankurdamine

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
palun infot
külaline

reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas palun infot »

Paigaldan maja juurde reoveemahuti, mis on 12 m3. Tootja soovitas raskuseks 6 tonni. Mida soovitate, kas valada maasse betoon (samas, kus ma tean, et see on nüüd 6 tonni?) või tuleks maasse kaevata paneelid? Ja kuidas seda mahutit siis ankurdusrihmadega kinnitada?
Kasutaja avatar
Fog
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 121
Liitunud: 27 Mär 2006, 10:05
Asukoht: Tallinn

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas Fog »

palun infot kirjutas:...samas, kus ma tean, et see on nüüd 6 tonni?
Betooni erikaal on 2200kg/m3 seega kui kolm kuupmeetrit sisse kallad on piisavalt.

Kui ise mingid saalungid teed, ja nende sisse valama hakkad siis pead arvutama, et kasti kõrgus*laius*pikkus (kõik mõõdud meetrites) oleks suurem kui 2.8 (näiteks 4*2*0.35).

Aasadega on see lugu, et selle valatava plaadi sees peab nagunii armatuur olema, selle külge keevitad aasad, mis jäävad saalungiservast kõrgemale näiteks.

Edit:
Endal plaan hetkel kasutada maakive, mis silumise-juurimise käigus välja tulid, keevitades "redelid" mis mõlemale poole mahutit maha panna, ning nendele kivid peale laduda. "Redelite" küljest saab ka kinnitusrihmad panna.
linnokas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 06 Veebr 2006, 10:00

Lugemata postitus Postitas linnokas »

vabandan, et võõras teemas küsin, kuid kas on võimalik ankurdada ka paekivipinasesse?
itipoiss ehitusmaalimas
andres
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 113
Liitunud: 29 Jaan 2005, 13:46
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas andres »

teoreetiliselt peaks ju olema võimalik
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 596
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

kuskilt lugesin, et kui näiteks 1,1 diameetrine mahuti panna nii sügavale, et 95cm pinnast peale tuleb, siis ankurdada pole vajagi.. on keegi proovind nii??
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
Külaline
külaline

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

palun infot kirjutas:Tootja soovitas raskuseks 6 tonni
Huvitav, mille järgi ta seda soovitas? Kõik sõltub ju pinnavee tasemest ja paagi paigalduse sügavusest. Kui tühi paak jääb täielikult pinnavee sisse on üleslükkejõud 12 tonni, mis tuleb tasakaalustada lisaraskustega, milleks on paagi omakaal + peal oleva pinnase kaal + betooni või plokkide kaal. Kui plokid panna paagi alla või kõrvale (asuvad samuti vee sees) mõjub ka neile üleslükkejõud, kõige parem valada betoonplaat paagi peale.
veevarustuse projekteerija
külaline

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas veevarustuse projekteerija »

siit saab mahutite paigaldamise kohta väga palju nippe: http://www.fertil.ee/popFile.php?id=1361
edu töös!!! ;)
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 596
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

noh seal ju ka tabel, kus sügavused antud, kuidas saab ilma ankurdamiseta panna, kas kõik ikka ankurdavad?
pinnas mul muld-liiv ja siis savi.
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
DealXtreame
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 18 Apr 2009, 21:44

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas DealXtreame »

aga kui mahutit tühjendada ainult siis kui pinnavesi pole kõrge. Kas siis on ikkagi vaja ankurdada?
Ehk siis kui kasutada septikut siis see on ju enamus ajast vett täis. Ja suvel kuival ajal võib teda tühjendada...?
romet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 20 Mai 2009, 08:40

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas romet »

mul samuti mahuti paigaldamine käsil.
Mure järgmine, et siin on igalpool juttu mahuti ankurdamisest paneelide või muu säärasega altpool. Fertil oma kodulehel samuti kirjeldab oma juhendis, et ankurdama pealb altpoolt mahutit( kui mahuti just sõidutee alla ei jää)
Minu küsimus oleks siis järgmine.
Paigaldan 6 m3 mahutit. pinnavesi on suht kõrgel, aga ankurdamiseks ei raatsi suuri ehituspaneele ostma hakata. Mahuti peale läheb pinnas eks. Aga kas oleks mõeldav selline lahendus, et ma kõige peale valaks ise mingisuguse betoonplaadi. Selline variant oleks minu asukohta, minu kasutuses käsutuses olevaid vahendeid arvestades kõige odavam lahendus. Aga kui reaalne ja kui mõistlik selline lahendus oleks.


ette tänades
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas jan »

On küll võimalik peale valada, kuid mahuti paigaldamise ajaks pead mahuti vett täis pumpama, et ta juba enne valamist maa peale tagasi ei roniks. Ja pump peab olema piisavalt võimekas, et täidaks mahutit kiiremini kui pinnasevesi süvendit.
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas Busta »

mina mõtlen, et ankurdamisel peab olema trossi otsas mingi lätakas, mida nö peale suruva pinnase tõttu maa seest välja ei saa tõmmata. Põhimõtteliselt võiks panna kaks tünni pikkust relssi vms kahele poole tünni ja kinnitada nende külge üle tünni heidetud turvarihmad. Kui pinnasevesi tahab tünni tõsta, siis neid relsse ei tõsta seal miski ja ankurdus olekski OK.
DealXtreame
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 18 Apr 2009, 21:44

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas DealXtreame »

