Lintvundament paepinnasel

rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 292
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Lintvundament paepinnasel

Lugemata postitus Postitas rst »

Loen ja imestan.
Sooviks näha müüriladujat, kes rõõmustaks otse paepinnasele ladumisest ilma betoonist tasandusvööta.
Mina topiks antud xxx111 ilustratsioonile veel soojust. Nimelt soojustaks sisemist vundamendi osa vertikaalselt ka.
Mis sellest, et vanasti nii ei tehtud aga näed see on minu arvamus.
Need lisasoojustusetööd moodustavad VÄGA VÄIKSE osa maja ehitushinnast (alates 1500€/m2) ning need on tööd mida tulevikus, kui maja valmis on VÄGA kulukas teha, kui tekib soov.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Lintvundament paepinnasel

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kunn24 kirjutas: 25 Mai 2021, 09:53 Ma ka imestan, kes jutustas, et ilma tasandukihita peab laduma? Äkki loed teise korra veel üle, mille üle ma jaurasin.
Argumenteerida, et sisutud lisatööd moodustavad vaid tühise osa ja selle tõttu tuleks neid ikkagi teha- see võtab kukalt kratsima.
Kunn - ära nüüd pahanda aga need on Sinu tsitaadid:
jääb arusaamatuks, miks purustada paasi ja uuesti täis betoneerida.
Veel kord, paas on tugevuselt samaväärne betooniga. Miks peab paele tegema taldmikku ja muud adabrakadabra
Pae peale kergmajal pole vaja müstilist taldmikku
"Lisatööde" osas on nö kaalutlus: teha / mitte teha ja tulu / kulu / risk
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Lintvundament paepinnasel

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kunn24 kirjutas: 25 Mai 2021, 10:34 See ei tähenda, et ma eitasin vajadusel tasandukihi tegemist. Pahandan küll, kui nii lollisti aru saadakse.
Aga mis tingimustel pole tasanduskiht vajalik?
Eeldame ikka, et vaja on loodis ja siledat alust...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Lintvundament paepinnasel

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Keerutamises Sa mind süüdistada ei saa
Perimeetri soojustuse kohta on vastus olemas - kaalutlusotsus: teha / mitte teha ja tulu / kulu / risk
Täiesti teine asi on see kui Sinu otsus on teine...
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Lintvundament paepinnasel

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Keijok kirjutas: 21 Mai 2021, 21:39 Tere

Krunt Sakus, ca 20-30cm mulda ja siis paas vastas. Kuidas kõige parem lintvundamenti teha?
Maja tuleb 1 kordne bauroc 500 plokist.
Kas oleks võimalus väike "killupadi" teha ja taldmik peale või peaks kindlasti roksoniga sügavale minema?

Tänud vastamast!
Mina arvan, et killupadja asemel võiks betooni kasutada. Killu sisse võib vesi jääda ja siis on talvel jamasid rohkem. Liiv sobiks ehk paremini killustikust. Radoonitaset tasub ka mõõta. Äkki on vaja torusid maja alla paigaldada.

Saunatasin kord ühe penskariga ja tema maja oli ehitatud ka paepinnasele. Tema kasutas liivapatja loodimiseks ja tal oli selle lindi ladumise otse betoonile/paele oma teooria. Nimelt mingit vibratsioonijuttu ajas, et liivapadi justkui summutab seda. Mind muidugi ei veendnud see jutt ja tundus lihtsalt hea põhjendus, et kergemini loodi saada aluspind. Mida siinsed aktivistid arvavad?
Vasta