Vesi majja sisse

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
d-mon
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 10 Aug 2008, 12:09
Asukoht: Tallinn

Vesi majja sisse

Lugemata postitus Postitas d-mon »

Kaevuks on tavaline meetrise läbimõõduga kaev, millel vesi 3 m sügavusel, halvemal juhul umbes 6 meetri peal.
Maja asub kaevust 16 m kaugusel.
Piirkond on L-Eesti Läti piiri lähedal - liiva ja savine pinnas.

Kuidas lahendada seda?
Ise seda foorumit uurides olen aru saanud, et veeaparaat ei ole kõige parem lahendus.
Olgu veel öeldud, et on olemas tutikas hüdrofor(80L) koos automaatikaga. Puudub pump, torustik, üleminekud, jms.

Ise mõtlesin, et panna vibropump http://www.key.ee/index.php?page=shop.p ... &Itemid=33 kaevu, hüdrofor kaevu juurde(kaevata maasse ja soojustada) ning vedada mingite?torudega? tuppa.
Aga olen uurinud Internetis neid torusid küll ja veel aga ikka ei saa sotti, et mida on kõige parem kasutada. Et oleks võimalik koha peal oma vahenditega torud paika saada. Kavatsen torud panna 1000-1500mm sügavusele

Maja on vana ja seal pole kunagi vett sees olnud, kuna seal on kuivkäimla, siis vett läheb ainult vaja põhimõtteliselt nõude pesuks ja dushile. Kasutama hakkavad seda mu vanemadl.

Kokkuvõtteks: Mis pump(hind/link)?Kuhu Hüdrofor? Millised torud(ehk ka hinnad/lingid)?Torude soojustus?



Tegin uue teema, kuna oleks endal lihtsam jälgida asja.
eml
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 338
Liitunud: 12 Sept 2007, 09:52
Asukoht: Suure-Jaani

Re: Vesi majja sisse

Lugemata postitus Postitas eml »

Pane puurkapump. Kui hüdroor ja muud vidad olemas siis sobib hästi. Vibropumpa ei soovitata salvkaevule.
Mul kaev 40 meetrit ja kasutasin 40 pem toru võib panna ka 32 pem. Sügavust võiks olla vähemalt 1,5 meetrit. Kuna minul kaevas kopp kraavi siis panin 1,8 meetri sügavusele kuna kopal pole mingit vahet kui sügavalt kaevata.


Terv
d-mon
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 10 Aug 2008, 12:09
Asukoht: Tallinn

Re: Vesi majja sisse

Lugemata postitus Postitas d-mon »

eml kirjutas: Vibropumpa ei soovitata salvkaevule.
Selgitad ehk?
Pem toru on must sinise triibuga(vaatasin sinu maja ehituse pildidelt)?
Torule pean soojenduse panema?
Kui ma vean toru vundamendi alt kööki, siis läheb vast ka veefilter vahele, või läheb see kuhugi varem juba vahele?
Kas on mingt linki anda, kust pumpasid vaadata, sest tahaks välistada kahtlasema töökindlusega pumbad.
Torusid vaatan ma http://www.dunven.ee/catalog?locale=et&itemId=344 lehelt. Või on veel kuskilt vaadata? ja torude mõlemale otsa panen messingliitmikud, ühe otsa ühendan hüdroforiga(hüdrofori pumbaga) ja teise viin tuppa, kus ise kolmiku(neliku) vahele panen(kraanikauss, boiler, dush).
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 359
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Re: Vesi majja sisse

Lugemata postitus Postitas tcumen »

d-mon kirjutas:
eml kirjutas: Vibropumpa ei soovitata salvkaevule.
Selgitad ehk?
Väidetavalt pidi veesooned kinni väristama.
Liivases pinnases aga paneb vesiliiva liikuma, ja kuhu sel mujale minna on, kui kaevu.
Viimati muutis tcumen, 10 Aug 2008, 15:13, muudetud 1 kord kokku.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Vesi majja sisse

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

1) Hüdrofoor maa sisse - väga halb mõte. Keskkond on niiske, rooste kiire tekkima, kui just komposiithüdrofooriga tegu ei ole. Lisaks küllaltki töömahukas + materjalid.
2) Vibro pump - proovi mõne tuttava juures, kellel on vibro, mõõta vibro pumba poolt tekitatavat rõhku 6 m kõrgusel veepinnast. Halval juhul sul vesi 6m sügavusel, lisa siia juurde dušši kõrgus maapinnast, ütleme ~2m. Heal juhul sul niriseb sealt vett. Lisaks muidugi vibratsioon, mis ei ole kaevule hea.
3) Puurkaevu pump ja salvkaev - sa ei kirjuta, kui sügav on sul veetase kaevus. Puurkaevu pumbad tahavad minimaalselt 1m vett pumba põhja ja kaevu põhja vahele.
Mina näen 2'te võimalust:
- olemasolev hüdrofoor tuppa (sooja majandusruumi) + poest kuivpaigldusega pump (just pump, see sama, mis on veeautomaadi komplektis, aga ilma hüdrofoori ja muu kolata). Kaevust majja vead 40 toru (32 on liiga riskantne sinu juhtumi juures), kaevu toru otsa põhjaklapp. Toru liideteks kaevus (põlv) ainult messing ühendused!. Majas ühendad pumba imitoruga, hüdrofoori pumba surveavaga + paigaldad rõhulüliti sinna ning kindlasti manomeetri.
Ja toimiv süsteem on olemas.
- teine võimalus on osta valmis veeautomaat ja panna see kas kaevu või siis majja sisse.
Viimati muutis Rostfrei, 10 Aug 2008, 16:28, muudetud 1 kord kokku.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Vesi majja sisse

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

d-mon kirjutas:
eml kirjutas: Vibropumpa ei soovitata salvkaevule.
Selgitad ehk?
Pem toru on must sinise triibuga(vaatasin sinu maja ehituse pildidelt)?
Torule pean soojenduse panema?
Kui ma vean toru vundamendi alt kööki, siis läheb vast ka veefilter vahele, või läheb see kuhugi varem juba vahele?
Kas on mingt linki anda, kust pumpasid vaadata, sest tahaks välistada kahtlasema töökindlusega pumbad.
Torusid vaatan ma http://www.dunven.ee/catalog?locale=et&itemId=344 lehelt. Või on veel kuskilt vaadata? ja torude mõlemale otsa panen messingliitmikud, ühe otsa ühendan hüdroforiga(hüdrofori pumbaga) ja teise viin tuppa, kus ise kolmiku(neliku) vahele panen(kraanikauss, boiler, dush).
Veefiltri paned majja.
Toru saad suvalisest toru poest, samuti liitmikud, põhjaklapi, manomeetri, ja muu kola.
Pumpa - sa ei vaevu kusagil kirjutama, kus asud - seega mine suvalisse pumba poodi ja vaata, mida pakutakse.
Interneti keskkonnas: löö google'sse sisse pumbad või veepumbad ja loe.
Vasta