Busta kirjutas:mina mõtlen, et ankurdamisel peab olema trossi otsas mingi lätakas, mida nö peale suruva pinnase tõttu maa seest välja ei saa tõmmata. Põhimõtteliselt võiks panna kaks tünni pikkust relssi vms kahele poole tünni ja kinnitada nende külge üle tünni heidetud turvarihmad. Kui pinnasevesi tahab tünni tõsta, siis neid relsse ei tõsta seal miski ja ankurdus olekski OK.
Kui mina ankurdaks siis teeks ma ka samamoodi...
ainult kasutaks elektri betoon poste
DealXtreame kirjutas:aga kui mahutit tühjendada ainult siis kui pinnavesi pole kõrge. Kas siis on ikkagi vaja ankurdada?
Ehk siis kui kasutada septikut siis see on ju enamus ajast vett täis. Ja suvel kuival ajal võib teda tühjendada...?
aga tahaks teada kas ikkagi on vaja alati ankurdada?
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas Busta »

parem ikkagi ankurdada, sest kohe lihtsam kui hiljem- auk lahti jne... sõbral tungis tünn maa seest välja ja tagasi kaevamisega suurema labidaga sai lõpuks veel songa ka. Ei jõudnud ära kiruda, et kohe tegemata jättis.


samas arvan, et ankurdamise jaoks ei ole mõtet mingeid erilisi betoonplokke hakata kuskilt kohale vedama- lihtsam oleks ehk teha ise laudadest valuvormid, ja valada seal armatuuriga ja konksudega kaks näiteks 2m pikkust posti, mis kahe mehega auku saab lasta.

loogiliselt võttes töötab ankur rohkem selle peal oleva pinnase raskuse jõul ja seda on 2m sügavusel juba tonnides.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

No kas siis mingit tuttavat betooniautot ei ole ? Enda tünn sai maasse, umbes pool meetrit liiva peale ja siis mingi poolteist kanti vedelat kivi sinna otsa. Ja sinna tuleb veel umbes 10 cm mulda. Kui kohe tünnile selga ajada see betoon siis on jama. Vähemalt naabril oli nii ja teise talvega oli tünn lõhki. Tünn on mul 5 m3.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas jan »

Ma ei pidanud ise välja kaevamagi - sügisel paigaldasin ning kevadeks oli mahuti kenasti täies ulatuses maapinnal. :blackeye:

Taustaks siis nii palju, et paigaldatud sai savisesse pinnasesse, kus vesi väga kõrge pidevalt. Paigaldamise ajal sai mahutit ka veega täidetud, kuid paraku mitte täiesti täis vaid umbes 3/4. Tagasitäide oli kenasti mahuti ümber ning u. 10cm mahuti peal. Pidin betooni peale tellima lähipäevade jooksul, kuid järgmiseks hommikuks juba mahuti 15cm kerkinud. Lõin käega ning jätsin järgmist suve ootama.

Praeguseks on see sama mahuti juba viis aastat kenasti maa all olnud, kuid üks tarkpea otsustas selle kohalt raske autoga üle sõita ning nüüd ilmselt pragu sees - kevadel suurveega on kuulda, et tilgub.
sky
külaline

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas sky »

SEptikute - mahutite ankurdamise kõige mugavam variant on kasutada spetsiaalseid ankurdusplaate. Tegemist on plastist ketastega mis omavahel ühendatud lindiga. Keskmiselt 5m3 mahuti ankurdamiseks läheb vaja 3 komplekti. Praktikas ( ka teoorias) kontrollitud, jääb ära betooniga mässamine jm. jama. Rohkem infot : www.uponor.ee
Külaline
külaline

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga mida kasutada nö sidumis vahendina? Mingit ketti ega trossi vast ei panda kuna roostetab läbi?
Aga mingit köit/nööri? mis ära ei mädaneks.
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas xjan »

Koormarihmad - saad ka pingutada korralikult.
Külaline
külaline

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ja need rihmad ära ei mädane ja läbi ei roosteta?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kunagi kindlasti aga see plastik kipub metallist mitu korda kauem vastu pidama.
Püttimeister
külaline

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas Püttimeister »

Ankurdamiseks soovitan kasutada vundamendiplokke. Mahuti koormarihmadega sinnakülge kinni. Rihmad kestavad maasees mitukümmend aastad. Plokid paigaldada mahutist sügavamale või siis mahuti kõrvale. Jälgida tuleb et mahuti ja ploki vahele jääks minimaalselt 30cm et liivaga saaks korralikult mahuti küljealuse täitta. Liiv tuleb kindlasti korralikult tihestada, parim varjant on voolava veega.
Kui kõva paas siis lihtne pikkad ankrud paasi, umbes 18-20mm läbimõõduga 30-50cm sügavusele ja sinna külge siis rihmad.
Kui küsimusi võib julgelt helistada 56678664. Seljataga 9a. Klaasplastmahutite valmistamist ja paigaldamist.
Allan185
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 27 Mai 2014, 16:30

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas Allan185 »

Tere,

Mul plaan maha panna 5 m3 reoveemahuti. Ankurdada plaanin vundamendiplokkidega. Tavaliselt soovituste alusel tuleb need paigaldada külgedele. Mul tekkis küsimus kas võib plokid paigaldada risti mahuti alla? Kolmest kohast koormarihmadega kinni ning vahele ca 30 cm tihendatud liiva ?
Külaline
külaline

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ikka võib nii paigaldada nagu sa plaanid. Lihtsalt auk tuleb siis sügavam teha.
Sisteem2
külaline

Re: reoveemahuti ankurdamine

Lugemata postitus Postitas Sisteem2 »

Külaline kirjutas:ja need rihmad ära ei mädane ja läbi ei roosteta?
Pane tekstiilkangaga - ei see mädane ega kõdune
Vasta