Hüdrofoorist kaob vasturõhk, mida jama?

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Hüdrofoorist kaob vasturõhk, mida jama?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Selline mure.

Pumbajaamas olevast hüdrofoorist kaob vasturõhk 1,5 atm. Olen nüüd juba 4 korda teatud intervalliga seal pumpamas käima. Lasen vee välja ja siis panen uuesti õhu sisse ja ühendan ära. Firmast kust ma ostsin öeldi, oh ei see on haruharva kui sisemine kummi - kott katki läheb ehk on muu viga.

Asja avastab sedasi, et veesurve hakkab mängima ja siis kui minna pumbajaama siis pump klõpsib.

Probleemi avastasin kevadel. Talvel vett ei kasutanud (veel sees ei ela) ja vesi külmus pumbajaamas ühe kraani juurest ära (kraan nüüd lekib).

Kas on teoreetiliselt võimalik, et jää koosmõjul juhtus kummikotiga midagi?

Võimalikud vead:

- kummikott katki
- laseb õhku välja mujalt automaatika ja manomeetri juurest (ei leidnud leket)

Kuidas kummikotti kätte saab, tegin selle tihendiga otsa lahti ja see tundus olevat ka teiseltpoolt kinni, kas seal amnomeetri ja automaatika poolt peab ka midagi lahti tegema?

Ja kas kummikottidel on ka vahet, millise firma oma eelistada - osta?

Tänud vastuste eest!
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Hüdrofoorist kaob vasturõhk, mida jama?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Odot, räägi nüüd lähemalt: Kraan lekib, pump klõpsib ja surve kaob ära? :)
vanaema on sul veteran...
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Hüdrofoorist kaob vasturõhk, mida jama?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ahjaa, kõrval teemas veel leidsid sa tagasivooluklapi tüki oma kraanist.
vanaema on sul veteran...
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Hüdrofoorist kaob vasturõhk, mida jama?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Tagasilöögi klapp ei puutu absoluutselt asjasse (ei ole kindel veel, et see katki on).

Ma kirjeldasin üsna selgesti hüdrofoorist KAOB VASTURÕHK see ongi point, 4x juba uuesti pumbanud. Kenad müügimehed ei taha garantiits midagi kuulda ja kõik ühest suust kinnitavad, et kummi membraan ei lähe katki. No aga kuhu see õhk siis kaob, kui seal vaid ventiil (mis peab) on...

OK
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Hüdrofoorist kaob vasturõhk, mida jama?

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

teen_ise kirjutas:Tagasilöögi klapp ei puutu absoluutselt asjasse (ei ole kindel veel, et see katki on).

Ma kirjeldasin üsna selgesti hüdrofoorist KAOB VASTURÕHK see ongi point, 4x juba uuesti pumbanud. Kenad müügimehed ei taha garantiits midagi kuulda ja kõik ühest suust kinnitavad, et kummi membraan ei lähe katki. No aga kuhu see õhk siis kaob, kui seal vaid ventiil (mis peab) on...

OK
kott katki või paagi enda leke. vesi asetseb kummikotis muidu.
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Hüdrofoorist kaob vasturõhk, mida jama?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

ega jah need võimalused on ...

kas keegi oskab öelda hüdrofoori koti kinnituse kohta, üks ots on siis sisse ja väljalaske sisend (6 poldi ja tihendiga) aga teine ots?
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Hüdrofoorist kaob vasturõhk, mida jama?

Lugemata postitus Postitas jan »

Kott ongi ainult sellest sisendipoolsest otsast kinnitatud. Samas kui kott on katki, siis peaks olema vesi tunginud metallkesta ning eelrõhu juurdepumpamise ventiilist peaksid surtsaka vett saama, kui seda näpid. Kuna sa aga ütled, et oled korduvalt rõhku juurde pumpamas käinud, siis järelikult selles asi olla ei saa. Tundub, et metallkest ise on läbi ussitanud - rooste või mehhaaniline vigastus korpuses ning eelrõhk paneb sealt minema. Kummikott, mille sees vesi on, ei puutu sellisel juhul asjasse. Võid proovida nii, et määrid kange seebilahusega kogu hüdrofoori kokku ning kukud pumpama - vaata kas kusagilt hakkab mullitama või mitte. Või siis kasuta spetsiaalset lekke määramise spreid.

Täiendus: õhku võib välja lekkida ka eelrõhu ventiilist endast, seega kui kusagilt mujalt pumpamise ajal mullitama ei hakka, siis kontrolli ventiil ka üle. Kuna sa tundud arvavat, et eelrõhk on kuidagi kummikoti endaga seotud, siis olgu ka see öeldud, et eelrõhk pumbatakse metallkorpuse ning kummikoti vahele.
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Hüdrofoorist kaob vasturõhk, mida jama?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Koti purunemisel (õhk kaob aga vesi läheb asemele - pump ju lööb survet). See eeldaks tõesti et kesta pääseks vesi. Ilma surveta olen ventiili ära keeranud vett ei ole tulnud.

Sellisel juhul jääb üle vaid:

- kas hüdrofoori kest on katki (peab laste seebimullitajaga testima hakkama)
- ajab siiski välja sealt eest 6 mutriga ühendusest (tihendist)

Seni on mind seebimullitaja abistanud, eks pean tõesti siis nii testima hakkama.
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
vanakala
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 436
Liitunud: 19 Okt 2008, 11:38
On tänatud: 2 korda

Re: Hüdrofoorist kaob vasturõhk, mida jama?

Lugemata postitus Postitas vanakala »

nu suht keeruline kui ise ei näe. palju sul surve kontrollimisel sees oli ja millal viimati lisasid survet ja palju panid. kas tead , et survet tuleb kontrollida ja vajadusel lisada kord aastas.
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Hüdrofoorist kaob vasturõhk, mida jama?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

survet olen kevadest saati juba 4x lisanud, pakun mingi 3-4 nädalat siis on tühi seega kindel leke ...

vastusurve hüdrofooril oli kontrollimisel oli 0 atm. (pump hakkas plõksima, suur trass).

Tänud vastuste eest, eks uurin siis edasi - hakkan leket otsima.
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
vanakala
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 436
Liitunud: 19 Okt 2008, 11:38
On tänatud: 2 korda

Re: Hüdrofoorist kaob vasturõhk, mida jama?

Lugemata postitus Postitas vanakala »

kui seal juba külmunud asjad olid ja õhu lisamise ventiilist vett ei tule siis jääb ainukeseks eeldatavaks kohaks flantsühendus kus kummikott vahel......., uuri seda ja provi poldid ära pingutada, ehk aitab! kui ei aita siis kuskil hüdroforil pragu sees tänu külmumisele ja tuleks kindlasti uus panna!
Viimati muutis vanakala, 22 Juul 2010, 20:57, muudetud 1 kord kokku.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Hüdrofoorist kaob vasturõhk, mida jama?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Selle jama vastu aitab MEMBRAAN hüdrofoor.
Vasta